زمان برگزاری رویداد دیجیتالی گیمزکام ۲۰۲۰ اعلام شد

جف کیلی میزبان مراسم افتتاحیه است

زمان برگزاری رویداد دیجیتالی گیمزکام ۲۰۲۰ اعلام شد سورنا رضایی ۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ اخبار بازی
زمان برگزاری رویداد دیجیتالی گیمزکام ۲۰۲۰

جف کیلی مجری و روزنامه‌نگار فعال در صنعت گیم با انتشار یک متن کوتاه از حساب کاربری خود در توییتر، زمان برگزاری رویداد دیجیتالی گیمزکام ۲۰۲۰ را اعلام کرد.

اواخر فروردین ماه بود که یکی از رسانه‌های آلمانی ادعا کرد در پی دستور دولت این کشور مبنی بر تمدید لغو تمامی گردهمایی‌های بزرگ تا پایان ماه آگوست، گیمزکام ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد. این شایعه به حقیقت پیوست و برگزارکنندگان با انتشار یک بیانیه‌ی رسمی اعلام کردند رویداد امسال تحت هیچ شرایطی به صورت حضوری در شهر کلن برگزار نمی‌شود. آن‌ها در بخش دیگری از بیانیه‌ی خود نوشتند گیمزکام، بزرگترین رویداد گیمینگ جهان است و باید هر سال برگزار شود. به همین دلیل، برگزاری دیجیتالی را جایگزین برگزاری حضوری می‌کنند. حال و با گذشت حدودا یک ماه، زمان برگزاری گیمزکام به صورت دیجیتالی مشخص شده است.

جف کیلی (Geoff Keighley) مجری و روزنامه‌نگار فعال در صنعت گیم با انتشار یک توییت، زمان برگزاری رویداد دیجیتالی گیمزکام ۲۰۲۰ را اعلام کرد. بر این اساس، علاقه‌مندان قادر خواهند بود از تاریخ ۶ الی ۹ شهریور (مصادف با ۲۷ الی ۳۰ آگوست) به صورت آنلاین به تماشای رویداد بنشینند. اگرچه خبری از برگزاری حضوری نیست اما این دلیل نمی‌شود برگزارکنندگان مراسم افتتاحیه یا همان Opening Night Live را فراموش کرده باشند.

این برنامه که حاصل همکاری کیلی و گیمزکام است، نخستین بار در سال گذشته‌ی میلادی برگزار شد. در جریان آن تریلرهای مهمی منتشر شده و خبرهای قابل‌توجهی هم به اشتراک گذاشته می‌شوند. از همین رو، یکی از مهم‌ترین بخش‌های گیمزکام محسوب می‌شود. در ضمن، کیلی مانند سال گذشته به عنوان مجری روی استیج می‌رود. او همچنین در انتهای توییت گفت این رویداد پایانی باشکوه بر Summer Game Fest خواهد بود.

Opening Night Live، یکی از شش بخش تشکیل دهنده‌ی گیمزکام امسال است. پنج بخش دیگر Daily Show ،Awesome Indies ،Gamescom Studio ،Gamescom Now و Best of Show هستند. Gamescom Now در واقع یک هاب محتوا است که از طریق آن نه تنها می‌توان به تماشای لایو استریم‌ها مانند مراسم افتتاحیه نشست، بلکه خبرها را در سریع‌ترین زمان ممکن مطالعه کرد. این هاب در مقایسه با چیزی که سال گذشته‌ی میلادی استفاده شده بود بهبود یافته است.

بخش Gamescom Studio شامل مصاحبه با کارمندان استودیوها می‌شود. بخش Awesome Indies روی بازی‌های مستقل تمرکز داشته و سعی می‌کند فرصتی برای شناساندن هر چه بیشتر آن‌ها فراهم بیاورد. Daily Show درباره‌ی مهم‌ترین خبرها است. بخش Best of Show هم مراسمی است که در روز پایانی برگزار شده و در جریان آن بهترین‌های امسال معرفی می‌شوند.

پس از تبدیل شدن کرونا به یک بحران جهانی و عدم امکان برگزاری رویدادهای حضوری، تعدادی از شرکت‌ها تصمیم گرفتند تمرکز خود را روی رویدادهای دیجیتالی قرار دهند. مایکروسافت یکی از این شرکت‌ها است که می‌خواهد به صورت ماهانه لایو استریم‌هایی را تحت عنوان اینساید ایکس‌باکس را برگزار کند. سونی هم سیاست مشابهی را در پیش گرفته و به نظر می‌رسد قصد دارد در ماه ژوئن تعدادی از عناوین فرست پارتی خود برای نسل بعدی را در معرض نمایش قرار دهد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا