آیا انتخاب کاراکتر مذکر یا مونث در روند بازی Far Cry 6 تاثیر می‌گذارد؟

ابهاماتی درباره بازی Far Cry 6 که یوبیسافت به آن‌ها پاسخ نداده است!

شخصیت زن دنی روهاس در Far Cry 6

چند روز پیش از تریلر گیم پلی و البته زمان انتشار بازی Far Cry 6 رونمایی شد، ولی با مشاهده تریلر با جزئیاتی مواجه شدیم که از کلیت این عنوان تا حدی به‌دور بوده و فکر می‌کنیم شرکت یوبیسافت باید توضیحاتی برای آن‌ها داشته باشد.

همانطور که مشخص شد، شما می‌توانید در بازی Far Cry 6 جنسیت شخصیت اصلی بازی یعنی دنی روهاس (Dani Rojas) را به‌طور دلخواه انتخاب کنید. با توجه به سخنان کارگردان بازی یعنی نوید خاوری (Navid Khavari) آزادی انتخاب شخصیت در این بازی برای آن‌ها بسیار مورد اهمیت بوده است. خاوری در حساب توییتری Far Cry طی یک ویدیو در این باره گفت:

انتخاب جنسیت شخصیت دنی توسط کاربران از این نظر برای ما اهمیت داشت که می‌خواستیم همه تجربه‌ای یکسان از این عنوان داشته باشند. پس از صحبت کردن با چندین عضو تیم، مشخص شد که هدف ما ساخت دو خط داستانی جدا نیست. تفاوتی ندارد شما در این عنوان زن یا مرد باشید، خط داستانی و سفر دنی برای همه یکسان است.

حال نظراتی شکل گرفته و به اعتقاد برخی زن یا مرد بودن شخصیت در بازی موثر بوده و فکر می‌کنند که کلیت بازی بسته به انتخاب جنسیت دنی برای کاربران متفاوت خواهد بود.

این مسئله را در نظر بگیرید که فضای کلی عنوان Far Cry 6 از اواخر دهه ۱۹۵۰ و اوایل دهه ۱۹۶۰ کشور کوبا و چالش‌های موجود در آن زمان برگرفته شده است. این موضوع زمانی شدت گرفته که عنوان Far Cry 6 تاحدی داستانی سیاسی و همینطور مسائلی مانند فاشیسم، امپریالیسم، کار اجباری، حقوق اقلیت‌های LGBTQ+ و انتخابات آزاد را برای ما به تصویر می‌کشد.

شکی نیست که تمامی این مسائل اثری جداگانه روی زنان و مردان در آن دوره زمانی داشته‌اند. حال باید ببینیم آیا استودیو یوبیسافت تورنتو می‌تواند داستانی یکسان که با واقعیت همخوانی داشته باشد را برای هردو جنسیت تعریف کند؟

دیگر نکته بسیار قابل توجهی که خاوری در این ویدیو اشاره کرد محل تولد و همچنین زندگی دنی بود. به‌گفته خاوری، دنی در شهر اسپرانزا (Esperanza) در جزیره یارا (Yara Island) به‌دنیا آمده و پرورش یافته و خاوری همچنین اشاره داشت که مشاهده شخصی بومی در این بازی اهمیت بسیار زیادی برای آن‌ها دارد. ولی حضور شخصی بومی در سری Far Cry کاملا با طبیعت و کلیت این عنوان در تضاد است. یکی از مهم‌ترین نکات در بازی‌های Far Cry حضور شخصیتی غیربومی در منطقه‌ای کاملا ناشناخته و تلاش برای شناختن منطقه، بالا رفتن از برج‌ها برای شناسایی اطراف و این قبیل فعالیت‌ها بوده تا نقشه بازی شما رفته رفته از حالت مه گرفتگی خارج شده و گسترش یابد. حال حضور دنی به‌عنوان یک بومی در یارا این سنت را برهم می‌زند.

فاصله زیادی تا مراسم Ubisoft Forward نداریم و انتظار داریم اطلاعات بیشتری درباره این عنوان مورد انتظار در اختیار ما قرار گیرد. روز ۱۲ ژوئن، برابر با ۲۲ خرداد سال جاری مراسم Ubisoft Forward همزمان با مراسم E3 برگزار خواهد شد. بازی Far Cry 6 نیز در تاریخ ۷ اکتبر۲۰۲۱ برابر با ۱۵ مهرماه سال جاری شمسی برای ایکس باکس سری ایکس/سری اس، ایکس باکس وان، پلی استیشن ۵، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی انتشار می‌یابد.

شما چه فکری می‌کنید؟ فکر می‌کنید عنوان Far Cry 6 سنت‌های این سری را برهم زده و با تجربه‌ای متفاوت روبه‌رو خواهیم شد یا یوبیسافت راه حلی برای چسبیدن به اصل عنوان می‌یابد؟ نظرات خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا