اپیک گیمز از صمیم قلب سرویس GeForce Now را حمایت می‌کند

تیم سویینی به جدایی شرکت‌ها و بازی‌سازها از این سرویس واکنش نشان داد


تیم سویینی، مدیر عامل شرکت اپیک گیمز پس از اعلام جدایی تعدادی از بازی‌سازها به حمایت از سرویس GeForce Now پرداخت.

سویینی در صفحه‌ی توییتر خودش GeForce Now را «بهترین و کاربردی‌ترین سرویس استریم بازی‌ها برای بازی‌سازها و ناشرها» دانست که ناشرها باید از آن حمایت کنند.

او در توییتی اعلام کرد:

اپیک گیمز از صمیم قلب از این سرویس حمایت می‌کند و بازی‌هایی مثل Fortnite و دیگر عناوین فروشگاه اپیک گیمز (حتی انحصاری‌ها) شامل این همکاری خواهند شد.

مدیر عامل اپیک گیمز در ادامه از دلایل همکاری با انویدیا و ویژگی‌های مثبت این سرویس گفت:

سرویس GeForce Now بهترین و کاربردی‌ترین سرویس استریم بازی‌هاست چون بازی‌سازها و ناشرها می‌توانند بدون پرداخت مالیات از آن استفاده کنند. شرکت‌های بازی‌سازی که می‌خواهند صنعت بازی را صنعتی سالم‌ نگه دارند، باید از چنین سرویسی حمایت کنند!

تیم سویینی در ادامه به طور علنی از سرویس‌های اپل و گوگل شکایت کرد چرا که این شرکت‌ها برای سرویس‌های مشابه ۳۰ درصد مالیات دریافت می‌کنند

سرویس‌های استریمی با فضای ابری (کلاود) سر و کار دارند، نقش کلیدی را در تمام کردن عصر «پرداخت‌های مونوپولی‌وار» گوگل‌پلی و iOS (اپ استور) دارند. اپل به صراحت اعلام کرده که این دست از سرویس‌ها نمی‌توانند روی iOS باشند و به همین دلیل امکان رقابت را از آن‌ها گرفته است. این رفتار بزرگ‌پندارانه بوده و قابل تحمل نیست.

امسال فقط منتظر لابی کردن گوگل علیه اپل به خاطر تحریم سرویس استادیا روی iOS هستم. این در حالی‌است که گوگل سرویس‌هایی مثل GeForce Now، xCloud و Fortnite را در گوگل پلی‌ تحریم‌ کرده است و این سازه‌ی پوسیده در نهایت روی سر خودش خراب خواهد شد.
واکنش تیم سویینی به جدایی شرکت‌هایی مثل اکتیویژن، بتزدا و اخیرا هم 2K Games از سرویس GeForce Now است. گوگل سال گذشته درخواست اپیک گیمز برای قرارگیری Fortnite روی گوگل پلی را به خاطر داشتن پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای که از گوگل سرویس نمی‌گیرند، رد کرده بود. اپیک گیمز برای سرویس‌هایی مثل پرداخت‌های درون برنامه‌آی از سرویس GeForce Now استفاده می‌کند.
 
0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا