فیس‌بوک آزمایش محصول جدیدش را آغاز کرد

شبکه اجتماعی عکس محور Hobbi شباهت زیادی به پینترست دارد

فیس‌بوک hobbi

‌فیس‌بوک آزمایش محصول جدیدش که یک برنامه به اشتراک‌گذاری عکس و فیلم به نام Hobbi است را امروز آغاز کرد.

شبکه اجتماعی Hobbi با تمرکز بر سرعت و واکنش کاربران به عکس‌ها و فیلم‌ها طراحی شده و به پینترست شباهت زیادی دارد. شاید به خاطر همین شباهت است که همزمان با انتشار اپلیکیشن Hobbi روی سیستم عامل iOS ارزش سهام پینترست نیز 4 درصد کاهش پیدا کرده است.

این برنامه برای کمک به علاقه‌مندان به سازماندهی عکس‌ها در مجموعه‌ها و پروژه‌های جداگانه طراحی شده است؛ آشپزی، نقاشی، صنایع دستی، دکوراسیون و هر مجموعه دیگری که مورد علاقه کاربر است. شبکه اجتماعی Hobbi در حقیقت به کاربران کمک می‌کند کارهایی که دوست دارند را به خاطر بسپارند و با مستندسازی اجرای پروژه‌های خود شاهد پیشرفت خود در طول زمان شوند.

کاربران Hobbi با محدودیت در ویرایش عکس‌ها روبه‌رو هستند. اما امکاناتی که در بخش Stories در اختیار آنها قرار گرفته از اینستاگرام قوی‌تر است.

فیس‌بوک تا کنون محصولات بسیاری را مورد آزمایش قرار داده که بعضی از آنها در مرحله آزمایش مانده و برخی نیز  به کار خود ادامه دادند. از جمله تازه‌ترین محصولات آزمایشی فیس‌بوک Bump به عنوان یک پیام‌رسان و AUX شبکه اجتماعی موسیقی محور است.

Hobbi  اکنون برای کاربران در آمریکا، بلژیک، اوکراین، اسپانیا و کلمبیا در دسترس است.

فیس‌بوک بعد از گوگل

آزمایش Hobbi از سوی فیس‌بوک در حالی امروز آغاز شد که کمتر از یک ماه پیش گوگل برنامه مشابهی به نام Tangi را ابتدا روی وب سپس روی  سیستم عامل iOS منتشر کرد. شبکه اجتماعی Tangi نیز به پینترست شباهت دارد با این تفاوت که به جای سرگرمی یا ایده‌پردازی بیشتر روی آموزش تمرکز دارد.

بنیانگذار Tangi کوکو مائو می‌گوید: ما روی محتوای خلاق و DIY تمرکز داریم. هدف ما ایجاد بستری است که مردم با دیدن فیلم‌های یک دقیقه‌ای چیزی یاد بگیرند و به مهارت‌هایشان اضافه شود.

آپلود کردن ویدیوی آموزشی در شبکه اجتماعی Tangi برای همه کاربران امکان‌پذیر نیست. اما همه کاربران می‌توانند موضوعات مورد نظر خود را در این شبکه جست‌وجو کرده و آنچه می‌خواهند را بیاموزند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا