1%
  • 0/10

تست مقاومت گلکسی زد فلیپ و موتورولا ریزر

کدام یک از گوشی‌های تاشو مقاوم‌ترند؟

تست مقاومت گلکسی زد فلیپ و موتورولا ریزر ۰ ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ موبایل کپی لینک
تست مقاومت

گوشی‌های گلکسی زد فلیپ و موتورولا ریزر که نسل جدیدی از گوشی‌های هوشمند به شمار می‌روند، در معرض آزمایش قرار گرفتند تا میزان مقاومت‌شان سنجیده شود.

سامسونگ به تازگی گوشی گلکسی زد فلیپ را به عنوان نسل دوم گوشی تاشو معرفی کرده و موتورولا ریزر را که نخستین گوشی با نمایشگر تاشونده این برند به شمار می‌رود، راهی بازار کرده است.

گوشی‌های جدید سامسونگ و موتورولا با توجه به فناوری جدید و البته قیمت بالایی که دارند، مورد آزمایش قرار گرفته‌اند تا میزان مقاومت آنها سنجیده شود.

بدنه گلکسی زد فلیپ هم در بخش بیرونی از شیشه تشکیل شده و هم بخش داخل آن کل نمایشگر شیشه‌ای است. در حالی که گوشی ریزر از ترکیب شیشه، پلاستیک و استیل ضد زنگ ساخته شده است. به این ترتیب به نظر می‌رسد گوشی موتورولا ریزر نسبت به گلکسی زد فلیپ مقاومت بیشتری در برابر ضربه داشته باشد.

بر این اساس سه تست مختلف روی این گوشی‌ها انجام شده تا میزان مقاومت آنها سنجیده شود.

در تست اول هر دو گوشی از ارتفاع یک متر به روی آسفالت سقوط کردند.

تست مقاومت موتورولا ریزر

در گوشی موتورولا ریزر در بخش رویی نمایشگر یک خط مویی شکستگی ایجاد شد که به دوربین و نمایشگر لمسی آسیبی وارد نشد و گوشی همچنان کار می‌کرد.

تست مقاومت زد فلیپ

گلکسی زد فلیپ نیز به سرنوشت مشابهی دچار شد؛ قسمت پشتی و دوربین گوشی آسیب ندید اما در بخش جلوی گوشی شکستگی عنکبوتی به‌وجود آمد.

در آزمایش بعدی هر دو گوشی از بخش لولا باز شده و به سمت پایین پرتاب می‌شوند.

در گوشی موتورولا ریزر، قاب گوشی شکسته شد، اما همچنان نمایشگر خوب کار می‌کرد اما در گوشی گلکسی زد فلیپ قاب آسیب ندید و نمایشگر هم سالم ماند.

در تست سوم گوشی به نوعی مثلا از روی حواسپرتی از فاصله بیشتری به زمین پرتاب شد و به گونه‌ای که کاربر هیچ کنترلی روی گوشی ندارد.

در گوشی موتورولا ریزر از قسمت جلویی چند ترک برداشت و بدنه گوشی هم سست شد، اما صفحه نمایش همچنان کار می‌کرد.

در گوشی گلکسی زد فلیپ نیز آسیب بیشتری به گوشی وارد شد و از قسمت‌های بیشتری به شکل عنکبوتی ترک خورد، با این حال نمایشگر همچنان بدون نقص کار کرد و باز و بسته می‌شد.

تست مقاومت

نتیجه‌گیری

اگرچه پیش‌بینی می‌شد این گوشی‌ها از بخش لولا جدا شوند و آسیب ببینند، باید بگوییم که هر دو عملکرد بهتری از حد انتظار داشتند. آنها ممکن است در اولین ضربه ترک خورده باشند، اما صفحه نمایش آنها آسیب ندید و این چیزی بیش از انتظارمان از گوشی‌های تاشو بود.

گفته می‌شود در میان این گوشی‌ها، گلکسی زد فلیپ عملکرد بهتری از خود نشان داد. بنابراین توصیه می‌کنیم اگر قصد خرید گوشی‌های تاشو را دارید حتما گلکسی زد فلیپ را انتخاب کنید و در ضمن حتما برای گوشی گران‌قیمت خود قاب تهیه کنید.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments