برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

مراسم Gamescom سال ۲۰۲۱ مانند سال پیش کاملا آنلاین برگزار خواهد شد

خداحافظی با مراسم‌های حضوری

مراسم Gamescom سال ۲۰۲۱ مانند سال پیش کاملا آنلاین برگزار خواهد شد ۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی کپی لینک
مراسم Gamescom 2021

مراسم Gamescom درکنار E3 و The Game Awards جز مهم‌ترین مراسم‌های بازی‌های رایانه‌ای محسوب شده که با وجود همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ این مراسم‌ها همگی دچار تغییراتی شده‌اند. امروز نیز موضع رسمی مراسم Gamescom مشخص شده و مجریان آن قصد تغییر کلی نحوه برگزاری این مراسم را دارند.

مجریان مراسم Gamescom یعنی Koelnamesse و موسسه بازی‌های ویدیویی کشور آلمان امروز اعلام کردند که مراسم Gamescom برای دومین سال متوالی به‌طور تمام دیجیتال برگزار خواهد شد و آن‌ها قصد فاصله گیری از برنامه‌های پیشین و قدیمی خود را داشته و قصد دارند برگزاری مراسم هیبرید یا به‌عبارت دیگر برگزاری مراسم به‌صورت حضوری و دیجیتال را به‌طور کامل کنار بگذارند. طبق خبری دیگر در وبسایت Gamescom، این مراسم به‌طور کامل آنلاین و برای عموم رایگان خواهد بود.

رئیس اجرایی شرکت Koelnmesse، آقای الیور فرز (Oliver Frese) طی کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت:

گرچه ایده برگزاری مراسم به‌صورت هیبریدی از طرف مجریان به‌خوبی انجام گرفت، ولی ما باید مطمئن می‌شدیم که کلیت مراسم Gamescom به‌منظور اعتماد به برنامه ریزی‌های ما در اسرع وقت در اختیار فعالان عرصه بازی‌های ویدیویی قرار بگیرد. یک مسئله به‌طور کامل واضح بوده و آن اعتماد به برنامه ریزی‌هاست. به همین دلیل است که ما ازنو یک مراسم کاملا دیجیتال را داشته و با زمان زیادی که از این لحظه تا زمان برگزاری مراسم دردست داریم، می‌توانیم مراسمی بهتر از سال‌های گذشته را در پایان ماه آگوست سال جاری در اختیار کاربران قرار دهیم.

تاریخ برگزاری مراسم Gamescom نیز تغییر یافته است. بخش Gamescom: Opening Night Live در روز چهارشنبه به تاریخ ۲۵ آگوست ۲۰۲۱ برابر با ۳ شهریور ماه سال ۱۴۰۰ آغاز شده و مراسم اصلی به‌دنبال آن در تاریخ‌های ۲۶ و ۲۷ آگوست، برابر با ۴ و ۵ شهریور برگزار می‌گردد. در ابتدا تاریخ این مراسم بین روزهای ۲۵ آگوست الی ۲۹ آگوست تعیین شده بود. شاید زمان برگزاری مراسم کوتاه‌تر شده باشد، ولی به گفته مجریان برخی از برنامه‌های پیشین در این برنامه سه روزه گنجانده شده‌اند.

همه می‌دانیم که مراسم Gamescom یکی از مهم‌ترین مراسم برای دوست داران و البته فعالان عرصه بازی‌های رایانه‌ای بوده و طبق مشاهدات، دیجیتال شدن این مراسم از اهمیت و کیفیت کلی مراسم نکاسته است. بااین حال بسیاری به حضور فیزیکی در این مراسم چشم دوخته بوده و بسیاری دیگر به‌دلایل متعدد قادر به‌حضور در این مراسم نبوده و ازهمین رو برگزاری این مراسم به‌صورت تمام دیجیتال می‌تواند طرفداران بیشتری را جذب کند. نظر شما چیست؟ فکر می‌کنید پس از پایان یافتن همه‌گیری ویروس کووید ۱۹ این مراسم به حالت عادی برگشته یا برای همیشه دیجیتال باقی خواهد ماند؟ فکر می‌کنید این نحوه برگزاری مراسم چه تاثیری برروی تعداد بینندگان خواهد داشت؟ منتظر نظرات شما هستیم.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments