1%
  • 10/10

اپل خواستار غرامت ۷۳ میلیون دلاری از اپیک گیمز است

برای جبران هزینه‌های دادگاه

اپل خواستار غرامت ۷۳ میلیون دلاری از اپیک گیمز است ۰ ۲۹ دی ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
اپل اپیک گیمز

اپل در تلاش است غرامت ۷۳ میلیون دلاری از شرکت اپیک گیمز بابت هزینه‌های دادگاه ضدانحصار دریافت کند.

روند رسیدگی به دعوای حقوقی اپیک گیمز و اپل بر سر سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای بازی فورتنایت بسیار طولانی شده و با وجود صدور حکم از سوی دادگاه، لیکن کوپرتینویی‌ها همچنان این پرونده را رها نکرده و بار دیگر خواستار غرامت از این کمپانی هستند؛ به طوری که بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، به نظر می‌رسد اپل خواستار هزینه‌های دادگاه است.

به بیان دقیق‌تر، اپل مدعی است که برای دفاع از حق و حقوق خود در دادگاه، بیش از ۸۲ میلیون دلار هزینه کرده است. از این رو، از آنجا که این کمپانی در دادگاه پیروز شده، قصد دارد بخش زیادی از این هزینه را از اپیک گیمز دریافت کند. در واقع، اپل با کسر ۱۰ درصد از هزینه‌ها، مبلغ ۷۳ هزار دلار را به عنوان غرامت هزینه‌های دادرسی از اپیک گیمز می‌خواهد.

علت کسر ده درصد از هزینه‌ها مربوط به پرونده‌های دادگاه است. به عبارتی، اپیک گیمز از ده مورد شکایت، تنها یک مورد را پیروز شده و به همین خاطر، باید هزینه ۹ پرونده دیگر را به اپل پرداخت کند. این خبر در حالی منتشر شده که اپیک گیمز ماه گذشته در دیوان آمریکا توانست گوگل را به انحصارطلبی محکوم کند و در این پرونده حقوقی پیروز شود.

بسیاری از هوادارها از این وضعیت‌ها نگران هستند؛ چرا که پرداخت ۷۳ میلیون دلاری از سوی اپیک گیمز بدون شک روی برنامه‌ها و محتواهای آینده بازی فورتنایت تاثیرگذار خواهد بود. از این رو، باید منتظر ماند و دید که تیم حقوقی این شرکت به چه صورت در مقابل ادعای اپل ایستادگی خواهد کرد و چه برنامه‌هایی برای مقابله با کوپرتینویی‌ها دارد.

نکته قابل توجه این است که اپیک گیمز در تلاش است تا کارمزد یا میزان تقسیم سود حاصل از فروش بازی‌ها و سیستم پرداخت درون برنامه‌ای فروشگاه‌های بزرگ از جمله استیم و اپ استور را کاهش دهد. بعد از پیروزی این کمپانی در مقابل گوگل، گزارش‌ها حاکی از آن است که این شرکت شکایت جدیدی را برای شروع جنگی دیگر با اپل تنظیم می‌کند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments