#مهسا_امینی

آیا فیلم Fast & Furious 9 بازهم تاخیر می‌خورد؟

طرفداران باید بازهم منتظر بمانند

فیلم Fast & Furious 9

طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، ممکن است فیلم مورد انتظار Fast & Furious 9 تا یک سال دیگر نیز تاخیر بخورد. این فیلم یکی از بلاک‌باسترهای مهم سال بود که به نظر می‌رسد دیگر در تاریخ از پیش مقرر شده، اکران نخواهد شد.

مجموعه فیلم‌های Fast & Furious امروزه یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین بلاک‌باسترهای سینماست. این سری که در سال ۲۰۰۱ با فیلم The Fast and the Furious کار خود را شروع کرد، تاکنون نزدیک به ۶ میلیارد دلار در باکس آفیس سینماهای سراسر جهان درآمد کسب کرده است. آخرین فیلمی که از این مجموعه منتشر شده، اسپین‌آف آن یعنی Hobbs & Shaw است. اخیرا در مسابقه سوپر بول تریلر جدیدی از نهمین فیلم این سری یعنی Fast & Furious 9 منتشر شده است که بازگشت شخصیت محبوب هان را نشان می‌دهد و احتمالا زمینه را برای بازگشت دواین جانسون در فیلم Fast & Furious 10 آماده می‌کند. با اینحال این طور که به نظر می‌رسد، با اکران این فیلم همچنان فاصله زیادی داریم و برای تماشای آن باید مدت زمان بیشتر صیر کنیم. تریلر جدید این عنوان شامل تاریخ اکران نمی‌شد. بنابراین احتمالا فیلم Fast & Furious 9 که در ابتدا قرار بود در ماه مه ۲۰۲۱ اکران شود، برای بار چندم به تاخیر افتاده چون که هالیوود همچنان منتظر است تا ببیند شرایط توزیع واکسن کرونا و حضور مردم در سالن‌های سینما چگونه است.

طبق گزارشی که وب‌سایت ورایتی منتشر کرده، شرکت Universal هم‌اکنون در حال انتظار و بررسی اوضاع است تا فیلم Fast & Furious 9 را در تابستان سال جاری میلادی اکران کند، اما با اینحال احتمال تاخیر خوردن این فیلم تا سال ۲۰۲۲ وجود دارد و احتمالا طرفداران برای دیدن جدیدترین ماجراجویی‌های وین دیزل باید بازهم منتظر بمانند. به نظر می‌رسد شرکت Disney نیز چنین شرایطی را با فیلم Black Widow دارد و این عنوان نیز ممکن است در سال جاری اکران نشود و تا سال بعد تاخیر بخورد.

شیوع ویروس کرونا تاثیر بسیار زیادی بر تاریخ اکران بسیاری از فیلم‌های بلاک‌باستر بزرگ سال ۲۰۲۰ گذاشت. تقریبا تمام فیلم‌های این سال به جز جدیدترین اثر کریستوفر نولان یعنی Tenet تاخیر خوردند، با اینحال نولان سرسختانه تلاش کرد تا فیلم خود را به روی پرده سینماها بببرد و این کار او بسیار بحث‌برانگیز بود. شیوه جدیدی که اکنون تعدادی از شرکت‌ها برای عرضه فیلم‌های خود در پیش گرفته‌اند، اکران آنلاین است، کاری که شرکت Disney انجام داد و تصمیم گرفت تا فیلم Mulan را به جای اکران گسترده در سینماها در سرویس اشتراکی Disney Plus منتشر کند. این کار بعدها شرکت Warner Bros را نیز متقاعد کرد که به سمت اکران آنلاین برود و فیلم Wonder Woman 1984 را همزمان با اکران در سینماها، در سرویس استریم HBO Max نیز به نمایش دربیاورد و این طور که از آمار فروش آن در باکس آفیس به نظر می‌رسد، طرفداران فعلا ترجیح می‌دهند فیلم‌ها را در خانه تماشا کنند. احتمالا تمامی فیلم‌های این شرکت در سال ۲۰۲۱، همزمان با اکران در سینما، از طریق HBO Max نیز در دسترس قرار بگیرند.

یکی از گزینه‌هایی که شرکت Disney برای عرضه فیلم Black Widow در نظر دارد، انتشار آن در Disney Plus همزمان با اکران در سینماهاست. اما به نظر می‌رسد که Universal تمام تلاش خود را می‌کند که فیلم‌های بلاک‌باستری بزرگ خود را حتما به صورت اختصاصی در صفحه بزرگ سینماها به نمایش دربیاورد.

F9 تنها فیلم امسال نیست که تاخیر می‌خورد، پیش از این تصمیم گرفته شد تا جدیدترین فیلم مجموعه جیمز باند یعنی No Time to Die اکران در نیمه اول سال ۲۰۲۱ را رها کند و در تاریخ دیگری اکران شود که همه‌گیری بیماری کرونا به پایان برسد و مردم مجددا آماده بازگشت به سینماها باشند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا