تصاویر گلکسی S22 اولترا و غیب شدن قاب دوربین پرچمداران ۲۰۲۲ سامسونگ!

تیر خلاص به سری Note

تصاویر گلکسی S22 اولترا

در تصاویر گلکسی S22 اولترا که به تازگی لو رفته‌اند، می‌توان دید که ظاهرا پرچمداران ۲۰۲۲ سامسونگ قرار است تا دارای جای قلم هوشمند به صورت فیزیکی داخل بدنه دستگاه و بدون نیاز به گارد اضافی بوده و همچنین دیگر قاب دوربین ندارند!

روال عرضه هر ساله گوشی‌های هوشمند پرچمدار توسط شرکت نام‌آشنا سامسونگ دیگر به یک رویداد همیشگی تبدیل شده و ۲۰۲۲ هم از این قاعده مستثنی نیست. در واقع سال گذشته این شرکت هنگام معرفی گوشی‌های هوشمند سری S21 مقداری عجله کرد و در نتیجه دیدیم که قلم هوشمند S-Pen هیچ جایی را برای چسبیدن به بدنه دستگاه یا نهایتا داخل محفظه‌ای خاص نداشت. با این وجود بسیاری از کاربران فکر می‌کردند که در تابستان همین سال قرار است تا شاهد عرضه و معرفی سری Note 21 باشیم، در حالی که سامسونگ به کلی این سری را به دست فراموشی سپرده است. اما از آنجا که قلم هوشمند S-Pen طرفداران زیادی دارد و نمی‌توان آن را حذف کرد، سازندگان آن را همراه با نسخه اولترا عرضه می‌کنند.

امسال نیز گلکسی S22 اولترا عرضه خواهد شد و چنان که پیداست، سامسونگ تصمیم گرفته تا با آن اشتباهات گذشته را برطرف کند؛ به نحوی که اینبار نه‌تنها مشکل جای قرار گرفتن قلم هوشمند، بلکه قاب دوربین نیز به کلی تغییر پیدا کرده و ظاهری تازه به دستگاه داده است تا بتوانیم از این به بعد نسخه Ultra پرچمداران سری S را به عنوان ببینیم! در حالی که دو مدل پایه و پلاس همچنان در کنار این محصول وجود خواهند داشت.

تصاویر گلکسی S22 اولترا

چنان که در این تصاویر دیده می‌شود، ظاهرا گلکسی S22 اولترا دارای ویژگی‌های ظاهری تازه‌ای است که آن را شبیه به سری نوت می‌کند. اولین چیزی که با دیدن این تصاویر دستگیر ما می‌شود، این است که ظاهرا قاب دوربین به کلی برداشته شده و ماژول‌های دوربین هرکدام یک محافظ فوق‌العاده کوچک دارند. این مورد می‌تواند در سبک بودن گوشی به شدت تاثیرگذار باشد، اما نکته قابل توجه اینجاست که همزمان مقاومت قاب پشت محصول شدیدا کاهش پیدا می‌کند. در واقع وقتی که شما قاب دوربین را حذف کنید، دو حالت پیش خواهد آمد؛ یا با زمین خوردن دستگاه باید فاتحه دوربین‌های آن را بخوانید، یا اینکه یک ایده خوب برای این حرکت وجود دارد که در نهایت باعث می‌شود تا گوشی در مقابل ضربه مقاوم باشد.

این در حالی است که وقتی صحبت از وزن باشد، ظاهرا گلکسی S22 اولترا به شدت سنگین خواهد بود! چراکه به جز خود گوشی و اجزای داخل آن، باید یک قلم هوشمند را هم توسط آن حمل کنید که دقیقا مثل سری نوت زیر دستگاه قرار می‌گیرد. همچنین بدنه دستگاه دیگر مثل سال‌های گذشته گوشه‌های گرد ندارد و در نتیجه ظاهر تخت مانند خواهد داشت. همچنین طبق اطلاعات منتشر شده از این گوشی هوشمند، ظاهرا دوربین‌های گلکسی S21 اولترا به همان شکل که بودند کاملا دست نخورده به S22 اولترا منتقل خواهند شد! این یعنی امسال خبری از پیشرفت سنسورهای پشت پرچمداران سامسونگ نیست و همه چیز تنها به لطف پردازنده‌ای قدرتمندتر بهتر و سریع‌تر انجام می‌شود.

این در حالی است که پیش‌تر یک رندر غیر رسمی از گلکسی S22 اولترا را دیده بودیم که در آن این محصول با قاب دوربین P شکل نمایش داده شده بود. با این حساب، این قاب احتمالا وجود نداشته و صحت این عکس به مراتب از یک رندر ساده بالاتر است‌. اما باز هم نمی‌توان تنها به یک تصویر غیر رسمی اعتماد کرد و در نتیجه فعلا تا زمان اعلام خود شرکت سامسونگ هیچ شایعه‌ای مورد تایید نیست. با این وجود طبق اعلام کاربرانی که پیش‌تر نیز جزئیاتی را از محصولات سامسونگ لو داده بودند، ظاهرا این شرکت سال گذشته قصد نداشته تا عرضه زود هنگام پرچمداران خود در ماه ژانویه (دی-بهمن) را به یک روال همیشگی تبدیل کند. در نتیجه، امسال در همان ماه بعد از آن یعنی احتمالا در اواسط بهمن تا اسفند شاهد معرفی سری Galaxy S22 خواهیم بود.

در حال حاضر اعلام شده که ۱۹ بهمن (۸ فووریه) برای معرفی و پیش‌خرید این محصولات در نظر گرفته شده و ۲۹ بهمن (۱۸ فووریه) به صورت رسمی عرضه خواهد شد. همچنین اگر این تصاویر گلکسی S22 اولترا همگی درست باشند، دیگر دلیلی ندارد که منتظر یک گلکسی نوت جدید باشیم و شاید حتی در سال آینده، گلکسی Z Fold 4 هم خود دارای جای قلم هوشمند باشد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا