1%
  • 0/10

فروش بالای سری گلکسی اس ۲۳؛ بهترین خبر برای سامسونگ

فروش بالای سری گلکسی اس ۲۳؛ بهترین خبر برای سامسونگ ۰ ۰۸ آبان ۱۴۰۲ علم و فناوری کپی لینک
فروش گلکسی اس ۲۳

در میان رشد منفی آمار فروش گوشی‌های سامسونگ در سه ماه سوم ۲۰۲۳، فروش عالی سری گلکسی اس ۲۳ خبر بسیار خوبی برای این شرکت بوده است.

بعد از فروش نه چندان رضایت‌بخش گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۲ که بخش بزرگی از آن به خاطر عرضه‌ی آن‌ها با تراشه‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ در بازار جهانی بود، سامسونگ سری گلکسی اس ۲۳ را با یک غافلگیری بزرگ راهی بازار کرد و آن هم این بود که این گوشی‌ها با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸ نسل ۲ در تمام بازارها در دسترس قرار گرفتند.

سری گلکسی اس ۲۳ توانسته‌اند نقدهای مثبت فراوانی را از بررسی‌کنندگان دریافت کنند و همین موضوع هم سبب شده تا فروش آن‌ها به شکل قابل توجهی بهتر از نسل قبل باشد. طبق اطلاعاتی که از سوی شرکت مالی Hana Securities منتشر شده، فروش کلی گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۳ در طی هشت ماه اخیر حدودا ۲۳ میلیون واحد بوده (۲۲٫۸۹ میلیون) که اگر بخواهیم به تفکیک مدل بگوییم، گلکسی اس ۲۳ اولترا با فروش ۱۰٫۶۹ میلیون دستگاه رکورددار و اس ۲۳ و اس ۲۳ پلاس هم به ترتیب با ۸٫۰۹ و ۴٫۱۱ میلیون دستگاه، در رده‌ی دوم و سوم قرار گرفتند.

با این آمار عالی، سری گلکسی اس ۲۳ توانست به صورت کلی با فاصله‌ی ۲۲ درصدی، نسل گذشته را از پیش رو بردارد. البته این میزان برای ۸ ماه نخست عرضه است و شاید وقتی به یک سال برسد، کمی تغییر کند چون هنوز تا پایان سال سه ماه زمان باقی مانده است.

سامسونگ قصد داشته آمار فروش گوشی‌های تاشوی جدیدش یعنی زد فولد ۵ و زد فلیپ ۵ را بهبود ببخشد اما به نظر نمی‌رسد نقشه‌ی شرکت کره‌ای آنطور که خودش می‌خواسته در حال پیشروی باشد. طبق گزارشات اخیری که در این رابطه منتشر شده، این دو گوشی تا اینجای کار ۳٫۵۱ میلیون فروش داشته‌اند که ۲٫۲۶ میلیون سهم زد فلیپ و ۱٫۲۵ میلیون هم سهم زد فولد بوده است. در مقایسه با زد فولد و زد فلیپ ۴ که در بازه‌ی زمانی مشابه، ۲٫۲۸ و ۱٫۳۵ میلیون دستگاه فروش داشته‌اند، افت بسیار کمی را شاهد هستیم. این در حالی است که تاشوهای جدید فروش بسیار بهتری در آغاز کار در مقاسیه با قبل داشتند.

در نهایت هم باید به سری گلکسی A اشاره کنیم که همچنان پرفروش‌ترین محصولات سامسونگ به شمار می‌روند و از مجموع فروش سری گلکسی اس و زد هم فروش بیشتری داشته‌اند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments