اپیک گیمز شرکت Bandcamp را خریداری کرد

این کمپانی موسیقی به اپیک گیمز ملحق شد

شرکت Bandcamp اپیک گیمز

شواهد امر گویای موضوع است که شرکت نامدار اپیک گیمز به تازگی پلتفرم موسیقی Bandcamp را به مبلغ نامشخصی خریداری کرده است.

چند وقتی است که بازار تصاحب شرکت‌ها در صنعت بازی‌های ویدیویی حسابی داغ شده و هر از چند گاهی خبرهای شوکه‌کننده‌ای در این زمینه به گوش می‌رسد. اگر خاطرتان باشد، اوایل سال گذشته میلادی بود که مایکروسافت با پرداخت ۷.۵ میلیارد دلار، کمپانی زنیمکس، شرکت مادر بتزدا، را خریداری کرد و رسما مالکیت استودیوهای زیرمجموعه‌ی آن از جمله آی‌دی سافتور و همچنین فرنچایزهای بزرگی همچون دووم را در اختیار گرفت.

ردموندی‌ها به روند خود ادامه دادند و اوایل امسال نیز در اقدامی غیرمنتظره، اکتیویژن بلیزارد را خریداری کردند. معامله‌ای به ارزش ۶۸.۷ میلیارد دلار که سر و صدای زیادی به پا کرده است. در همین حین، شرکت سونی نیز استودیوی بانجی، خالق سری هیلو و دستینی، را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه کرد. بدون هیچ شک و تردیدی، این اقدام‌ها تاثیر مستقمی در سرنوشت صنعت بازی‌های ویدیویی خواهند گذاشت.

در این میان، گویا شرکت اپیک گیمز نیز به دنبال گسترش فعالیت‌های خود بوده و در کمال تعجب، یک کمپانی موسیقی را خریداری کرده است. به بیان دقیق‌تر، چندی پیش بند کمپ در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد که به تازگی به اپیک گیمز ملحق شده و از این پس به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت مزبور شناخته می‌شود. مدیرعامل بند کمپ مدعی است که این توافق خللی در روند کار آن‌ها ایجاد نمی‌کند و کماکان به طور مستقل به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

ایتن دایموند، بنیان‌گذار و مدیر عامل بند کمپ در این زمینه می‌گوید:

ما به طور رسمی اعلام می‌کنیم که بند کمپ به شرکت اپیک گیمز ملحق شده و من به شخصه برای انتشار این خبر هیجان‌زده هستم. ممکن است که شما آن‌ها را به عنوان سازنده بازی فورتنایت و همچنین موتور گرافیکی آنریل انجین بشناسید.

در ادامه، ایتن دایموند رسما تایید کرد که این خرید تاثیری در روند کاری شرکت Bandcamp نمی‌گذارد و آن‌ها همچنان طبق روال گذشته به فعالیت‌های خود ادامه خواهند داد. به علاوه، او ادعا کرد که تغییر در جایگاه‌های مدیریتی شرکت رخ نمی‌دهد و همچنان در سمت مدیر کل حضور خواهد داشت. دایموند معتقد است که سیاست تقسیم سود میان خالق اثر و ناشر تغییر نمی‌کند و برنامه‌های روزانه و هفتگی بند کمپ مشابه همیشه برگزار خواهند شد. او در این زمینه توضیح می‌دهد:

به شخصه تاکید می‌کنم که استودیوی بند کمپ به عنوان یک تولید کننده‌ی موسیقی و پلتفرم مستقل به فعالیت خود ادامه می‌دهد و همچنان من به عنوان مدیر و رهبر در این شرکت مشغول به کار خواهم بود. همچنین، تمامی محصولات و خدماتی که مشترکین خریداری کرده‌اند، کماکان در دسترس قرار دارند و از طرفی، رویکرد و سیاست درآمد ما تغییری نمی‌کنند. از این رو، شما، خالقان آثار هنری همان کنترلی را پیش‌تر در اختیار داشتید، خواهید داشت. برنامه‌های “چگونه موسیقی خود را ارائه دهید” و “جمعه‌های گروه موسیقی” طبق برنامه‌ریزی‌‌ها برگزار می‌شوند و بر اساس روال گذشته، روزانه آهنگ‌های شگفت‌انگیز و متنوعی هایلایت می‌شوند.

شرکت Bandcamp اپیک گیمز

ایتن دایموند در انتهای صحبت‌های خود درباره‌ی همکاری با اپیک گیمز در جهت گسترش جامعه‌ی هنرمندان و همچنین مخاطبان خود گفت:

با این حال، ما برای شناخته شدن در سطح بین المللی با شرکت اپیک گیمز همکاری می‌کنیم و جامعه‌ی خود را گسترش خواهیم داد. البته، از خدمات آنلاین گرفته تا اصول اولیه، همه چیز در بند کمپ در حال توسعه هستند.

در حال حاضر جزئیات زیادی از این توافق بزرگ در دسترس نیست و حتی مبلغ معامله نیز در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همچنین، شرکت اپیک گیمز تا به این لحظه بیانیه‌ای مبنی بر تصاحب بند کمپ منتشر نکرده است. با این حال، نکته جالب اینجا است که شرکت بند کمپ یک پلتفرم موسیقی مستقل بوده و این در حالی است که اپیک گیمز به عنوان یک شرکت بازی‌ساز و ناشر و همچنین صاحب فروشگاه اینترنتی، به طور جدی در حوزه ویدیو گیم فعالیت می‌کند. تنها وجه مشترک این دو کمپانی را می‌توان در سیاست تقسیم درآمد حاصل از فروش آثار دید؛ به طوری که بند کمپ همواره ۸۲ درصد از فروش موسیقی‌ها را در اختیار صاحبان اثر قرار می‌دهد و برخلاف دیگر پلتفرم‌ها، تنها ۱۸ درصد از فروش محصول را به خود اختصاص می‌دهد؛ رویکردی مشابه با شعار اصلی فروشگاه اپیک گیمز!

ناگفته نماند این اولین باری نیست که اپیک گیمز خریدی در حوزه موسیقی انجام می‌دهد. این کمپانی در سال گذشته میلادی استودیوی Harmonix، سازنده راک بند، را تصاحب کرد تا سیستم موسیقی بازی فورتنایت نسبت به قبل بهبود یابد. بر این اساس، شاید تصاحب بند کمپ نیز در همین راستا صورت گرفته و یا اپیک گیمز در کنار فروشگاه اینترنتی خود، قصد ورود به پلتفرم‌های موسیقی در سراسر جهان را در سر دارد.

در پایان این خبر، دیدگاه شما در رابطه با خرید شرکت موسیقی Bandcamp توسط اپیک گیمز چیست؟ به نظر شما، آیا اپیک گیمز قصد گسترش حوزه‌های فعالیتی خود دارد؟ هدف این کمپانی از تصاحب یک پلتفرم موسیقی مستقل چه می‌تواند باشد؟ فراموش نکنید که نظرات شخصی خود را با ما و دیگر کاربران رسانه سرگرمی به اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا