جزئیات تازه‌ای از بازی The Last of Us 2 فاش شد

این بار، تتوهای الی و دیالوگی حذف شده!

عنوان پر رمز و راز The Last of Us Part 2 همیشه برای ما سورپرایز جدید دارد. امروز قصد داریم به جزئیاتی تازه درباره خالکوبی الی بپردازیم.

اگر حتی یک ساعت عنوان The Last of Us Part 2 را تجربه کرده باشید، متوجه می‌شوید که این بازی خارق‌العاده مملو از رازهای نهفته بوده که بدون شک باید تا چندین سال آینده منتظر کشف آن‌ها توسط گیمرهای خلاق و البته دقیق باشیم. برخی از این رازهای نهفته در این بازی به رفتارها و دیالوگ‌های شخصیت‌های این بازی مربوط می‌شوند. این بخش‌های نهفته البته تنها به دیالوگ‌ها و رفتارها ختم نشده و چیزهای زیادی حتی در نحوه کشتن دشمنان شما نیز نهفته شده که با تجربه هرچه بیشتر این عنوان می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید.

این نکته نیز قابل ذکر است که وجود این میزان قابل توجه از رازهای نهفته در چنین بازی کامل و پخته‌ای دور از انتظار نبوده و ما پیش از انتشار آن در ماه جولای سال گذشته میلادی منتظر چنین چیزهایی بودیم. راز نهفته تازه‌ای که قصد داریم امروز با شما به‌اشتراک بگذاریم مربوط به جملاتی میان الی و جوئل در ارتباط با خالکوبی پروانه الی می‌شوند.

این سری دیالوگ‌ها که البته نیمه کاره باقی می‌مانند توسط کاربری در شبکه اجتماعی ردیت با نام Taegukie که دانشجوی مهندسی‌ست به‌اشتراک گذاشته شده‌اند. طی این دیالوگ‌ها الی و جوئل درباره خالکوبی پروانه روی دست الی صحبت می‌کنند، ولی اینگونه به‌نظر می‌رسد ناتی داگ تصمیم گرفته با قطع کردن این مکالمه و دیالوگ‌ها معنای بیشتری به خالکوبی الی بخشیده و ما را درست مانند جوئل کنجکاو کند. البته الی نظر دیگری درباره صحبت‌های جوئل دارد.

پیش از این، به هویت و طراحی تتوی الی در بازی The Last of Us 2 به طور مفصل پرداخته بودیم.

خالکوبی الی در بازی The Last of Us Part 2

شخص اشتراک دهنده یعنی Taegukie باور دارد این مکالمه قرار بوده زمانی که ما با همراهی الی و جوئل با اسب به‌دنبال سیم گیتار می‌رویم اتفاق بیافتد. جوئل در زمان ورود به فروشگاه موسیقی مکالماتی را با الی درباره کمیک Savage Starlight که به تازگی آن را مطالعه کرده آغاز می‌کند. شما می‌توانید ترجمه این مکالمات را در ادامه مطالعه کنید.

جوئل: خوب من متوجه شدم که هولوگرام او (زن)... آن نقشه... یک پروانه است. خالکوبیت را از آنجا برگرفتی؟ الی: آه (افسوس)... شاید؟... قضاوت. جوئل: قضاوت نمی‌کنم. فقط کنجکاوم. الی: دروغگو. جوئل: خوب، همانطور که گفتم، قضاوت نمی‌کنم... فکر می‌کنم که پروانه قشنگه.

همانطور که در دیالوگ‌ها خواندید جوئل فکر می‌کند که خالکوبی الی برگرفته از هولوگرام دکتر دانیلا استار (Dr. Daniela Star) در کمیک بوده و الی از آن الهام گرفته است. حال گیمر خلاق ما چندین بار صحنه را بررسی کرده و معتقد است که جملاتی از میان این دیالوگ‌ها حذف شده و ادعا دارد صحبت‌های جوئل ساختاری منطقی نداشته و صحبت‌های الی نیز طولانی‌تر بوده و بخش عظیمی از آن‌ها در دسترس ما قرار نگرفته و جواب‌های او کوتاه شده‌اند.

Taegukie همچنین ادعا دارد که خالکوبی الی برگرفته از این داستان کمیک بوده، ولی ناتی داگ تلاش کرده با حذف کردن این حقیقت، خالکوبی را برگرفته از گیتار جوئل جلوه داده و آن را به رابطه شخصی الی و جوئل مرتبط سازد. واقعیت این است که دقت Taegukie قابل ستایش بوده و ما به اطلاعات و جزئیات مهم و در عین حال زیبایی دست پیدا کردیم. البته ناگفته نماند که این اطلاعات باعث شدند که ما بیش از پیش درباره این عنوان بزرگ کنجکاو شده و دنبال اطلاعاتی تازه از آن باشیم. شما چه فکری می‌کنید؟ فکر می‌کنید نظر Taegukie درست است؟ آیا شما نیز چنین رازهایی از بازی The Last of Us Part 2 کشف کرده‌اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به‌اشتراک بگذارید.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بالا