ارتباط بازی‌های آینده دی سی با فیلم‌های دنیای دی سی

یک دنیای منسجم در تمام رسانه‌ها

ارتباط بازی‌های آینده دی سی با فیلم‌های دنیای دی سی

جیمز گان (James Gunn) که اخیرا به عنوان مدیر عامل استودیو دی سی (DC Studios) منصوب شده است، خبر از ارتباط بازی‌های آینده دی سی با فیلم‌های دنیای دی سی داد و تائید کرد که تمام آن‌ها در یک جهان اتفاق می‌افتند.

در حالی که شرکت مارول (Marvel) تصمیم گرفته تا بازی‌هایش را از فیلم‌هایش جدا نگه دارد و به آن‌ها اجازه دهد تا داستان‌های مستقل و مخصوص به خود را روایت کنند، اما به نظر می‌رسد که دی سی در مسیری متفاوت قرار خواهد گرفت. چون که بازی‌های آینده دی سی ظاهرا قرار است بخشی از یک جهان بزرگتر باشند و به فیلم‌ها و سریال‌های دنیای دی سی (DCU) متصل خواهند بود.

این چیزی است که جیمز گان که اخیرا به عنوان مدیر عامل و رئیس استودیوی تازه تاسیس منصوب شده است، می‌گوید و خبر از ارتباط بازی‌های آینده دی سی با فیلم‌های دنیای دی سی داده است. گان که بر دنیای متصل بزرگتر دی سی نظارت خواهد کرد، وقتی در توییتر از او پرسیده شد که آیا دنیای دی سی شامل بازی‌های ویدئویی نیز در آینده خواهد شد یا خیر، با یک «بله» ساده به این سوال پاسخ داد.

البته شایان ذکر است که در حال حاضر تعداد زیادی بازی تائید شده بر اساس کتاب‌های کمیک دی سی در دست ساخت نیستند. فعلا استودیوی Rocksteady، توسعه‌دهنده سه بازی تحسین‌شده Batman: Arkham Asylum، Batman: Arkham City و Batman: Arkham Knight مشغول به ساخت عنوان مورد انتظار Suicide Squad: Kill the Justice League است که قرار است در اوایل سال میلادی آینده برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۵، اکس‌باکس سری اس و اکس‌باکس سری اکس منتشر شود. این بازی تنها اثری است که به تاریخ انتشار آن نزدیکیم بسیار بعید به نظر می‌رسد که در این مدت کم استودیوی توسعه‌دهنده بتواند تغییراتی را در داستان آن ایجاد کند تا در چارچوب دنیای دی سی قرار بگیرد. همچنین لازم است به ذکر است که گذشته رسما تائید شده بود که این عنوان در جهان سه‌گانه Batman: Arkham تنظیم شده است، بنابراین می‌توان با قاطعیت بالا تائید کرد که این عنوان جزو بازی‌هایی جیمز گان می‌گوید نیست و ارتباطی نیز به دنیای دی سی نخواهد داشت.

دومین بازی‌ای هم که رسما ساخت آن تائید شده و شاهد معرفی آن بوده‌ایم نیز عنوان جهان‌باز Wonder Woman است که توسط استودیوی Monolith Productions، توسعه‌دهنده عناوینی از جمله Middle-earth: Shadow of Mordor، Middle-earth: Shadow of War و F.E.A.R. First Encounter Assault Recon در دست ساخت قرار دارد. هنوز چیزی به طور رسمی تائید نشده، اما ممکن است که در نهایت این بازی با دنیای دی سی ارتباطاتی داشته باشد، هرچند که شاید این اثر هم جزو بازی‌هایی که جیمز گان می‌گوید، نباشند.

در همین حال نیز به نظر می‌رسد که استودیوی WB Games Montreal، سازنده عناوینی چون Batman: Arkham Origins و Gotham Knights در حال توسعه یک بازی کاملا جدید و معرفی‌نشده بر اساس کمیک‌های دی سی است که هنوز هیچ اطلاعات رسمی‌ای از آن نداریم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا