سفینه‌های فضایی فورتنایت بازمی‌گردند

سفینه فضایی مخصوص خود را پیدا کنید!

سفینه‌های فضایی فورتنایت بازمی‌گردند گلناز کیانی ۰ ۲۴ مرداد ۱۴۰۱ اخبار بازی
سفینه‌های فضایی به فورتنایت

هفته گذشته سازندگان اعلام کردند که بالاخره در فصل سوم سفینه‌های فضایی فورتنایت بازمی‌گردند و طرفداران می‌توانند سفینه‌ فضایی مخصوص خود را پیدا و مبارزات خود را هیجان انگیزتر کنند.

شرکت اپیک گیمز (Epic Games) همیشه از تازه بودن محتوای بازی فورتنایت اطمینان حاصل کرده است. به لطف اپیک گیمز فورتنایت به عنوان یک بازی لایو سرویس همیشه در حال تکامل بوده و با بروزرسانی‌های جامع خود بازی را برای طرفداران جالب نگه داشته است. بهترین مثال برای این روند پیش گرفته شده، شیوه فصلی است که فورتنایت به کار گرفته است. در این شیوه به‌روزرسانی‌ها، چالش‌های جدید و بتل پس‌ها (Battle Pass) در یک فصل، رویداد و یا مدت زمان معینی معرفی می‌شوند و طرفداران می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند. گاهی اوقات در این به‌روزرسانی‌ها و تغییرات برخی از آیتم‌ها مانند سلاح‌ها، منابع و تجهیزات به دلایل مختلف ذخیره می‌شوند و یا به طور کامل حذف می‌شوند. آیتم‌های ذخیره شده در فصل‌های بعدی یا به شکل جدیدی ظاهر می‌شوند و یا به همان صورت قبلی بازگردانده می‌شوند. بازگشت سلاح‌هایی مانند تفنگ حمله سنگین (Heavy Assault Rifle) و برخی اقلام مورد علاقه طرفداران مانند Ballers، سکوی پرتاب، مواد مصرفی مختلف نمونه‌هایی از به ‌کار گیری این شیوه هستند که در فصل‌های قبل شاهد آن‌ها بوده‌ایم.

علاوه بر موارد عنوان شده بسیاری از آیتم‌ها تنها در یک رویداد خاص یا زمان محدود معرفی می‌شوند. هفته گذشته فورتنایت آغاز رویداد جدیدش را با نام Flying Objects Weekend به طور رسمی در صفحه توییترش اعلام کرد. در این خبر فورتنایت عنوان کرد که از روز ۱۲ آگوست (۲۱ مرداد) تا تقریبا ۱۵ آگوست (۲۴ مرداد) بازیکنان می‌توانند شاهد حمله سفینه‌های فضایی به نقشه بتل رویال باشند و برای برنده شدن در مبارزات خود نیز از این سفینه‌ها استفاده کنند.

سفینه‌های فضایی آخرین بار در فصل‌های دوم و هفتم دیده شدند و در آن زمان انجمن فورتنایت نسبت به حضور آن‌ها شکایات زیادی داشت. شاید یکی از علت‌های محدودیت زمانی ایجاد شده توسط اپیک گیمز برای بازگشت سفینه‌ها نیز همین موضوع بوده باشد. با این حال این سفینه‌های محبوب برای مدت محدودی بازگشته‌اند و قرار است بازی را به شدت چالش برانگیزتر کنند، چرا که حالا همه بازیکنان به دنبال پیدا کردن آن‌ها هستند! شما می‌توانید این وسایل نقلیه کشنده را در شش مکان خاص نقشه فصل سوم پیدا کنید.

مانند وسایل نقلیه دیگر این بازی، سفینه‌های فضایی هم می‌توانند ابزار قدرتمند و کشنده‌ای باشند. این ماشین‌ها با یک پرتو تراکتوری (Tractor Beem) برای برداشتن اشیا، انفجار لیزری که آسیب قابل توجهی به سازه‌ها وارد می کند و همچنین یک تقویت کننده برای سرعت بیشتر طراحی شده‌اند. لیزر مذکور همچنین آسیب کمی به بازیکنان وارد می‌کند، اما از طرفی باعث ایجاد حالتی می‌شود که برای پرتاب بازیکنان از سازه‌ها یا ارتفاعات بالا مفید است.

با این حال، برخی نکات نیز وجود دارند که بازیکنان باید هنگام استفاده از سفینه‌ها در نظر داشته باشند. برای متعادل و منصفانه نگه داشتن مبارزات، سفینه‌ها هم عمر باتری و شارژ محدودی دارند و هم تعداد ضربه‌های مشخصی برای آن‌ها تعیین شده است. با استفاده از حرکت بوست (Boost) عمر باتری را سریع‌تر تخلیه می‌شود، و هنگامی که تعداد ضربه‌ها به ۶۰۰ ضربه رسید نیز سفینه‌ها آنقدر آسب پذیر می‌شوند که اساسا با یک گلوله از اسلحه‌های ساده سرنگون می‌شوند.

سفینه‌های فضایی می‌توانند همزمان پنج بازیکن را نگه دارند، بنابراین همکاری با یکدیگر راه حل خوبی برای کاهش بسیاری از کاستی‌های گفته شده است. به علاوه بازیکنان در فصل‌های پیش چندین استراتژی را پیدا کرده‌اند که این سفینه‌ها را حتی مرگبارتر می‌کنند. مانند استفاده از پرتو تراکتور برای بلند کردن اجسامی مانند تخته سنگ‌ها و استفاده از آن‌‌ها به عنوان سلاحی برای ضربه وارد کردن به دیگر بازیکنان و وسایل نقلیه. همچنین ثابت شده است که می‌توان از درختان نیز به عنوان اسلحه استفاده کرد و آن‌ها را بر روی دیگر بازیکنان انداخت و یا به سمتشان هل داد!

اگرچه زمان محدود است اما بازگشت سفینه‌های فضایی فورتنایت فرصتی جدید برای بازیکنانی محسوب می‌شود که به دنبال چالش‌های تازه هستند.

فصل سوم فورتنایت به صورت رایگان بر روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس قابل اجرا است.

نظر شما درباره سفینه‌های فضایی فورتنایت چیست؟ آیا در فصل های دوم و هفتم از آن‌ها استفاده کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا