بازیکنان بخش مولتی پلیر بازی Modern Warfare 2 از سیستم جدید راضی نیستند

سیستم پیچیده Vs ساده

بخش مولتی پلیر بازی Modern Warfare 2 از سیستم جدید Gunsmith

بخش مولتی پلیر بازی Modern Warfare 2 هنگام عرضه بخش تازه Gunsmith 2 را برای ارتقا و چیدن اسلحه معرفی کرده و به نظر می‌رسد که کاربران چندان هم از آن راضی نیستند.

یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده جذاب سری Call of Duty در بخش چند نفره همیشه این بوده که شما می‌توانید اسلحه خود را همانطور که دوست دارید بچینید و با اتچمنت‌های مختلف آن را شخصی‌سازی و قوی‌تر کنید. این اتچمنت‌ها در واقع به بازیکنان اجازه می‌دهند تا سلاح مورد علاقه خود را سبک‌تر،‌سنگین‌تر، دقیق‌تر و حتی تیرهای آن را قوی‌تر کنند و با عرضه هر عنوان از سری نیز پیشرفت‌هایی در آن حاصل شده است.

با این وجود در سال ۲۰۱۹ با عرضه بازی Call of Duty: Modern Warfare عملا منو تازه‌ایی به نام Gunsmith به بازی اضافه شد که بعدها در عناوین Warzone‌، Black Ops Cold War و Vanguard هم مورد استفاده قرار گرفت. در این بخش، دستکاری اسلحه برای تغییر مشخصات آن با جزئیات بیشتری دنبال می‌شد و حتی در برخی موارد به بازیکن اجازه می‌داد تا یک LMG را به Rifle یا حتی یک سلاح سبک تبدیل کنند! این در حالی بود که محدودیت تعداد اتچمنت باعث می‌شد تا از بیش از حد قوی شدن سلاح‌ها جلوگیری شود (که البته در عنوان Vanguard‌ سازندگان این موضوع را به طرز فاحشی نادیده گرفتند..).

اما حال پس از گذشت سه سال از عرضه عنوان Modern Warfare و انتشار بازی جدید Call of Duty: Modern Warfare II سازندگان بخش Gunsmith را ارتقا داده و آن را با نام Gunsmith 2 در اختیار افراد قرار داده‌اند. در این نسخه جدید، در واقع بازیکنان می‌توانند عملا یک LMG را به یک SMG تبدیل کنند و حتی بدنه یا همان Receiver آن را تغییر دهند! طوری که تصور کنید سلاح M4 دارای بدنه MP5 باشد و به همان اندازه سبک! این موضوع به شدت باید مورد استقبال برخی افراد که به دستکاری اسلحه مختلف علاقه دارند قرار گرفته باشد، اما برخی بازیکنان یک سری مشکل اساسی با آن دارند.

باز کردن تجهیزات در بخش مولتی پلیر بازی Modern Warfare 2 خسته کننده است!

در واقع ایرادی که کاربران به Gunsmith 2 وارد کرد‌ه‌اند، این نیست که چرا می‌توانید یک اسلحه سنگین را سبک کنید یا حتی رسیور آن را با یک سلاح دیگر جا بزنید، بلکه بازیکنان بسیاری در فضای مجازی به این نکته اشاره کرده‌اند که حال شما برای باز کردن اتچمنت یک شاتگان، مجبور هستید تا با اسلحه SMG بازی کنید و این موضوع با سبک بازی بسیاری از افراد مغایرت دارد.

در سیستم قدیمی Modern Warfare و Warzone شما باید با همان اسلحه سطح آن را ارتقا می‌دادید تا تمامی اتچمنت‌های آن باز شود؛ یک روند خطی و مشخص که کسی را آزاد نمی‌داد. اما در سیستم جدید که به آن Weapon Platform می‌گویند،‌ شما چند اسلحه را می‌بینید که اتچمنت‌های یکسانی دارند و عملا باید با همه آن‌ها بازی کنید تا تجهیزاتی که دارند باز شوند. این سیستم واقعا چیزی نیست که برخی کاربران از آن لذت ببرند، چراکه کار با آن راحت نیست و گیمرهای خسته موافق این کار نیستند.

به هر حال در سیستم جدید دست بازیکن برای ارتقاهای تازه و انجام کارهای بسیاری باز خواهد بود، اما در مجموع شاید بتوان گفت که این روند هم نتیجه‌ای مثبت دارد و هم منفی؛ چراکه حال مجبور هستید تا به جای یک سلاح با پنج اسلحه کار کنید، اما نمی‌توان این موضوع را نادیده گرفت که ترکیب کردن تجهیزات چند سلاح مختلف با همدیگر واقعا تجربه تازه و هیجان‌انگیزی است که نباید آن را از دست بدهید!

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در حال حاضر برای خرید در دسترس کابران کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس-اس، ایکس باکس وان و همچنین پلتفرم رایانه شخصی قرار دارد.

1 1 رأی
امتیاز مطلب


guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا