برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

سامسونگ با هوش مصنوعی شارژدهی باتری گلکسی S25 را بهبود می‌بخشد

خبری از افزایش ظرفیت باتری نیست، اما نگران نباشید!

سامسونگ با هوش مصنوعی شارژدهی باتری گلکسی S25 را بهبود می‌بخشد ۰ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ اخبار فناوری کپی لینک
باتری گلکسی S25 هوش مصنوعی

به گزارش وب‌سایت Wccftech، ظاهرا سامسونگ قصد افزایش ظرفیت باتری گلکسی S25 را ندارد اما با هوش مصنوعی شارژدهی آن‌ها را بهبود خواهد بخشید.

سامسونگ در سال 2024 سرمایه‌گذاری زیادی روی هوش مصنوعی انجام داد. به گونه‌ای که در بسیاری از بخش‌ها حتی پیشرفت عددی خاصی در گوشی‌های جدید این شرکت شاهد نبودیم. اما به لطف هوش مصنوعی، از لحاظ عملکرد، بهبود قابل توجهی اتفاق افتاد.

البته سامسونگ در سری گلکسی S24، بیشتر توجه خود را روی امکانات نرم‌افزاری مبتنی بر هوش مصنوعی منعطف کرد. اما در سری گلکسی S25، اوضاع کمی متفاوت خواهد بود. اینطور که از گزارشات پیداست، سامسونگ ظاهرا تمایلی به ارتقای ظرفیت باتری در سری گلکسی S25 ندارد. برای جبران این موضوع هم از هوش مصنوعی کمک خواهد گرفت.

استفاده از هوش مصنوعی برای افزایش شارژدهی باتری گلکسی S25

فناوری جدیدی که طبق شایعات، قرار است در سری گلکسی S25 و یا حداقل گلکسی S25 اولترا به کار گرفته شود، Battery AI نام دارد. به کمک این فناوری هوش مصنوعی، علی‌رغم اینکه ظرفیت باتری مثلا گلکسی S25 اولترا همان 5000 میلی‌آمپر ساعت است اما از لحاظ شارژدهی، وضعیت بسیار بهتری در مقایسه با S24 اولترا خواهد داشت.

این فناوری جدید، برای اثرگذاری، عملکرد دستگاه را مختل نمی‌کند. در عین حال، 5 الی 10٪ شارژدهی گوشی را بدون نیاز به شارژ دوباره افزایش می‌دهد.

در حال حاضر کلی نرم‌افزار برای افزایش میزان شارژدهی گوشی در دسترس قرار دارند. اما بسیاری از این اپ‌ها عملکرد سخت‌افزاری را تضعیف کرده و اینگونه، باعث افزایش شارژدهی می‌شوند. حال باید دید آیا سامسونگ می‌تواند طبق ادعای افشاگران، بدون فدا کردن چیزی، شارژدهی باتری سری گلکسی S25 را فقط با کمک هوش مصنوعی افزایش دهد یا خیر.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments