اسپین آف جدید Game of Thrones با محوریت اگان فاتح ساخته می‌شود

سریالی که روی روایت یکی از مهم‌ترین داستان‌های دنیای بازی تاج و تخت تمرکز دارد

اسپین آف جدید Game of Thrones

پس از موفقیت سریال House of the Dragon، اکنون اچ‌بی‌او (HBO) به دنبال ساخت اسپین آف جدید Game of Thrones با تمرکز روی اگان تارگرین (Aegon Targaryen) معروف به اگان فاتح است.

سریال Game of Thrones یکی از مهم‌ترین و موفقیت‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی در چند سال اخیر دنیای تلویزیون بود. این سریال با اقتباس از مجموعه رمان‌های A Song of Ice and Fire نوشته جرج. آر. آر. ماریتین (George. R. R. Martin) ساخته شده است. مارتین تا به الان کتاب‌های پیش‌درآمد زیادی را بر اساس این مجموعه نوشته و منتشر کرده است، بنابراین امکان ساخت اسپین آف‌های مختلفی برای Game of Thrones وجود دارد.

سریال House of the Dragon اولین اسپین آف مجموعه تلویزیونی Game of Thrones بود که بر اساس کتاب Fire & Blood ساخته شده و سال گذشته میلادی فصل اول آن پخش شد. این اسپین آف تا به الان عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته، بنابراین شبکه اچ‌بی‌او نیز با جدیت تمام در حال توسعه چندین اسپین آف دیگر بر اساس داستان‌های دوره‌های مختلف برای این مجموعه فانتزی است.

اکنون رسانی ورایتی (Variety) نیز گزارش جدیدی منتشر کرده که در آن از ساخت اسپین آف جدید Game of Thrones با تمرکز روی شخصیت اگان تارگرین معروف به اگان فاتح خبر داده است. این پروژه که هنوز در مراحل اولیه تولید خود قرار دارد، قرار است داستان فتح هفت پادشاهی و تشکیل سلسله تارگرین را به دست اگان فاتح روایت کند. هنوز هیچ نویسنده و شورانری برای این اسپین آف جدید Game of Thrones مشخص نشده، اما احتمال دارد که یک فیلم سینمایی نیز ساخته شود که اتفاقات این سریال را زمینه‌سازی می‌کند. اچ‌بی‌او تا به الان از هرگونه اظهار نظر رسمی درباره این پروژه خودداری کرده است.

اگان فاتح، موسس سلسله تارگرین، یکی از اهالی تارگرین در دراگون استون (Dragonstone) بود. او تصمیم گرفت تا وستروس (Westros) را فتح کند، پس به همراه دو خواهرش رینیس (Rhaenys) و ویسنیا (Visenya) و سه اژدهایشان وگار (Vhagar)، مراکسس (Meraxes) و بالریون (Balerion) به وستروس رفت و موفق شد تا شش قلمرو از هفت پادشاهی قاره وستروس را فتح کند، او تنها در فتح دورن (Dorne) ناموفق بود.

او پس از پایان جنگ، شهر بارانداز پادشاه (King’s Landing) و قلعه رد کیپ (Red Keep) را در خلیج بلک واتر (Black Water) بنا کرد و با استفاده از ذوب کردن شمشیرهای دشنان شکست خورده‌اش، تخت آهنین (Iron Throne) معروف دنیای بازی تاج و تخت را ساخت. او نهایتا پس از ۳۷ از ورود به وستروس درگذشت.

سریال اگان فاتح تنها اسپین آف در حال ساخت بر اساس دنیای Game of Thrones نیست. به جز فصل دوم سریال House of the Dragon که برای پخش در سال ۲۰۲۴ برنامه‌ریزی شده است، یک مجموعه تلویزیونی به عنوان دنباله Game of Thrones و با محوریت شخصیت جان اسنو (Jon Snow) با بازی کیت هرینگتون (Kit Harington)، یک سریال پیش‌درآمد با محوریت مار دریا با نام The Sea Snake، یک سریال در آب‌های وستروس با نام 10,000 Ships، یک مجموعه تلویزیونی بر اساس ماجراهای سر دونکن (Ser Duncan) و اگان پنجم (Aegon V) با نام The Tales of Dunk and Egg و چندین سریال انیمیشنی بر اساس دنیای بازی تاج و تخت به عنوان اسپین آف Game of Thrones در دست ساخت قرار دارند.

5 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا