#مهسا_امینی

نقشه چپتر سوم فورتنایت لو رفته است؛ سیل تغییرات به‌زودی از راه می‌رسد

فصل جدید به‌زودی منتشر می‌شود

نقشه چپتر سوم فورتنایت

کاربران فضای مجازی طی ساعات گذشته مشغول دست به دست کردن تصویری هستند که به نظر می‌رسد نقشه چپتر سوم فورتنایت باشد.

یکی از بزرگترین معضلات استودیوهایی که روی بازی‌های رایگان (Free-to-Play) کار می‌کنند، حفظ تازگی بازی است. آن‌ها نمی‌توانند تنها به انتشار اسکین برای سلاح‌ها و کاراکترها بسنده کنند و باید هر چند وقت یکبار تغییرات قابل‌توجهی را در نقشه به وجود آورده یا در صورت امکان، نقشه کاملا جدیدی را در دسترس کاربران قرار دهند. این سیاست توسط اپیک گیمز هم به کار گرفته می‌شود. وقتی چپتر دوم Fortnite در سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز شد، نقشه جدید آمد. نقشه جدید آپولو نام داشته و ویژگی‌های جدیدی مانند ماهیگیری، کنترل وسائل نقلیه و کاراکترهای غیرقابل‌کنترل را همراه خود به بازی آورد. البته جزیره جدید طی دو سال گذشته بارها دستخوش تغییر شد تا انگیزه کاربران برای تجربه حفظ شود.

کاربران فضای مجازی طی ساعات گذشته در حال دست به دست کردن توییتی هستند که به نظر می‌سد نقشه چپتر سوم فورتنایت را لو داده باشد. قبل از اینکه به ماجرای اصلی بپردازیم، باید بگوییم اپیک گیمز تا به این لحظه چیز چندانی از چپتر سوم نگفته و تنها می‌دانیم طی روزهای آینده آغاز می‌شود. استودیو آمریکایی همچنین اخیرا متن کوتاهی را در شبکه اجتماعی توییتر به اشتراک گذاشته که ظاهرا به تغییر در نقشه بازی اشاره دارد. همین اشاره کوچک کافی بود تا توییت قدیمی اکانت Fortnite News که به حدودا یک پیش تعلق داشته به شدت مورد توجه قرار بگیرد. در ادامه می‌توانید تصویر نقشه و خلاصه‌ای توضیحات را مطالعه کنید:

  • نقشه جدید دارای سازه‌های زیرآب، جنگل و شهر بوده و برای همه سلیقه‌ها چیزی برای ارائه دارد. تعداد کاربران هر رقابت با نقشه جدید به ۱۵۰ نفر افزایش می‌یابد.
  • نگران حجم بالای آب در نقشه جدید هستید؟ شما می‌توانید از جت اسکی استفاده کنید. در صورتی که قادر به یافتنشان نیستید، یک Flopper Flipper پیدا کرده و به واسطه آن سرعت خود حین شنا را تا دو برابر افزایش دهید. این ابزار همچنین به شما قابلیت انجام پرش و شنای زیرآب به مدت ۳۰ ثانیه را می‌دهد.
  • با استفاده از شمشیر و سپر جدید به مبارزه بپردازید. البته مراقب باشید، چون احتمال شکستن سپر وجود دارد. در ضمن، به واسطه سپر می‌توانید روی سطح سر خورده و در همین حین، از سلاح سرد و گرم خود بهره ببرید.
  • در عمق جنگل‌ها با کمپ‌های گروه Imagined Order مواجه می‌شوید. با استفاده از آیتمی به نام Mole Mitten که گروه IO در دسترس قرار می‌دهد، شما می‌توانید از سطوح بالا رفته و در همین حین با سلاح خود به سمت دشمن یا دشمنان شلیک کنید. البته شلیک با استفاده از یک دست صورت می‌گیرد. بنابراین، دقت شما در مقایسه با حالت عادی کمتر است. با استفاده از آیتم مزبور حتی می‌توانید از سازه‌های دیگر کاربران بالا رفته، سپس پریده و از گلایدر خود استفاده کنید.
  • The Deck کاپیتان گروهی از دزدان دریایی است. او را شکست داده و صندوقچه‌اش را باز کنید تا دو سلاح کلت منحصربفرد هدیه بگیرد.
  • یک منبع انرژی عجیب در مرکز جزیره سقوط کرده است. نزدیک شدن به آن می‌تواند تاثیرات مختلفی روی شما بگذارد؛ برای مثال، سرعت حرکت یا ارتفاع پرش شما را افزایش دهد.
  • سازه‌های اطراف لوکیشن Monster Mansion چه چیزی هستند؟ این خانه‌ها صندوقچه‌های لوت ارزشمندی را در خود جای داده‌اند. البته گزارش شده لوکیشن این خانه‌ها ممکن است تغییر کرده یا به صورت کامل ناپدید شوند.

همان‌طور که پیش از این اشاره شد، اپیک گیمز حتی نام چپتر سوم فورتنایت را فاش نکرده است. در حال حاضر تنها می‌دانیم این چپتر در تاریخ ۱۳ آذر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۴ دسامبر) آغاز خواهد شد.


guest

9 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا