بازیگر مشهور دیگری به فیلم جدید کریستوفر نولان پیوست

فیلمبرداری طی ماه‌های آتی شروع می‌شود

بازیگر نقش کاترین در فیلم Oppenheimer

وب سایت The Hollywood Reporter به واسطه جدیدترین گزارش اختصاصی خود بازیگر نقش کاترین در فیلم Oppenheimer را معرفی کرده است.

برخی از کارگردانان ترجیح می‌دهند تمرکز خود را روی ساخت مشابهی قرار داده و تنها در یک ژانر فعالیت داشته باشند اما برخی دیگر می‌خواهند شانسشان را در ژانرهای مختلف امتحان کنند. کریستوفر نولان (Christopher Nolan) در دسته دوم قرار می‌گیرد. او طی دو دهه گذشته فیلم‌هایی در ژانر‌های دلهره‌آور، ابرقهرمانی، رازآلود، علمی-تخیلی و جنگی ساخته و حالا هم می‌خواهد یک زندگینامه را جلوی دوربین ببرد. فیلمساز بریتانیایی همچنین اینبار با یونیورسال پیکچرز همکاری کرده و خبری از مشارکت با وارنر نیست. دلیل این اتفاق را باید در سیاست‌های وارنر در سال ۲۰۲۱ میلادی جستجو کرد؛ سیاستی که شامل عرضه همزمان فیلم‌ها در سالن‌های نمایش و سرویس استریم HBO Max می‌شود.

جدیدترین فیلم کریستوفر نولان Oppenheimer نام داشته و و بر اساس American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer ساخته شده و درباره جولیوس رابرت اوپنهایمر (Julius Robert Oppenheimer) است. او یک فیزیکدان بوده و بین سال‌های ۱۹۰۴ الی ۱۹۶۷ میلادی می‌زیست. اوپنهایمر یکی از اصلی‌ترین چهره‌های پروژه منهتن بوده که به ساخت اولین بمب اتمی جهان منجر شد. به همین دلیل، پدر بمب اتمی لقب گرفت. البته او بعد از ساخت بمب اتمی نظرش تغییر کرد و تمام تلاش خود را به کار گرفت تا جلوی توسعه اتمی ایالات متحده آمریکا را گرفته و اجازه ندهد پروژه بمب هیدروژنی به سرانجام برسد. در ضمن، کیلین مورفی (Cillian Murphy) نقش اصلی را بر عهده دارد.

وب سایت The Hollywood Reporter با انتشار یک گزارش اختصاصی بازیگر نقش کاترین در فیلم Oppenheimer را معرفی کرده است. طبق آنچه در متن آمده، امیلی بلانت (Emily Blunt) به عنوان همسر جولیوس رابرت اوپنهایمر جلوی دوربین می‌رود. پیوستن هنرپیشه بریتانیایی به جدیدترین اثر کریستوفر نولان به هیچ وجه غیرمنتظره نبود؛ زیرا وب سایت Deadline چندی پیش مدعی شده بود بلانت مشغول مذاکره است. اوپنهایمر، اولین همکاری کیلین مورفی و بلانت محسوب نمی‌شود. آن دو چندی پیش در A Quiet Place: Part II ایفای نقش کردند که در کنار دریافت بازخوردهای مثبت،۱۹۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. اگر همه‌گیری ویروس کرونا رخ نمی‌داد، محصول پارامونت پیکچرز قطعا رقم بالاتری را در باکس آفیس به ثبت می‌رساند.

در حال حاضر اطلاعات دقیقی از داستان فیلم Oppenheimer موجود نیست اما به نظر می‌رسد کریستوفر نولان حین نوشتن فیلمنامه تمرکز خود را روی موضوعات اخلاقی گذاشته باشد. از یک سو، جولیوس رابرت اوپنهایمر به عنوان قهرمانی نابغه شناخته می‌شود که به متفقین کمک کرد تا جنگ جهانی دوم را با پیروزی پشت سر بگذارند. از سویی دیگر، مغز متفکر پروژه‌ای بوده که ساخت مرگبارترین سلاح جهان و قتل عام صدها هزار انسان بیگناه در ژاپن را به همراه داشته است. باید منتظر ماند و دید نولان اوپنهایمر را به عنوان قهرمان یا منادی مرگ به تصویر می‌کشد. همچنین احتمالش وجود دارد او را به شخصیتی خاکستری تبدیل کند.

کریستوفر نولان طی سال‌های گذشته انتقادهای مختلفی را از سوی کارشناسان سینما دریافت کرده که یکی از آن‌ها به عدم توجه به شخصیت‌های زن مربوط می‌شود. از آنجایی که امیلی بلانت بازیگر مستعدی بوده و کاترین اوپنهایمر هم فراز و نشیب‌های مختلفی در زندگی خود داشته، می‌توان امیدوار بود این بار چنین ایرادی در فیلم نولان وجود نداشته باشد.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Oppenheimer در تاریخ ۳۰ تیر سال ۱۴۰۲ (مصادف با ۲۱ جولای سال ۲۰۲۳ میلادی) به سینماها خواهد آمد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا