شخصیت های منفی Resident Evil
1%
  • 0/10

رده بندی بهترین شخصیت های منفی Resident Evil

از ۱۹۹۶ تا به امروز، قدرتمند با شخصیت‌های منفی بی نظیر!

رده بندی بهترین شخصیت های منفی Resident Evil ۰ ۱۸ بهمن ۱۴۰۲ ترین‌ها (بازی) کپی لینک

سری بازی رزیدنت اویل همیشه شهرت والایی به لطف شخصیت‌های اصلی دوست داشتنی و مهم‌تر از آن‌ها شخصیت‌های منفی قدرتمند داشته است. در این مطلب قصد داریم شما را با بهترین شخصیت های منفی Resident Evil آشنا کنیم که دنیای بازی‌های ترس و بقا را چند پله ارتقا بخشیده‌اند!

فرنچایز Resident Evil، طی دو دهه حضور خود بارها همه را شگفت زده کرده است. این نام کار خود را با بازی سبک ترسناک در ۱۹۹۶ میلادی آغاز کرده و تا به امروز با بی شمار بازی، سریال و فیلم سینمایی موفق، تبدیل به نامی بزرگ در صنعت رسانه شده است. شرکت کپکام (Capcom) همیشه به خوبی از این نام بهره برده و باور بر این است که آینده این سری نیز بسیار روشن خواهد بود.

موضوعی که این فرنچایز را به شدت جذاب کرده، شخصیت‌های آن، به خصوص شخصیت‌های منفی در نسخه‌های مختلف از سری بازی رزیدنت اویل هستند. این سری بازی در طول تاریخ خود موفق شده برخی از بهترین شخصیت‌های منفی تاریخ ویدیو گیم را به ما نشان دهد. حال در این مطلب قصد داریم نگاهی به بهترین شخصیت های منفی Resident Evil داشته باشیم.

نیکولای زینوویو

بازی Resident Evil 3

همه ما رزیدنت اویل ۳ را با نمسیس (Nemesis) و جیل ولنتاین (Jill Valentine) در شهر مملو از زامبی راکون سیتی می‌شناسیم. اما شخصیت منفی دیگر در این بازی حضور داشته که در خاطرات طرفداران قدیمی جا خوش کرده است. نیکولای زینوویو (Nikolai Zinoviev) شاید هیولا نباشد، اما کارهایی که در طول این بازی انجام داده، جیل و همه کاربران را به رعشه وادار می‌کند!

نیکولای نقش مهمی در عملیات سازمان USBC داشته و به دنبال پاک سازی هرگونه اثر از اتفاقات عمارت اسپنسر و بازیابی پروژه تاناتوس (Thanatos) است. او با انجام هر عملیات پول هنگفتی دریافت کرده و همین موضوع سبب جنون بیشتر و کارهای ترسناک بیش از پیش او می‌شود.

چیف آیرنز

بازی Resident Evil 2

شخصیت‌های منفی بازی‌ها گاهی شخصیت حقیقی خود را در ابتدا نمایان نکرده و با گذر زمان ما متوجه حقیقت می‌شویم. یکی از بارزترین نمونه‌ها شخصیت برایان آیرنز (Brian Irons) رئیس پلیس راکون سیتی است. ما در داستان بازی و در سرتاسر شهر، آیرنز را به عنوان شخصی مهم و دلسوز می‌شناسیم، اما پس از اولین رویارویی با او، متوجه کذب بودن این موضوعات می‌شویم.

آیرنز نه تنها به افراد مختلف در دانشگاه تعرض کرده، بلکه او پس از همدستی با شرکت آمبرلا (Umbrella Corp.) به مقام رئیس پلیسی دست یافته است! او همچنین در گذشته مرتکب چندین قتل شده است. آیرنز در حقیقت از خیرخواهی و درست کاری برای خود نقابی ساخته و پشت نقاب به کارهای منفی خود می‌پردازد!

مارگریت بیکر

بازی Resident Evil 7: Biohazard

خانواده بیکر به طور کلی خانواده‌ای مملو از شخصیت‌های عجیب و جالب است. پدر خانواده به معنای واقعی ماشین آدم کشی بی رحم بوده و پسر خانواده مسئول تله‌های کشنده برای ایثن است و مادر خانواده مارگریت بیکر (Marguerite Baker)، با حشرات ترسناک و چندش آور، روزهای سختی را در برابر شما قرار می‌دهد!

مارگریت زمانی مادری مهربان برای اولین (Eveline) بود، اما در ادامه به دلیل مواد مختلف تبدیل به موجودی عجیب و غریب و ترسناک شد. مارگریت قادر به فرا خواندن حشرات، دراز کردن دست‌های خود، خزیدن بر دیوار و حتی زاد و ولد موجودات موزی است! از لحاظ چندش آور بودن، بدون شک مارگریت بیکر چندش آورترین شخصیت دنیای رزیدنت اویل است!

لوکاس بیکر

بازی Resident Evil 7: Biohazard

لوکاس (Lucas) از لحاظ روانی بیش از هر عضوی از خانواده بیکر آسیب دیده و این در حالی است که او در گذشته باهوش‌ترین عضو خانواده بوده است! او تله‌هایی ترسناک و به شدت کشنده ساخته و حتی موفق به ساخت اتاق فراری آزار دهنده، مانند تله‌های خود کشنده، شده است! بر خلاف دیگر اعضای خانواده بیکر، شما به طور مستقیم با لوکاس مواجه نمی‌شوید، در عوض او با تله‌های خود شما را به سوی مرگ می‌برد!

لوکاس با وجود حضور کم خود، یکی از خاطره انگیزترین شخصیت‌های دنیای رزیدنت اویل بوده و بخشی که با او درگیر می‌شویم، از جمله بهترین بخش‌های بازی رزیدنت اویل ۷ است. شما در زمان درگیری با لوکاس به هیچ جعبه‌ای نمی‌توانید اعتماد کنید. همیشه این احتمال وجود داشته که جعبه مهمات یا ابزار افزایش سلامتی با بمب تله بندی شده باشند. همچنین نباید از حضور او در بسته الحاقی دوست داشتنی این بازی نیز چشم پوشی کرد.

جک بیکر

بازی Resident Evil 7: Biohazard

پدر خانواده بیکر، جک بیکر (Jack Baker)، تعاریفی تازه را به دنیای ترس و بقا راه داد و حقیقت این است که تیم کپکام باید به خود برای ساخت و ارائه چنین شخصیت قدرتمندی افتخار کند. بازی Resident Evil 7: Biohazard به کمک جک موفق شد از سری بازی که تمرکز زیادی بر سبک اکشن داشت، به طور کامل وارد سبک ترس و بقا شود. البته که دوربین اول شخص و شخصیت ایثن وینترز (Ethan Winters) نیز کمک زیادی به موفقیت این بازی کردند.

ایثن پس از دریافت پیامی تصویری از همسر گم شده خود یعنی میا (Mia) وارد منطقه تحت اختیار خانواده بیکر می‌شود. در بدو ورود، او متوجه می‌شود که خانه بیکرها متروکه نبوده و اتفاقات عجیبی در آن در حال رخ دادن است. این خانه در حقیقت تحت تصرف خانواده‌ای قاتل و درگیر بیماری بوده که در گذشته خانواده‌ای دوست داشتنی و آرام بوده‌اند. پدر خانه، جک، از تمام اعضا بی رحم‌تر و قوی‌تری است. مهم نیست ایثن چگونه جک را از مسیر خارج کند، جک همیشه راهی برای برخاستن و ضربه زدن به او می‌یابد!

آزمند سدلر

بازی Resident Evil 4

تسلط بر جهان چیز جدیدی در دنیای رزیدنت اویل نیست و به باور عموم وسکر (Albert Wesker) بهتر از همه از پس این کار بر می‌آید. اما لورد سدلر (Lord Osmund Saddler) نیز به لطف روش‌های خاص خود جذابیتی خاص دارد. او به منظور پخش بیماری در جهان، اشلی گراهام (Ashley Graham) دختر رئیس جمهور را ربوده و او را به لاس پلاگاس (Las Plagas) مبتلا می‌کند. لئون کندی (Leon Kennedy) از اشخاص نزدیک به رئیس جمهور برای نجات اشلی فرستاده می‌‌شود.

سدلر در قالب رهبر فرقه‌ای بزرگ ظاهر شده و تمام اعضای روستا از او در مسیر موفقیت پیروی می‌کنند. او دستور قتل لئون را می‌دهد، اما این به معنی ناتوانی خودش در مبارزه نیست! سدلر خود نیز تبدیل به موجودی ترسناک و عظیم الجثه شده و برای از بین بردن لئون تلاش می‌کند. تمامی مبارزات در برابر سدلر ترسناک و البته هیجان انگیز بوده که او را تبدیل به شخصیت به یادماندنی کرده است.

مستر ایکس

بازی Resident Evil 2

اولین مرتبه که با مستر ایکس (Mr. X) در بازی رزیدنت اویل ۲ روبرو می‌شوید، به وضوح می‌توان دید که او نسخه‌ای ارتقا یافته از شخصیت منفی نسخه پیشین است. این شخصیت برای سال ۱۹۹۸ بسیار ترسناک بود و در نسخه ریمیک این بازی در سال ۲۰۱۹ نیز بسیار قدرتمند ظاهر شد. مستر ایکس با ظاهر ترسناک، قد بلند و قدرت جا خالی دادن از گلوله‌ها، تهدیدی عظیم است.

اما موضوعی که او را ترسناک‌تر از پیش کرده، پیگیری او برای به دام انداختن شخصیت‌های بازی است. هیچ سلاحی مستر ایکس را خنثی نکرده و او نیز هرگز از هدف خود دست نمی‌کشد. مبارزه نهایی در برابر مستر ایکس نیز به باور بسیاری کاربران، یکی از بهترین مبارزات این سری بازی است.

رامون سالازار

بازی Resident Evil 4

سدلر، مغز متفکر پروژه لاس پلاگاس و به دام انداختن اشلی است، اما رامون سالازار (Ramon Salazar) در کنار سدلر شخصیتی به یاد ماندنی در رزیدنت اویل محسوب می‌شود. سالازار، رئیس قلعه و رهبر گروهی از شخصیت‌های ترسناک است که خود چندان به مبارزه علاقه نداشته، اما از فرستادن ارتش خود برای مبارزه عقب نشینی نمی‌کند.

رامون سالازار با شخصیت انسانی شبیه به ناپلئون و روی غیر انسانی به شدت ترسناک، یکی از خاص‌ترین شخصیت‌های منفی تاریخ کپکام به حساب می‌آید. متاسفانه از میان برداشتن سالازار در مبارزه نهایی چندان سخت نبوده و حس ترس را به کاربر القا نمی‌کند، اما شخصیت خاص او را خاطره انگیز کرده است.

ویلیام بیرکین

بازی Resident Evil 2

ویلیام بیرکین (William Birkin) مفهوم حقیقی دانشمند دیوانه است. پس از کار کردن در کنار آلبرت وسکر در عمارت، بیرکین به مقر راکون سیتی منتقل شد و تحقیقات خود بر ویروس جی را ادامه داد.

این دانشمند بزرگ به شرکت آمبرلا خیانت کرده و در صدد فروش ویروس جی به ارتش آمریکا برآمد. ارتش آمریکا نیز خود در حال ساخت سلاح‌های ضد زیستی بود! شرکت آمبرلا به دنبال بازپس گیری ویروس از بیرکین بود که اتفاقات ناگوار راکون سیتی رخ داد و صدها هزار بیگناه به قتل رسیدند. در نهایت بیرکین خود یکی از قربانیان این اتفاق شده و پس از تبدیل به غولی بی شاخ و دم، مسیر انتقام را پیش گرفت.

اولین

بازی Resident Evil 7: Biohazard

در بازی رزیدنت اویل ۷، معمولا شخصیت‌های خانواده بیکر هستند که نظر را جلب می‌کنند، اما حقیقت این بوده که اولین (Eveline) شخصیت منفی اصلی این بازی است. او سلاح ضد زیستی کاملا جدید بوده که خانواده بیکر را اسیر خود کرده و آن‌ها تبدیل به هیولا می‌کند. در نتیجه، اولین بزرگ‌ترین هیولا در این بازی است.

در ابتدا اولین در قالب دختر بچه‌ای معمولی ظاهر شده و طلب دلسوزی و ترحم می‌کند. اما با گذشت زمان اولین تبدیل به پیر زنی شرور و مکار شده که در بخش‌های مختلف بازی مانند کابوس شما را دنبال می‌کند. به باور عموم، بهترین بخش بازی رزیدنت اویل ۷ زمانی بوده که با شکل نهایی اولین، توده‌ای بزرگ از ماده شیمیای در هم تنیده، روبرو شده‌اند.

مادر میراندا

بازی Resident Evil: Village

مادر میراندا (Mother Miranda)، ارشد و به عبارتی مادر روستاییان در بازی Resident Evil: Village بوده و اولین کسی است که به مولد (Mold) مبتلا می‌شود. او قدرت‌هایی فرای تصورات در اختیار داشته و با هوش و زکاوت بالای خود شروع به آزمایشات مختلف بر مواد مختلف می‌کند. او از یاران خود به عنوان نمونه استفاده کرده و برای بازگرداندن دختر مرده خود هر کاری می‌کند. در نتیجه این آزمایشات شوم، رو به ربودن رزماری وینترز (Rosemary Winters) می‌آورد.

مادر میراندا در بخش‌های مختلف از بازی ظاهر شده و قدرت تبدیل خود از زنی جوان و زیبا به پیرزنی شوم و بد سگال را دارد. میراندا بدون شک یکی از باهوش‌ترین شخصیت‌های منفی سری بازی رزیدنت اویل است که از هیچ فرصتی برای شگفت زده کردن کاربر دریغ نمی‌کند.

نمسیس

بازی Resident Evil 3

به فراموش نشدنی‌ترین شخصیت منفی سری بازی رزیدنت اویل می‌رسیم. شخصیت‌های منفی دو نسخه ابتدایی رزیدنت اویل ترسناک بودند، اما با انتشار بازی رزیدنت اویل ۳ و رویارویی با نمسیس (Nemesis) کاربران با بعدی تازه از شخصیت‌های منفی بازی‌های ترسناک آشنا شدند. بسیاری بر این باور هستند که به قتل رساندن برد ویکرز (Brad Vickers) در برابر چشمان جیل ولنتاین برای ترسیدن از نمسیس کافی است.

نمسیس در کنار ظاهر بی نظیر و ترسناک خود، از جمله خطرناک‌ترین و قوی‌ترین شخصیت‌های منفی این بازی است. او همیشه در حال دویدن بوده و همزمان سلاحی در دست دارد که هر لحظه ممکن است در بدن کاربر فرو رود. نمسیس مانند مستر ایکس تقریبا نامیرا بوده و دقیقا زمانی که فکر می‌کنید از شر او خلاص شده‌اید، بار دیگر با او روبرو می‌شوید.

آزول ای. اسپنسر

بازی Resident Evil 5

آزول اسپنسر (Ozwell E. Spencer) یکی از ناشناخته‌ترین شخصیت‌های منفی سری بازی رزیدنت اویل است. اما از اسپنسر باید به دلیل رهبری تیم آمبرلا در پیشرفت ویروس و تلاش برای ساخت موجودات بی رحم و بدون عقل ترسید!

موسس شرکت آمبرلا، اسپنسر، یکی از مرموزترین شخصیت‌های این سری بازی است، با این حال کاربران تنها یک مرتبه، در زمان مرگش با او روبرو می‌شوند. شرکت کپکام مغز متفکر تمام خراب کاری‌ها را تنها یک مرتبه و آن هم پس از ۱۳ سال به کاربران، در حالی که در دستان بهترین شخصیت منفی این سری بازی جان می‌داد به نمایش درآورد! همین موضوع سبب خاص شدن اسپنسر شده است.

آلسینا دیمیترسکو

بازی Resident Evil: Village

میراندا تنها مادر حاضر در بازی رزیدنت اویل ویلج نبود. بانو دیمیترسکو (Lady Alcina Dimitrescu) مادر بلا (Bela)، کاساندرا (Cassandra) و دنیلا (Daniela) دیگر شخصیت منفی این بازی بود که مفهوم مادر را برای ما تغییر داد! آلسینا یکی از چهار مراقب رزماری بوده و ایثن را به دردسر می‌اندازد. آلسینا بلند قدترین شخصیت منفی دنیای رزیدنت اویل بوده و با ناخن‌های بلند خود و حتی پیش از تبدیل شدن به اژدها، تهدیدی عظیم محسوب می‌شود.

آلسینا در ساعات ابتدایی این بازی از بین می‌رود، با این حال سایه او همیشه بر سر کاربر احساس شده و او را خاطره انگیز کرده است. به طور کلی کپکام تغییراتی عظیم را در بحث شخصیت پردازی در بازی رزیدنت اویل ویلج معرفی کرد که آلسینا دیمیترسکو گل سر سبد آن‌ها بود.

آلبرت وسکر

نسخه‌های متعدد Resident Evil

آلبرت وسکر بدون شک خاطره انگیزترین شخصیت منفی دنیای رزیدنت اویل است. شمایل خاص او سبب کابوس‌های شبانه کاربران زیادی شده است! آلبرت وسکر در حقیقت شخصیت منفی اصلی هر پنج نسخه ابتدایی سری بازی رزیدنت اویل است.

علاوه بر پنج نسخه ابتدایی، ما شاهد حضور او در اسپین آف Resident Evil: The Umbrella Chronicles بودیم که پیش درآمدی به این شخصیت و اهداف او داشت. نباید فراموش کرد که بدون حضور جیل، کریس و شوا در نسخه پنجم، آلبرت می‌توانست به اهداف شوم خود دست پیدا کرده و اوروبوروس (Uroboros) را در سراسر دنیا پخش کرده و میلیاردها انسان را به دام مرگ بکشاند.

سری بازی رزیدنت اویل همیشه در ارائه مفاهیم جدید به سبک ترس و بقا موفق بوده و در کنار اتفاقات مهم، شخصیت های منفی Resident Evil کمک شایانی به این موفقیت داشته‌اند. شما کدام شخصیت را بهترین شخصیت منفی Resident Evil می‌دانید؟ در انتظار نظرات و خاطرات شما هستیم.مطالب مرتبط

دیگران نیز خوانده‌اند

نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments