#مهسا_امینی

آیا دنباله‌ی Fantastic Four تیم استوری با حضور جنیفر لارنس ساخته می‌شود؟

هنوز چیزی مشخص نیست

دنباله‌ی Fantastic Four تیم استوری

شرکت Marvel هم‌اکنون در حال ساخت فیلم جدیدی بر اساس یکی از محبوب‌ترین گروه‌های کمیک‌ها، یعنی چهار شگفت‌انگیز است. گفته می‌شود که اثر قرار است یک ریبوت باشد، اما احتمال دارد شاهد ساخته دنباله‌ی Fantastic Four تیم استوری باشیم؟ هنوز چیزی مشخص نیست، اما طرفداران قطعا از آن استقبال می‌کنند.

گروه چهار شگفت‌انگیز، یکی از گروه های پرطرفدار کتاب‌های کمیک Marvel است که بسیاری معتقدند در سینما آن توجهی که باید، به آن‌ها نشده است. در سال ۱۹۹۴، یک فیلم سینمایی بر اساس این گروه توسط شرکت‌های Constantin Film و New Horizons Pictures تولید شد که البته هیچ وقت به صورت رسمی انتشار نیافت. در ادامه، سال ۲۰۰۵، شرکت 20th Century Fox که علاوه بر چهار شگفت‌انگیز، حق ساخت فیلم‌های X-Men را نیز در اختیار داشت، فیلم جدید Fantastic Four را به کارگردانی تیم استوری ساخت و یوان گریفید در نقش رید ریچاردز (آقای شگفت‌انگیز)، جسیکا آلبا در نقش سوزان استورم (زن نامرئی)، کریس ایوانز در نقش جانی استورم (مشعل انسانی) و مایکل چکلیس در نقش بن گیریم (تینگ) در آن به ایفای نقش پرداختند. این فیلم اگرچه نتوانست چندان نظر منتقدان را جلب کند، اما در گیشه عملکرد بدی نداشت.

دو سال بعد فیلم دوم این مجموعه با نام Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer نیز اکران شد که در گیشه فروشی مانند فیلم اول داشت و همچنان در جلب نظر منتقدان ناکام ماند. دو فیلم Fantastic Four با این که ضعف‌هایی داشتند، اما طرفدارانی هم پیدا کردند، با اینحال دیگر دنباله‌ای برای آن‌ها ساخته نشد. بعد از مدت‌ها در سال ۲۰۱۵، شرکت 20th Century Fox این مجموعه را ریبوت کرد و فیلم جدیدی با نام Fantastic Four ساخت که جاش ترانک هدایت آن را بر عهده داشت و مایلز تلر در نقش رید ریچاردز (آقای شگفت‌انگیز)، کیت مارا در نقش سوزان استورم (زن نامرئی)، مایکل بی. جردن در نقش جانی استورم (مشعل انسانی)، و جیمی بل در نقش بن گیریم (تینگ)، در آن به ایفای نقش پرداختند. 20th Century Fox از قبل اکران فیلم، قصد ساخته دنباله‌ای برای آن را داشت، اما عملکرد آن هم در باکس آفیس به شدت بد بود و هم بسیاری از منتقدان و طرفداران از آن به عنوان یک فاجعه یاد می‌کردند. بنابراین ساخت این دنباله لغو شد.

اکنون که پس از سال‌ها حق این مجموعه به شرکت Marvel برگشته، قرار است که این گروه دوست‌داشتنی را در جهان سینمایی Marvel ببینیم. فیلم جدید Fantastic Four در سال گذشته‌ی میلادی، به عنوان یکی از آثار فاز چهارم MCU معرفی شد. این ریبوت قرار است توسط جان واتس، کارگردان فیلم‌های Spider-Man: Far From Home ،Spider-Man: Homecoming و دنباله‌ی آن‌ها، کارگردانی شود. هنوز هیچ اطلاعاتی از این پروژه‌ی مورد انتظار نداریم و نمی‌دانیم که کدام بازیگرها در آن به ایفای نقش خواهند پرداخت.

مدتی پیش، شایعه‌ای منتشر شد که دوباره Fantastic Four را به یکی از داغ‌ترین موضوعات بحث‌ها تبدیل کرد. طبق این شایعه، جنیفر لارنس، بازیگر مجموعه فیلم‌های The Hunger Games و X-Men که در سال ۲۰۱۳ و برای بازی در Silver Linings Playbook برنده‌ی اسکار شد، توسط شرکت Marvel برای ایفای نقش سوزان استورم (زن نامرئی) انتخاب شده است. این شایعه بسیار بیشتر از آنچه که تصور می‌شد، در فضای اینترنت طوفان به پا کرد.

اکنون پس از این شایعه، بسیاری از طرفداران در توئیتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی به دفاع از فیلم‌های Fantastic Four تیم استوری و بازیگران آن پرداختند و از عشق و علاقه‌ای که به آن داشتند، گفتند. بسیاری از آن‌ها می‌گویند که برای آن‌ها، تیم چهار شگفت‌انگیز واقعی، تیمی است که در آن فیلم‌ها حضور داشتند و عده‌ای نیز خواستار ساخت دنباله‌ی Fantastic Four تیم استوری شدند.

با این شرایط سوالی که مطرح می‌شود، این است: آیا این احتمال وجود دارد که یوان گریفید، جسیکا آلبا، کریس ایوانز و مایکل چکلیس را باری دیگر به عنوان چهار شگفت‌انگیز و در جهان سینمایی Marvel ببینیم؟ هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و به نظر می‌رسد فیلم جدید هنوز در مراحل اولیه‌ی ساخت خود قرار دارد و تاریخ اکران آن نیز اعلام نشده است، با اینحال از آنجایی که مولتی‌ورس هم‌اکنون وارد MCU شده، شاید بتوانیم دنباله‌ی Fantastic Four تیم استوری را در آینده ببینیم.

جدیدترین فیلم جان واتس که دنباله‌ی Spider-Man است و هنوز نام اصلی‌اش مشخص نشده، هم‌اکنون مراحل تولید خود را می‌گذراند و برای اکران در تاریخ ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ (۲۶ آذر ۱۴۰۰) برنامه‌ریزی شده است.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا