یکی از سازندگان بازی Fortnite به استودیو Naughty Dog پیوست

به عرضه بازی Factions نزدیک می‌شویم؟

سازندگان بازی Fortnite

طبق اطلاعات منتشر شده از سایت لینکدین (Linkedin)، به تازگی یکی از سازندگان بازی Fortnite به استودیو ناتی داگ (Naughty Dog) ملحق شده است تا روی بازی‌های بعدی این استودیو کار کند.

این بازی‌ساز با سابقه یعنی آندرس هاوارد (Anders Howard)، پیش از این به عنوان طراح ارشد سیستم‌ بازی‌های اپیک گیمز (Epic Games) شناخته می‌شد و حالا به استودیو خالق بازی‌های معروفی چون آنچارتد (Uncharted) و The Last of Us پیوسته است. استودیو ناتی داگ در چند وقت اخیر در زمینه استخدام بازی‌ساز‌های با تجربه بسیار مشغول بوده و برای ساخت آثار و فرنچایزهای جدید، افراد زیادی را به خدمت گرفته است. آندرس هاوارد قرار است به عنوان طراح ارشد بخش درآمدزایی ناتی داگ فعالیت کند؛ با توجه به وجود چنین جایگاهی در ناتی داگ، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بازی‌های بعدی این استودیو، به خصوص حالت چند نفره The Last of Us که با عنوان فکشنز (Factions) شناخته می‌شود، از پرداخت‌های درون برنامه‌ای استفاده کنند.

می‌توانیم انتظار داشته باشیم که بازی‌های بعدی این استودیو، به خصوص حالت چند نفره The Last of Us که با عنوان فکشنز (Factions) شناخته می‌شود، از پرداخت‌های درون برنامه‌ای استفاده کنند.

یکی از روش‌های اصلی درآمدزایی در بازی‌های سرویس محور (Live-Service)، بتل پس‌های (Battle Pass) مختلف هستند که امروزه می‌توانیم آن‌ها را در اکثر بازی‌ها ببینیم. اگر به تجربیات هاوارد در صفحه لینکدین او نگاهی بیندازیم، می‌بینیم که او نزدیک به دو دهه در استودیوهای نام‌آشنای صنعت بازی‌های ویدئویی مشغول به فعالیت بوده و روی عرضه و فروش بازی‌های مهمی کار کرده است؛ این بازی‌ها شامل بخش Save the World بازی فورتنایت و البته بخش بتل رویال این بازی نیز می‌شود. در واقع نقش اصلی هاوارد ساخت سیستم بتل پس فورتنایت و نحوه پیشرفت بازیکنان در هر فصل از این بازی بوده تا آن‌ها بتوانند راحت‌تر به سطح‌های بالایی برسند. هاوارد در طراحی هر ۱۲ بتل پس این بازی و البته بتل پس بازی‌های راکت لیگ (Rocket League) و فال گایز (Fall Guys) نقش مهمی را از خودش به جا گذاشته است.

آخرین پست هاوارد در صفحه توییتر، او را در کنار لوگو استودیو ناتی داگ نشان می‌دهد و تاکید می‌کند که این بازی‌ساز به این استودیو پیوسته است؛ شایعات این جابه‌جایی از اوایل ماه اکتبر به گوش می‌رسید.

در حال حاضر هاوارد هیچ جزئیاتی از اثری که روی آن کار می‌کند را منتشر نکرده است، ولی همان طور که گفتیم احتمالاً او به تیم ساخت بازی‌های چند نفره ملحق می‌شود. فکشنز که به عنوان اولین بازی مولتی پلیر ناتی داگ شناخته می‌شود، پیش از این قرار بود که پروژه خیلی کوچکی باشد؛ اما حالا این بازی به یک اثر بزرگ و پرهزینه تبدیل شده است که افراد مهمی روی آن کار می‌کنند. استخدام هاوارد توسط ناتی‌داگ، باعث شده است که هواداران به این نتیجه برسند که فکشنز قرار است یک بازی رایگان (Free-to-Play) باشد؛ چرا که پیش از این ناتی داگ در آگهی استخدامی خود، اعلام کرده بود که به یک فرد باتجربه در زمینه ساخت بازی‌های سرویس محور و البته رایگان نیاز دارد.

در بهترین حالت می‌توان گمان کرد که آندرس هاوارد به عنوان طراح بتل پس به این استودیو اضافه شده است؛ اما در نهایت همه این موارد در حد شایعات و تئوری پردازی طرفداران باقی می‌ماند و باید منتظر انتشار اطلاعات رسمی از بازی‌های بعدی ناتی داگ بمانیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا