تماشا کنید: باگ بامزه‌ بازی Marvel’s Spider-Man

خنده‌دار شدن یک موقعیت جدی!

تماشا کنید: باگ بامزه‌ بازی Marvel’s Spider-Man گلناز کیانی ۱ ۰۲ شهریور ۱۴۰۱ اخبار بازی

تا به حال باگ‌های زیادی در بازی‌های شرکت اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) دیده‌ شده است اما باگ بامزه‌ بازی Marvel’s Spider-Man از نظر کاربران یکی از خنده‌دارترین‌ها تا به الان بوده است.

در سال ۲۰۱۸ بازی مرد عنکبوتی مارول برای اولین بار در قفسه‌ها و ویترین‌های فروشگاه‌های دیجیتال سرتاسر جهان عرضه شد. این بازی با فروش قوی و استقبال گرم منتقدان روبرو شد و به عنوان بهترین بازی ویدیویی از دنیای مارول در سال‌های اخیر مورد تحسین قرار گرفت. با وجود همه این ستایش‌ها از بازی مرد عنکبوتی مارول هنوز هم باگ‌هایی در این بازی محبوب رخ می‌دهد.

زمانی که این بازی برای اولین بار بر روی پلی استیشن 4 منتشر شد، امتیاز قابل توجه ۸۷ متاکریتیک (metacritic) را کسب کرد. علی‌رغم این میانگین امتیاز بالا، بازی مرد عنکبوتی مانند هر بازی جهان باز دیگری گاهی دچار مشکلاتی می‌شود و بازیکنان شاهد مناظر عجیب و گاهی بامزه‌ می‌شوند. به عنوان مثال یک باگ مرد عنکبوتی را به بعد آینه‌ای دکتر استرنج (Doctor Strange)  می‌فرستد، و در مواردی دیگر مرد عنکبوتی در تار‌های خود گیر می‌افتد و یا تارهایی که از آن‌‌ها آویزان می‌شود به ساختمان‌های مختلف می‌چسبند و جدا نمی‌شوند. با این حال، بیشتر باگ‌های موجود در روند داستانی اصلی یا صحنه‌های میان پرده‌ها اتفاق نمی‌افتند.

در نمونه‌ای دیگر یک باگ باعث شد که شخصیت بلک کت (Black Cat) در دایره‌ای به دور خود بچرخد اما در میان پرده بعد از آن باگ مذکور ناپدید می‌شد. هیچ کدام از باگ‌هایی که تا به حال در بازی مرد عنکبوتی دیده شدند در داستان بازی تداخلی ایجاد نکرده‌اند اما در ویدیوی اخیر شکل باگ‌های این بازی تغییر پیدا کرده است. کاربری در صفحه اجتماعی ردیت (Reddit) با شناسه کاربری IvJam از نمونه‌ای را رونمایی کرد که در آن یک باگ صحنه میان پرده را به طور کامل خراب می‌کند. خوشبختانه باگ مذکور در لحظات مهم بازی رخ نداد و این موضوع هیچ یک از رویدادهای دراماتیک بزرگ را خراب نکرد.

در این ویدئو، بازیکنان شاهد صحنه همکاری مرد عنکبوتی با پلیس برای برقراری ارتباط با یوری واتانابه (Yuri Watanabe) هستند. زمانی که مرد عنکبوتی می‌خواهد تا به نیرو‌های مسلح تیم S.W.A.T. کمک کند تا از یک بام به بام دیگر بروند و به نیروهای دشمن حمله کنند، ناگهان دست‌های مرد عنکبوتی به دلایل نامعلومی و با سرعت زیاد شروع به چرخش در جهت‌های عجیبی می‌کند تا به ساختمان کناری تار بیاندازد. اعضای تیم S.W.A.T. به هنگام حرکت نیز کار مشابهی را تا پایان ویدیو انجام می‌دهند. نظرات کاربران درباره این ویدیو نشان می‌دهد که این باگ یکی از خنده‌دارترین اشکالاتی است که تا به حال در بازی رخ داده است.

از زمان انتشار بازی Marvel’s Spider-Man بیش از ۳۳ میلیون نسخه از آن در سراسر جهان فروخته شده است. پس از عرضه اولین نسخه شرکت سونی شروع به گسترش بازی کرد و نسخه‌های قابل اجرا بر روی پلی استیشن 5 و همچنین رایانه‌های شخصی را نیز منتشر شدند. یک بازی اسپین آف با عنوان Spider-Man: Miles Morales در سال ۲۰۲۰ منتشر شد و بر شخصیتی به همین نام در کمیک‌های مارول تمرکز داشت. شرکت توسعه دهنده بازی اینسامنیاک گیمز در حال حاضر روی دنباله‌ای مستقیم از هر دو بازی کار می‌کند که در آن هر دو مرد عنکبوتی با دشمنان خود یعنی ونوم (Venom) و کریون شکارچی (Kraven the Hunter) روبرو می‌شوند. تریلر بازی Marvel’s Spider-Man 2 در سپتامبر ۲۰۲۱ منتشر شد و در حال حاضر تاریخ انتشار بازی برای سال ۲۰۲۳ تعیین شده است.

بدون شک طرفداران در قسمت‌ جدید نیز شاهد مجموعه جدیدی از اشکالات و باگ‌های غیرمنتظره خواهند بود. تا آن زمان طرفداران باید به باگ بامزه‌ بازی Marvel’s Spider-Man موجود راضی باشند!

بازی Marvel’s Spider-Man بر روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 قابل اجرا است.

نظر شما درباره این باگ عجیب چیست؟ آیا در قسمت دوم هم شاهد اینجور باگ‌های خواهیم بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا