گزارش سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۲۱ الکترونیک آرتز؛ فرشته نجاتی به نام ایپکس لجندز

محصول ریسپاون اینترتینمنت عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است

گزارش سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۲۱ الکترونیک آرتز؛ فرشته نجاتی به نام ایپکس لجندز سورنا رضایی ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
گزارش سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۲۱

گزارش سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۲۱ الکترونیک آرتز اخیرا به صورت عمومی منتشر شد و طبق آن، ایپکس لجندز فرشته نجات شرکت بوده است.

گزارش سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۲۱ الکترونیک آرتز ساعاتی قبل روی وب سایت رسمی این شرکت قرار گرفت تا عموم کاربران بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. با توجه به متن، الکترونیک آرتز در سه ماهه‌ای که در ۳۱ مارس به پایان رسید، یک میلیارد و ۳۴۶ میلیون دلار درآمد داشته که در مقایسه با مدت زمان مشابه گذشته از کاهشی اندک خبر می‌دهد. در سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۲۰ رقم یک میلیارد و ۳۸۷ میلیون دلار به ثبت رسیده بود. نکته جالب اینجا است که از یک میلیارد و ۳۴۶ میلیون دلار، ۲۵۰ میلیون دلار از طریق فروش بازی‌ها و یک میلیارد و ۹۶ میلیون دلار از طریق پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای به دست آورده است.

الکترونیک آرتز معمولا بخش ابتدایی کنفرانس‌های مالی خود را به آلتیمیت تیم مجموعه‌های فیفا و مدن (Madden) اختصاص می‌دهد اما اینبار بخش اول رویداد به Apex Legends اختصاص داشت. بلیک یورگنسن (Blade Jorgensen) مدیر مالی شرکت وارد جزئیات نشد و فاش نکرد این بازی آنلاین در سه ماهه پایانی سال مالی ۲۰۲۱ چقدر درآمد داشته اما گفت محصول ریسپاون اینترتینمنت در سال مالی ۲۰۲۱ مجموعا ۶۰۰ میلیون دلار درآمد داشته، در حالی که کارشناسان شرکت پیش‌بینی کرده بودند این رقم بین ۳۰۰ الی ۴۰۰ میلیون دلار باشد. یوگرنسن همچنین گفت تعداد کاربران از مرز ۱۰۰ میلیون نفر عبور کرده و تعداد کاربران هفتگی ۱۲ میلیون نفر است. مدیر مالی الکترونیک آرتز در انتها گفت ایپکس لجندز در سال مالی ۲۰۲۱ بهترین ۲۴ ساعت، بهترین هفته و بهترین ماه را به ثبت رساند. در ادامه برخی از آمارها به صورت خلاصه‌وار آمده‌اند:

  • درآمد الکترونیک آرتز در سال مالی ۲۰۲۱ معادل ۶ میلیارد و ۱۹۰ میلیون دلار بوده که ۶۰۰ میلیون دلار بالاتر از پیش‌بینی‌ها است.
  • الکترونیک آرتز در سال مالی ۲۰۲۱ مجموعا ۱۳ بازی جدید منتشر کرد و بیش از ۴۲ میلیون کاربر تازه به دست آورد.
  • FIFA 21 تا پایان مارس سال ۲۰۲۱ میلادی بیش از ۲۵ میلیون کاربر روی تمامی پلتفرم‌ها دارد.
  • کاربران FIFA Ultimate Team در سال مالی ۲۰۲۱ در مقایسه با سال مالی قبلی ۱۶ درصد و تعداد رقابت‌ها هم ۱۸۰ درصد رشد داشته است.
  • The Sims 4 تقریبا ۳۶ میلیون کاربر داشته و برای ششمین سال پیاپی، رشد تعداد کاربران را تجربه کرد.

الکترونیک آرتز یکی از بخش‌های کنفرانس مالی اخیر خود را به نسخه جدید بتلفیلد اختصاص داد. طبق گفته مسئولان، بازی مزبور در بازه زمانی اکتبر الی دسامبر سال ۲۰۲۱ (مصادف با مهر الی آذر ماه سال ۱۴۰۰) عرضه خواهد شد. آن‌ها همچنین تاکید داشتند محصول تازه دایس برای کنسول‌های نسل هشتمی هم در دسترس قرار می‌گیرد. در ضمن، الکترونیک آرتز اعلام کرد بتلفیلد 2021 در ماه آتی میلادی رونمایی خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا