1%
  • 0/10

شرکت اپیک گیمز هک شد؛ افشای اطلاعات محرمانه

قربانی جدید

شرکت اپیک گیمز هک شد؛ افشای اطلاعات محرمانه ۱ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
هک اپیک گیمز

یک گروه هکری به تازگی مدعی شده که اپیک گیمز را هک کرده و داده‌های مهمی از این شرکت را به سرقت برده است.

یکی از مهم‌ترین اهداف بازی‌سازهای بزرگ در طول سال‌های اخیر، تامین امنیت سایبری داده‌های خود است که متاسفانه به دنبال حمله گروه‌های هکری و باج‌افزارهای مختلف، تا به امروز اسناد محرمانه شماری از شرکت‌ها از جمله راکستار گیمز و اینسامنیاک گیمز در سراسر فضای مجازی لو رفته است.

حال در تازه‌ترین خبرها، ظاهرا این بار شرکت اپیک گیمز قربانی شده است. ماجرا از این قرار است که گروه هکری Mogilevich به تازگی مدعی شده که به سرورهای داخلی شرکت اپیک گیمز نفوذ کرده و حدود ۱۹۰ گیگابایت از اطلاعات محرمانه از بازی فورتنایت از جمله نام افراد، ایمیل‌ها، کلمه عبور و اطلاعات پرداخت را در اختیار دارد.

نکته مهم این است که ظاهرا این گروه هکری توانسته به سورس کدهای بازی فورتنایت نیز دسترسی پیدا کند. این گروه در حال حاضر اطلاعات به سرقت رفته تا برای فروش در فضای مجازی قرار داده است. در حالی که این دیتای عظیم قیمتی ندارد، اما افراد تا روز ۴ مارس پیش‌رو (۱۴ اسفند ماه) می‌توانند اطلاعات را خریداری کنند.

ذکر این نکته مهم است که هکرها مدرکی مبنی بر صحت ادعای خود ارائه نکرده‌اند. از طرفی، شرکت اپیک گیمز نیز تا به این لحظه هیچ بیانیه‌ای در خصوص حمله هکری و سرقت اطلاعات خود منتشر نکرده است. به همین خاطر، ممکن است که این گروه تازه وارد برای جلب توجه‌ها ادعای دروغین کرده باشد.

در حال حاضر اطلاعاتی از اعضای گروه هکری Mogilevich در دسترس نیست، اما بر اساس برخی گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که افراد این گروه به زبان روسی صحبت می‌کنند. همچنین، بهتر است بدانید که این گروه جدا از اپیک گیمز، از ابتدای سال ۲۰۲۴ میلادی تا به امروز سه شرکت دیگر از جمله Infinite USA را نیز هک کرده است.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments