برگزیده
📣 پخش زنده مسابقات زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

فوق لیسانسه‌ها پرمخاطب‌ترین سریال ایرانی در آذر ماه شد

وارش و حکایت‌های کمال در رتبه‌های بعدی هستند

فوق لیسانسه‌ها پرمخاطب‌ترین سریال ایرانی در آذر ماه شد ۰ ۱۰ دی ۱۳۹۸ اخبار ایران (تلویزیون) کپی لینک
فوق لیسانسه‌ها پرمخاطب‌ترین سریال ایرانی

براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه‌ی ملی، سریال فوق لیسانسه‌ها که هم‌اکنون از شبکه ۳ سیما در حال پخش است، به‌عنوان پرمخاطب‌ترین سریال تلویزیونی در کشور لقب گرفت.

مرکز تحقیقات صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در آخرین نظرسنجی خود به نتایج جالبی دست یافت که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استقبال ۷۹ درصدی مردم ایران از برنامه‌های تلویزیونی مانند سریال‌ها، فیلم‌ها و مسابقات اشاره داشت. از طرفی دیگر، به تایید رسید که ۵۰ درصد مردم حداقل یکی از سریال‌های در حال پخش از صدا و سیما را دنبال می‌کنند که در این بین، سریال‌های فوق لیسانسه‌ها، ۸ قسمت ابتدایی وارش و حکایت‌های کمال به‌عنوان محبوب‌ترین سریال‌های رسانه‌ی ملی معرفی شدند.

سریال فوق لیسانسه‌ها به نویسندگی و کارگردانی سروش صحت با جذب نگاه ۴۰.۹ درصد، در صدر جدول پرمخاطب‌ترین سریال ایرانی قرار گرفته؛ این در حالی است که آخرین فصل پخش شده از این سریال موفق شده بود ۳۴.۶ درصد از بینندگان صدا و سیما را به سمت خود جذب کند. شاید جالب باشد که بدانید نزدیک به ۶۰ درصد از بینندگان این سریال از سطح کیفی آن ابراز رضایت کرده‌اند و همین مسئله مهر تاییدی بر موفقیت بی‌چون و چرای این سریال می‌زند. داستان فصل جدید فوق لیسانسه‌ها، ماجرای ادامه‌ تحصیل حبیب، مسعود و مازیار را در مقطع کارشناسی ارشد روایت می‌کند.

آمار بینندگان هشت قسمت ابتدایی سریال وارش هم به ۳۲.۶ درصد می‌رسد که نزدیک به ۹۰ درصد آن‌ها از سطح کیفی این اثر ابراز رضایت کرده‌اند. این سریال به کارگردانی احمد کاوری از یک رمان تاریخی آمریکایی تحت عنوان مهاجران الهام گرفته است و داستان آن اتفاقات مختلفی را از دهه ۳۰ شمسی تا دهه حاضر را روایت می‌کند.

بعد از سریال وارش، نوبت به حکایت‌های کمال می‌رسد که موفق شده تا ۲۵/۱ درصد از مخاطبان صدا و سیما را با خود همراه کند. بیش از ۶۸ درصد از مخاطبان این سریال به سطح کیفی آن رای مثبت داده‌اند. این در حالی است که سریال‌های خارجی در حال پخش از صدا و سیما در برابر آثار داخلی، حرف خاصی برای گفتن نداشته‌اند. سریال هشدار برای کبری ۱۱ که هم‌اکنون از شبکه ۵ سیما در حال پخش است، موفق به جلب توجه ۱۰.۵ درصد از مخاطبان شده و بعد از این سریال آلمانی، سرقت پول ۳.۵ درصد از مردم را با خود همراه کرده است.

توجه داشته باشید که این نظرسنجی بدون در نظر گرفتن سریال زیر همکف انجام شده است؛ چرا که پخش این سریال به تازگی آغاز شده و میزان بیننده‌های آن در نظرسنجی بعدی اعلام خواهد شد.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments