1%
  • 0/10

دنباله‌ی سریال بازی تاج و تخت با حضور جان اسنو ساخته می‌شود

کیت هرینگتون برای ایفای نقش جان اسنو بازمی‌گردد

دنباله‌ی سریال بازی تاج و تخت با حضور جان اسنو ساخته می‌شود ۰ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ اخبار جهان (تلویزیون) کپی لینک
دنباله‌ی سریال بازی تاج و تخت

طبق گزارشاتی که اخیرا منتشر شده، شبکه‌ی HBO به تازگی مراحل ساخت دنباله‌ی سریال بازی تاج و تخت را که روی شخصیت جان اسنو تمرکز دارد، آغاز کرده است. همچنین کیت هرینگتون هم قرار است برای ایفای نقش شخصیتی که او را به این شهرت رساند، بازگردد.

حدود سه سال از پایان یکی از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون یعنی Game of Thrones می‌گذرد، سریالی اقتباسی از مجموعه رمان‌های ترانه یخ و آتش (A Song of Ice and Fire) نوشته‌ی جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin)
که پخش آن از سال ۲۰۱۱ آغاز شد.

سریال بازی تاج و تخت تا فصل چهارم خود بر اساس داستان رمان‌ها پیش رفت، اما از فصل پنجم سازندگان تصمیم گرفتند تا از داستان رمان‌ها جدا شوند و ادامه‌ی کار را طبق نظر خود پیش ببرند. فاصله‌ سریال و رمان در فصل‌های بعدی بیشتر شد و این دقیقا نقطه‌ای است که بسیاری از منتقدان و طرفداران معتقدند سریال با افت‌های همراه شد.

سرانجام در سال ۲۰۱۹ پخش فصل هشتم سریال بازی تاج و تخت شروع شد که با بازخوردهای بدی همراه بود. اگرچه نمی‌توان گفت که همه از کیفیت فصل پایانی Game of Thrones ناراضی بودند، اما باید گفت تعداد معترضان به این فصل واقعا زیاد بود.

حالا طبق گزارشی که توسط رسانه‌ The Hollywood Reporter منتشر شده، شبکه‌ی HBO در حال ساخت اسپین‌آف جدیدی در دنیای Game of Thrones است که در مراحل اولیه‌ تولید قرار دارد. این اسپین‌آف که قرار است دنباله‌ سریال بازی تاج و تخت باشد روی شخصیت جان اسنو تمرکز دارد و اولین سریالی خواهد بود که وقایع بعد از سریال اصلی را به ما نشان می‌دهد. همچنین کیت هرینگتون (Kit Harington) نیز دوباره به عنوان جان اسنو بازمی‌گردد.

جان اسنو که در پایان سریال متوجه شد که وارث بالقوه‌ تخت آهنین است، آخرین بار در تبعید دیده شد، جایی که به مردمان آزاد (Free Folk) پیوست تا به سرزمین‌های آزاد در شمال دیوار برود. ادامه‌ داستان او یک حرکت مهم و البته پرریسک است. ساخت مجموعه‌ پیش‌درآمدی که به بررسی گذشته‌ وستروس می‌پردازد، نسبت به پیشبرد داستان شخصیت‌های محبوب بازی تاح و تخت با فشار کمتری همراه است و همچنین سازندگان می‌‌توانند از رمان‌ها راهنمایی زیادی بگیرند.

به جز این دنباله‌ی مورد انتظار، چندین اسپین‌آف دیگر نیز بر اساس سریال Game of Thrones در حال ساخت هستند که اولینشان سریال House of the Dragon است که ۲۰۰ سال پیش از وقایع سریال بازی تاج و تخت جریان دارد و پخش آن از تاریخ ۲۱ آگوست (۳۰ مرداد) آغاز خواهد شد. همچنین سه سریال پیش‌درآمد دیگر نیز که در وستروس جریان دارند، توسط HBO در حال تولید هستند. اولین سریال The Sea Snake است که روی یک دریانورد بزرگ به نام Corlys Velaryon تمرکز دارد و قرار است این شخصیت را در سریال House of the Dragon نیز ببینیم. دومین پیش‌درآمد Ten Thousand Ships است که ۱۰۰۰ سال پیش از وقایع بازی تاج و تخت اتفاق می‌افتند و داستان پرنسس Nymeria را روایت خواهد کرد که Dorne را تاسیس کرد. سومین پیش‌درآمد نیز بر اساس رمان Tales of Dunk and Egg که تنها ۹۰ سال قبل از Game of Thrones جریان خواهد داشت.

علاوه بر موارد فوق The Hollywood Reporter گزارش داده است که سه سریال انیمیشنی پیش‌درآمد نیز بر اساس این مجموعه در حال ساخت است که یکی از آن‌ها The Golden Empire است و روی سرزمین Yi Ti تمرکز دارد. البته باید گفت که احتمال لغو تولید هر یک از این آثار وجود دارد، مانند اولین اسپین‌آف بازی تاج و تخت با بازی نائومی واتس که قسمت پایلوت آن ساخته شد، اما نهایتا شبکه‌ی HBO تصمیم به لغو ساخت آن گرفت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments