بازی جدید Fable احتمالا در سبک MMO خواهد بود

مایکروسافت به این بازی امید زیادی دارد

بازی جدید Fable احتمالا در سبک MMO خواهد بود مهسا سپاهی ۰ ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ اخبار بازی
بازی Fable

گفته می‌شود بازی معرفی شده‌ی Fable در سبک MMO توسعه یافته و دنباله‌ای بر فرنچایز محبوب آن نخواهد بود.

همان‌طور که می‌دانید در تاریخ ۲ مرداد ماه ساعت ۲۰:۳۰، رویداد Xbox Games Showcase برگزار و طی آن از بازی‌های میان نسلی و برخی عناوین مورد انتظار کنسول نسل آینده‌ی ایکس‌باکس سری ایکس رونمایی شد. یکی از بازی‌هایی که معرفی آن طرفداران سبک نقش‌آفرینی را هیجان‌زده کرد، بازی جدید Fable بود.

استودیوی بازی‌سازی Playground Games به همراه مایکروسافت، با پخش یک تریلر کوتاه ۳۰ ثانیه‌ای، بازی بعدی فرنچایز Fable برای کنسول ایکس‌باکس سری ایکس و رایانه‌های شخصی را معرفی کردند. در پی این اتفاق، شایعه‌ای مبنی بر توسعه‌ی این عنوان نقش‌آفرینی در سبک MMO شنیده شده است. این شایعه از سوی یک روزنامه‌نگار فرانسوی با نام CronoTK در توییتر شنیده شده که قبل از شروع ایونت Xbox Games Showcase، پیش‌بینی‌هایی هم انجام داده بود. او به‌طور دقیق لیستی از بازی‌هایی که قرار بود در این ایونت ایکس‌باکس معرفی شوند را منتشر کرده بود. به همین دلیل، این شایعه مورد توجه عده‌ی زیادی قرار گرفته است.

شرکت مایکروسافت این اثر Playground Games را یک شروع کاملا تازه برای ژانر تحسین شده‌ی نقش‌آفرینی توصیف کرده و به‌نظر می‌رسد نسبت به موفقیت آن امید بسیاری دارد. اولین بازی این سری در سال ۲۰۰۴ میلادی در سبک اکشن ماجراجویی سوم شخص توسط استودیوی بازی‌سازی Lionhead توسعه یافت و مایکروسافت آن را منتشر کرد. این بازی در آن زمان برای کاربران رایانه‌های شخصی، ایکس باکس و مک OS X عرضه شد و مورد توجه عده‌ی زیادی قرار گرفت و از همان موقع، طرفداران خود را پیدا کرد.

بازی بعدی Fable که گفته می‌شود در سبک نقش‌آفرینی ساخته شده، قرار است برای دو پلتفرم رایانه‌های شخصی و ایکس‌باکس سری ایکس عرضه شود. هنوز توسعه‌دهندگان شایعه‌ی MMO بودن آن را تایید نکرده‌اند و اطلاعاتی از بخش داستانی آن هم منتشر نشده است.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا