برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
دشمنان بازی رزیدنت اویل
1%
  • 0/10

6 تا از دشمنان بازی رزیدنت اویل که فراموش شده‌اند

وقتی که به یادشان نمی‌آوریم

6 تا از دشمنان بازی رزیدنت اویل که فراموش شده‌اند ۲ ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ مقالات جانبی (گیم) کپی لینک

مجموعه رزیدنت اویل توانسته که در صنعت بازی‌های ویدویی خالق دشمنانی باشد که فراموش کردن آن‌ها کار سختی برای دوست‌داران این سری است. از آلبرت وسکر باهوش و فوق‌العاده گرفته تا نمسیس، هیولای عظیمی که وحشت را به تن شما می‌انداخت. حال نوبت این رسیده که به تا دشمنان بازی رزیدنت اویل بپردازیم که دیگر از ذهن ما پاک شده‌اند.

با توجه به اینکه این دشمنان ممکن است خوب باشند یا بد، به هردلیلی توسط طرفداران فراموش شده‌اند. حالا آن دشمن می‌تواند موجب یک پیچش داستانی بزرگ و مهم باشند، یا ممکن است مدت زمان کمی به آن‌ها اختصاص داده شود. بنابراین می‌خواهیم این مدل از دشمنان بازی رزیدنت اویل را مورد بررسی قرار دهیم.

6. Ricardo Irving

مدت زمان حضور اروینگ باعث کم‌رنگ شدن او شد (Resident Evil 5)

اگرچه وسکر به طور فنی دشمن اصلی بازی Resident Evil 5 است، اما در واقع تا نزدیک به نیمی از داستان ظاهر نمی‌شود. تا آن زمان، کریس و شوا در ماموریتی برای شکار یک فروشنده اسلحه‌های زیستی به نام ریکاردو اروینگ هستند. با این حال اروینگ از آن دسته شخصیت‌های غیررسمی و بسیار جدی بود که باعث تضاد خوبی با کریس شد.

کم بودن مدت زمان حضور او در صفحه نمایش، مبارزه آزاردهنده و مرگ ناگهانی اروینگ باعث می‌شود که بسیاری از بازیکنان کاملاً فراموش کنند که او چه نقش مهمی در داستان بازی داشته است. در واقع، اگر BSAA درباره مکان اروینگ مطلع نمی‌شد، اتفاقات بازی Resident Evil 5 هرگز رخ نمی‌داد، بنابراین او قطعاً با توجه به این موضوع مقدار اعتبار بیشتری به نظر دارد.

5. Derek Simmons

سیمونز در قامت یک شخصیت شرور به اندازه کافی جذاب ظاهر نشد (Resident Evil 6)

در روند بازی Resident Evil 6 مشخص می‌شود که سیمونز، مشاور مشکوک امنیت ملی رییس جمهور، نقش دشمن اصلی را در داستان ایفا خواهد کرد. اما مشکل در اصل اینجا است که بازی به چهار بخش داستانی تقسیم شده که در آن‌ها بیشتر از دشمن این بازی به شخصیت‌های اصلی توجه می‌کند و این باعث می‌شود که سیمونز در پس زمینه روایت محو شود. حتی وجود دشمان دیگر مثل کارلا و اوستاناک هم با ویژگی‌های خوب خود دست به دست هم می‌دهند تا سیمونز از آن دسته دشمنان بازی رزیدنت اویل باشد که خاطره‌ها فراموش شده بپیوندد.

حتی مبارزه پایانی با این شخصیت هم به خاطر طولانی بودن و بی‌معنی بودنش در جامعه گیمرها به یک میم تبدیل شده است. تمام این امور باعث می‌شود به این فکر فرو برویم که توسعه دهندگان آن یعنی؛ Capcom از همان اول هم می‌خواست او را به طور کامل از زمان پاک کند که این موضوع بعضا می‌تواند مورد بازخوردهای مثبت هم قرار بگیرد.

4. Morgan Lansdale

حضور کوتاه لنسدیل باعث می‌شود که بازیکنان حضور اساسی او در داستان را فراموش کنند (Resident Evil: Revelations)

لنسدیل، دشمن اصلی بازی Resident Evil Revelations، ممکن است به اندازه ویلیام بیرکین یا وسکر معروف نباشد، اما قطعاً می‌توان ادعا کرد که او به اندازه آن دو به لحاظ اقدامات خود بی‌رحم است. قبل از وقوع اتفاقات Revelations، شهری به نام تراگریجیا به خاطر یک ماهواره خورشیدی به نام Regia به خاک تبدیل شد. اگرچه ابتدا واضح نیست که کدام شخصیت‌ها حملات را آغاز کردند، اما مدت زیادی نمی‌گذرد که جیل و سایر اعضای BSAA متوجه می‌شوند که لنسدیل پشت این حملات بوده است که دلیلش گسترش قدرت خود در FBC بوده است.

او از آن دسته دشمنان بازی رزیدنت اویل است واقعی و کثیف بودن آن به خاطر این است که یکی از بدترین جرم‌هایی را که تا کنون در تاریخ این سری دیده شده، مرتکب شده است، با این حال تقریباً هیچ‌گاه در مورد او صحبت یا حتی بحث نمی‌شود. یک دلیل برای این امر این است که Revelations یک بازی فرعی است که به محض انتشارش فقط برای 3DS در دسترس بود و این باعث شد بازی کمی محدود برای دسترسی‌ از سری اصلی شود. همچنین این که Revelations با یک انبوه از شخصیت‌های جدید پر از جذابیت به بازیکنان رونمایی می‌شود و این می‌تواند باعث شود که لنسدیل در میان این شخصیت‌های جدید و جذاب دست و پا شکسته باشد.

3. Salvatore Moreau

مورئو به راحتی به خاطر جذابیت کم نسبت به دیگر اربابان روستا فراموش شد (Resident Evil Village)

نسبت به سه ارباب دیگری که ایثان در ماجراجویی بزرگ خود در بازی Resident Evil Village با آن‌ها روبرو می‌شود، مورئو کمی مانند خرگوش سیاه گروه به نظر می‌رسد که همیشه زیر سایه همتایان خود قرار می‌گیرد. این موجود ضعیف، بی‌اراده و زجر کشیده به هر قیمتی می‌خواهد احترام مادر میراندا را به دست آورد، اما این بدبختی واقعاً جز ویژگی خاص این موجود است و شخصیت دیگری ندارد.

منطقه باتلاقی و لجنی که مورئو در آن حضور دارد، نسبت به قلعه دیمیتریسکو یا خانه بنوینتو جذابیت کمتری دارد که باعث و بانی این موضوع، وجود تعداد پازل‌های زیاد و نسبتا دشوار آن است. قابلیت مورئو برای تبدیل شدن به یک  غول آبی عالی پرداخته شده، اما این قابلیت قبلاً بارها دیده شده، که یکی دیگر از دلایلی هم است که بسیاری از طرفداران به سختی او را به یاد می‌آورند و موجب حضور او در لیست فراموش شده‌ترین دشمنان بازی رزیدنت اویل است.

3. James Marcus

شخصیت پردازی جیمز مارکوس یا به اصطلاح ملکه خون‌خوار، بیش از حد ضعیف تا کسی بتواند آن را جدی بگیرد (Resident Evil 0)

قبل از انتشار بازی Resident Evil 0، دشمنان در سری واقعاً برجسته‌تر از بازی‌های مربوطه بودند. اما در مورد جیمز مارکوس، او برای بسیاری از مردم درخشش کمی داشت. یکی از دلایل اصلی این امر به این دلیل است که مارکوس بیشتر در دامنه ماورایی و به عنوان نوعی خدای خون‌خوار رونمایی می‌شود که می‌تواند بدن خود را به دلخواه تغییر دهد. این مورد با شخصیت‌های شرور دیگر که بیشتر در زاویه علمی سری قرار داشتند، بسیار متفاوت بود و برای بررسی ایده تحقیقات زیستی و آزمایش‌هایی که به طور وحشتناک راه اشتباهی را می‌رفتند، استفاده می‌شدند.

در حالی که مارکوس یکی از مهم‌ترین شخصیت‌های مجموعه رزیدنت اویل است که بنیانگذار آمبرلا و پس از آن به ساخت ویروس مرگبار T کمک کرده است. وقتی بازی  Resident Evil 0 در سال 2002 منتشر شد، بسیاری از مردم شروع به انتقاد از فرمول سنتی بازی‌های Resident Evil کردند که این نیز به محو شدن مارکوس به عنوان یک شرور اصلی در خاطر بازیکنان، کمک کرد. با این حال، توسط پرونده‌ها و اسنادی که ربکا و بیلی در طول دوره آموزشی خود در مدرسه آمبرلا داخل بازی جای داده‌اند، هنوز بسیاری از مردم می‌توانند در مورد این مرد مرموز و هویت واقعی او، بیشتر بیاموزند که به خلق تاریخچه‌اش و همکاری او با وسکر بیشتر توضیح می‌دهد.

1. Excella Gionne

هیچ‌کس نمی‌تواند با وسکر رقابت کند، حتی اگر اکسلا با جذابیت بی‌پایانش باشد (Resident Evil 5)

اکسلا به عنوان هم‌دست وسکر در بازی Resident Evil 5 ظاهر می‌شود که به دلیل موقعیت شغلی بالای خود در شرکت Tricell بسیار مفید است. او در سفر کریس و شوا بسیار مشکل‌ساز است، اما از آنجا که خودش یک جنگجوی قدرتمند نیست، معمولاً ترجیح می‌دهد از دور به آن دو ناسزا بگوید یا هیولای مرگبار اوروبوروس را به سمت آن‌ها روانه کند تا سعی بر نابودی آن‌ها برای همیشه داشته باشد.

به راستی، جذابیت و شیطنت بی‌پایان اکسلا با توجه به همه چیزها باعث می‌شود او به عنوان یک شخصیت شرور کاملاً دوست‌داشتنی محسوب شود، اما سخت است که روی او تمرکز کرد زمانی که او با معروف‌ترین دشمن در سری مقایسه می‌شود. بازی Resident Evil 5 همچنین بازگشت بزرگ وسکر به سری پس از رویارویی خود با کریس در پایان بازی Code Veronica بود، بنابراین متوجه می‌شوید که چرا بسیاری از مردم به اکسلا نگاهی نمی‌اندازند، به ویژه از آنجا که او نیز به طور ناگهانی می‌میرد!

سعی کردیم با بررسی‌های لازم در لیست دشمنان بازی رزیدنت اویل، به 6 تا از فراموش شده‌ترین آن‌ها بپردازیم و آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم. حال اگر به نظر شما شخصیت شرور دیگری هم می‌تواند به این لیست اضافه یا حتی کم شود، آن را با ما به اشتراک بگذارید.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

2 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments