سیزن پس فارکرای 6 با انتشار یک تریلر معرفی شد؛ کنترل واس را بدست بگیرید!

محتوای بیشتر، سرگرمی بیشتر

سیزن پس فارکرای 6 با انتشار یک تریلر معرفی شد؛ کنترل واس را بدست بگیرید! سورنا رضایی ۰ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ تریلر بازی

شرکت یوبیسافت ساعاتی قبل و با انتشار یک تریلر نسبتا طولانی از سیزن پس فارکرای 6 رونمایی کرده که محتویات زیادی رادر خود جای داده است.

جدیدترین نسخه فارکرای اوایل سال جاری میلادی معرفی شد و تحت عنوان Far Cry 6 شناخته می‌شود. به جز نسخه اول که توسط کرایتک توسعه یافت، تمامی نسخه‌های اصلی و فرعی مجموعه به تنهایی توسط یوبیسافت مونترال ساخته شده یا محصول مشترک یوبیسافت مونترال و یوبیسافت تورنتو بوده اما بنا به دلایلی اینبار یوبیسافت تورنتو به تنهایی وظیفه تولید را به دوش می‌کشد. از دیگر عناوینی که در پرونده هنری این استودیو دیده می‌شود می‌توان به Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist و Watch Dogs: Legion اشاره کرد. در ضمن، یک ایرانی به نام نوید خاوری (Navid Khavari) در ساخت جدیدترین نسخه مشارکت دارد. او نقش نویسنده را ایفا می‌کند.

داستان فارکرای 6 در یک جزیره تخیلی واقع در آمریکای جنوبی روایت می‌شود که با الهام از کوبا طراحی شده است. این جزیره یارا نام داشته و علی‌رغم زیبایی‌های طبیعی، توسط یک حاکم بی‌حم و فاشیست کنترل می‌رود. او علاقه‌ای به ارتباط با دیگر کشورهای جهان نداشته و گمان می‌کند با تکیه با توان داخلی می‌توان به تمامی خواسته‌ها رسید. از همین رو، مرزها را بسته است. اتخاذ چنین سیاستی باعث شده یارا اصطلاحا در زمان توقف کرده و هیچ پیشرفتی از لحاظ امکانات و ابزار آلات نداشته و مردم مجبور هستند از محصولات متعلق به دهه‌های گذشته بهره ببرند.

یوبیسافت ساعاتی قبل از سیزن پس فارکرای 6 رونمایی کرده است. تیم توسعه برای دارندگان سیزن پس سه بسته الحاقی بزرگ را در نظر گرفته که به ترتیب روی واس مونتنگرو، پاگان مین و جوزف سید تمرکز دارند. به بیان دقیق‌تر، کاربر کنترل آن‌ها را بدست می‌گیرد. هر سه بسته الحاقی شامل یک مد روگ لایک شده که کاربر باید برای بقا تلاش کند. محیط هر کدام از بسته‌های الحاقی با الهام از ذهن آنتاگونیست مربوطه طراحی شده و اتفاقاتی که در جریان بازی رخ می‌دهد، کاربر را با گذشته، انگیزه‌ها و جنبه‌های تاریک او آشنا می‌کند. در ضمن، کاربر در ابتدای رقابت تنها یک کلت داشته و باید با گشت و گذار در محیط سلاح‌ها و قدرت‌های جدید را آنلاک کند.

بسته‌های الحاقی Pagan: Control ،Vaas: Insanity و Joseph: Collapse به ترتیب در نوامبر ۲۰۲۱ میلادی (مصادف با ۱۰ آبان الی ۹ آذر سال ۱۴۰۰)، ژانویه ۲۰۲۲ (مصادف با ۱۱ دی الی ۱۱ بهمن) و مارس ۲۰۲۲ (مصادف با ۱۰ اسفند الی ۱۱ فروردین سال ۱۴۰۱) منتشر شده و علاقه‌مندان می‌توانند با خرید هر یک از نسخه‌های گلد، آلتیمیت و کالکتر فارکرای 6 به آن‌ها دسترسی داشته باشند. مطابق انتظار، امکان خرید جداگانه بسته‌های الحاقی هم فراهم شده است. در ضمن، کاربر می‌تواند بسته‌های الحاقی را به تنهایی یا به همراه یکی از دوستان خود به انتها برساند.

محتویات سیزن پس فارکرای 6 به همین موارد خلاصه نمی‌شود. دارندگان سیزن پس روی پلتفرم رایانه‌های شخصی Far Cry 3 Blood Dragon و دارندگان سیزن پس روی کنسول‌ها و گوگل استادیا Far Cry 3 Blood Dragon: Classic Edition را دریافت می‌کنند. آیتم‌های پولی به انتها رسیده و حالا نوبت به معرفی آیتم‌های رایگان است. به بیان دقیق‌تر، آیتم‌های پیش رو در اختیار تمامی کاربران قرار می‌گیرند. تیم توسعه سه ماموریت را طی ماه‌های بعد از انتشار به بازی اضافه می‌کند که مورد اول با حضور دنی ترخو (Danny Trejo) بازیگر مشهور آمریکایی است. کاربر در مورد دوم با یک طرفدار رمبو ملاقات کرده و مورد سوم هم یک کراس آور با سریال محبوب Stranger Things به شمار می‌رود.

کاربران فارکرای 6 پس از تکمیل بخش داستانی می‌توانند در رویدادهایی شرکت کنند که به صورت هفتگی به بازی اضافه می‌شوند. به این موارد ماموریت‌های ویژه را افزود که کاربر با شرکت در آن‌ها باید به لوکیشن‌های مختلف رفته، سلاحی شیمیایی را یافته و قبل از اینکه دیر شود، به نقطه خروج برسد.

ساخت فارکرای 6 به انتها رسیده است

یوبیسافت با انتشار یک بیانیه کوتاه در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرده ساخت فارکرای 6 به انتها رسیده و اصطلاحا گلد شده است. بدین ترتیب، می‌توان مطمئن بود مشکل خاصی پیش نخواهد آمد و علاقه‌مندان می‌توانند در تاریخ مقرر پای تجربه بازی مزبور بنشینند.

در انتها، لازم به ذکر است بازی فارکرای 6 در تاریخ ۱۶ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با ۷ اکتبر) برای پلتفرم‌های هدف منتشر خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا