چند میلیون نفر مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ را تماشا کردند؟

استقبال بی‌نظیر بازیکنان

چند میلیون نفر مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ را تماشا کردند؟ حمید توحیدلو ۰ ۰۷ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی
بینندگان مراسم گیمزکام ۲۰۲۲

تحادیه صنعت بازی کشور آلمان ساعاتی پیش آمار و ارقامی از تعداد شرکت‌کنندگان و بینندگان مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ منتشر کرد.

مراسم گیمزکام یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین نمایشگاه‌های صنعت بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود که هر ساله با حضور جمعی از شرکت‌های کوچک و سرشناس بازی‌سازی در شهر کلن آلمان برگزار می‌شود. به طور معمول، در این مراسم از جدیدترین دستاوردها و بازی‌ها رونمایی به عمل می‌آید و در کنار آن، اطلاعات جدیدی از آثار مورد انتظار به اشتراک گذاشته می‌شود.

همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، این نمایشگاه از تاریخ ۲۴ اوت (دوم شهریور) آغاز شد و تا روز ۲۸ اوت (ششم شهریور) ادامه داشت. به علاوه، مراسم شب افتتاحیه نیز در روز ۲۳ اوت (یکم شهریور) به میزبانی جیف کیلی برگزار شد. حال که پرونده مراسم به کلی بسته شده، ساعاتی پیش گزارشی از افراد حاضر و بینندگان آنلاین نمایشگاه به اشتراک گذاشت.

بر اساس آمار و ارقام رسمی، بالغ بر ۲۶۵ هزار نفر به طور حضوری در این رویداد شرکت کردند. نکته جالب اینجا است که این افراد از بیش از ۱۰۰ کشور مختلف دنیا خود را به آلمان و گیمزکام رسانده بودند. از طرفی، چیزی در حدود ۱۲ میلیون نفر به طور زنده و آنلاین مراسم شب افتتاحیه گیمزکام را تماشا کردند.

در مجموع، چیزی نزدیک به ۱۱۰۰ نمایش از ۵۳ کشور مختلف در طول گیمزکام ارائه شده و به طور کلی، این محتواها بیش از ۱۳۰ میلیون بار از طریق شبکه‌های اجتماعی و استریم‌ها تماشا شدند. گفتنی است که مایکروسافت و یوبیسافت از جمله برجسته‌ترین کمپانی‌های حاضر در گیمزکام امسال به شمار می‌روند و برخلاف سال‌های گذشته، این بار خبری از غرفه و کنفرانس مطبوعاتی سونی در این نمایشگاه نبود.

لازم به ذکر است که اتحادیه صنعت بازی کشور آلمان مدتی پیش به تاریخ برگزاری رویداد گیمزکام ۲۰۲۳ نیز اشاره کرد که بر اساس آن، این نمایشگاه از روز ۲۳ اوت سال ۲۰۲۳ میلادی (یکم شهریور سال ۱۴۰۲) تا ۲۷ اوت (پنجم شهریور) به صورت حضوری در شهر کلن آلمان برگزار خواهد شد.

بر اساس عادت، رویداد شب افتتاحیه مراسم نیز به میزبانی جف کیلی در روز ۲۲ اوت (۳۱ مرداد ماه) برگزار می‌شود. این بخش از مراسم به طور معمول در حدود دو ساعت به طول می‌انجامد که بیشتر بازی‌سازها و کمپانی‌های ناشر در جریان آن از بازی‌های جدید خود رونمایی می‌کنند.

با توجه به اینکه سونی در گیمزکام امسال حضور نداشت، بسیاری از تحلیل‌گران و فعالان حوزه ویدیو گیم بر این باور هستند که این کمپانی در ماه سپتامبر امسال (شهریور یا مهر ماه) قسمت جدید مراسم اختصاصی خود تحت عنوان PlayStation Showcase را برگزار خواهد کرد. انتظار می‌رود که در طول این رویداد تریلرهای جدیدی از بازی‌های مورد انتظار پلی استیشن از جمله God of War Ragnarok به نمایش گذاشته شود.

فارغ از رویداد پلی استیشن، مورد انتظارترین مراسم پیش‌رو، گیم اواردز نام دارد که بر اساس بیانیه جف کیلی، مجری برنامه، این مراسم در پنج‌شنبه، هشتم دسامبر برگزار خواهد شد. اگرچه جف کیلی به ساعت برگزاری این مراسم اشاره نکرده، اما بر اساس عادت، احتمالا این رویداد بامداد ۱۸ آذر ماه پخش می‌شود.

رویداد مزبور به صورت حضوری به میادین بازمی‌گردد و مشابه سال قبل در سالن تئاتر مایکروسافت در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار خواهد شد. البته، علاقه‌مندان می‌توانند رویداد مذکور را به صورت آنلاین از طریق شبکه‌های مختلف از جمله یوتیوب و توییچ به صورت زنده تماشا کنند.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با آمار و ارقام منتشر شده از بینندگان مراسم گیمزکام ۲۰۲۲ چیست؟ به نظر شما، آیا رویداد سال آینده از نظر تعداد شرکت‌کنندگان می‌تواند از نمایشگاه E3 پیشی بگیرد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا