گیب نیوول: ایکس‌‎باکس سری ایکس بهتر از پلی‌استیشن 5 است

خالق افسانه‌ای ولو کنسول مایکروسافت را ترجیح می‌دهد

گیب نیوول: ایکس‌‎باکس سری ایکس بهتر از پلی‌استیشن 5 است امیر سلیمی ۰ ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
گیب نیوول: ایکس‌‎باکس سری ایکس بهتر از پلی‌استیشن 5 است

گیب نیوول (Gabe Newell)، خالق و رییس شرکت ولو (Valve) فکر می‌کند ایکس‌باکس سری ایکس بهتر از پلی‌استیشن 5 است.

جنگ‌های کنسولی معمولا برای دارندگان رایانه‌های شخصی اهمیت چندانی ندارد، اما این موضوع مانع خالق شرکت ولو برای بیان دیدگاهش در مورد دو کنسول نسل بعدی مایکروسافت و سونی نشده است. گیب نیوول که در حال حاضر در حال سپری کردن تعطیلات خود در نیوزیلند است، در مصاحبه‌ای با برنامه تلویزیونی محلی این کشور با نام The Project گفته است که ایکس‌باکس سری ایکس را به پلی‌استیشن 5 ترجیح می‌دهد.

گیب نیوول در پاسخ به سوال یکی از میزبانان برنامه در مورد اینکه کدام کنسول نسل نهمی بهتر خواهد بود، به سادگی پاسخ داد: «ایکس‌باکس»! او با تاکید بر اینکه فعالیت‌های سال‌های دور او در مایکروسافت تاثیری در دیدگاهش نداشته است، می‌گوید:

من در این رقابت سهمی ندارم. بدیهی است که [ولو] تمام تمرکز خود روی رایانه‌های شخصی قرار داده است، اما من قطعا از بین دو کنسول نسل بعدی، ایکس‌باکس سری ایکس را انتخاب می‌کنم.

اگرچه Valve ممکن است سهامی در دو شرکت نداشته باشد، اما هنوز هم روابط کاری فراوانی با سونی و مایکروسافت دارد. قطعا مطلع هستید که چند وقتی است مایکروسافت عناوین انحصاری خود را در استیم منتشر می‌کند و سونی نیز با اننتشار بازی فرست‌پارتی Horizon Zero Dawn با روندی آهسته، شروع به دنبال کردن سیاستی مشابه ردموندی‌ها کرده است. با این حال، کنسول نسل بعدی ایکس‌باکس، هم از نظر خود دستگاه و هم بازی‌هایی که برای آن منتشر می‌شود، کمی بیشتر به PC تمایل دارد؛ بنابراین منطقی است اگر گیب نیوول ایکس‌باکس سری ایکس را به پلی‌استیشن 5 ترجیح دهد.

علاوه بر این، ممکن است نیوول به خاطر قدرت و مشخصات سخت‌افزاری، ایکس‌باکس سری ایکس را به پلی‌استیشن 5 ترجیح داده باشد؛ روی کاغذ، کنسول نسل بعدی مایکروسافت با ۱۲ ترافلاپس قدرت، قوی‌ترین کنسول تاریخ قلمداد می‌شود. از آن سمت اما، کنسول سونی دارای SSD سریعتر ، کنترلر جذاب DualSense و قابلیت‌های صوتی سه‌بعدی پیشرفته است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا