#مهسا_امینی

رویداد EA Play یک هفته عقب افتاد

الکترونیک‌آرتز هم از اعتراض‌های ضد نژاد پرستی حمایت کرد!

رویداد EA Play

در پی تظاهرات مردم در اعتراض به تبعیض و نژاد پرستی در ایالات متحده آمریکا، شرکت الکترونیک‌آرتز (Electronic Arts) ساعاتی پیش طی پیامی رسما اعلام کرد که رویداد EA Play با یک هفته تاخیر، در روز جمعه، ۳۰ خرداد برگزار خواهد شد.

در حالی که شیوع جهانی ویروس کرونا چندی پیش برگزاری بسیاری از نمایشگاه‌های مرتبط با صنعت بازی‌های ویدیویی از جمله E3 2020 را لغو کرد، حال این بار موج اعتراضات در ایالات متحده آمریکا دوباره به این دسته از اتفاق‌ها دامن زده و تعدادی از رویدادها یکی پس از دیگری، به خاطر شنیدن حرف‌های مهم‌تر و حمایت از اعتراض‌های مردم به نژاد پرستی، با تاخیر روبه‌رو شده‌اند.

در همین راستا، پس از آنکه شرکت سرگرمی‌های تعاملی سونی برگزاری رویداد پلی‌استیشن 5 و نمایش بازی‌های انحصاری و نسل بعدی خود را در پی ناآرامی‌های اخیر آمریکا به تعویق انداخت و شرکت سی‌دی پروجکت رد (CD Projekt RED) نیز از برگزاری مراسم ویژه بازی Cyberpunk 2077 امتناع کرد، حال این بار نوبت به الکترونیک‌آرتز رسیده تا با تعویق یک هفته‌ای رویداد اختصاصی، حمایت خود از مردم معترض و به خصوص سیاه پوستان اعلام کند.

به بیان دقیق‌تر، این شرکت که پیش‌تر به دنبال برگزاری رویداد دیجیتالی EA Play و معرفی بازی‌های جدید خود در روز ۲۲ خرداد ماه سال جاری (۱۱ ژوئن) بود، حال طی پیامی رسما اعلام کرده که به خاطر حمایت از مردم معترض آمریکا، تصمیم گرفته تا برگزاری این مراسم را یک هفته عقب بیاندازد. EA در این‌باره مدعی است که در حال حاضر شنیدن صدای اعتراض‌ها مهم‌تر از برگزاری رویداد مذکور است و به همین خاطر، مراسم EA Play امسال با یک هفته تاخیر، این بار در ساعت ۳:۳۰ بامداد روز جمعه، ۳۰ خرداد ماه سال جاری به وقت ایران (ساعت ۱۶:۰۰ روز ۱۸ ژوئن به وقت PT) برگزار خواهد شد.

شرکت الکترونیک‌آرتز در این خصوص توضیح می‌دهد:

با توجه به صداهای مهمی که در حال حاضر در سرتاسر جهان شنیده می‌شود، ما تصمیم گرفته‌ایم که برگزاری رویداد EA Play را به تعویق بیاندازیم.

در حال حاضر مشخص نیست که شرکت الکترونیک‌آرتز چه عناوین جدیدی را برای نمایش در این رویداد برنامه ریزی کرده و در واقع شاهد معرفی کدام یک از آثار و مجموعه‌های جدید این کمپانی خواهیم بود. با این حال، هرچند که جزئیات زیادی در این زمینه در دست نیست، اما معرفی نسخه‌ی بعدی سری FIFA طی این مراسم بسیاری محتمل به نظر می‌رسد.

همان‌طور که اشاره کردم، این اولین باری نیست که زمان برگزاری رویدادهای مرتبط با صنعت بازی‌های ویدیویی به خاطر ناآرامی‌ها و تظاهرات میلیون‌‌ها نفر در ایالات متحده آمریکا به تاریخ دیگری موکول شده است. چند روز پیش بود که وب‌سایت معروف پی‌سی گیمر (PC Gamer) تاریخ برگزاری مراسم PC Gaming Show را از ۱۷ خرداد ماه (ششم ماه ژوئن) به روز ۲۴ خرداد ماه (سیزدهم ماه ژوئن سال جاری میلادی) تغییر داد. رویداد Future Gaming Show نیز با پیروی از این قاعده، در روز بیست و چهارم خرداد توسط وب‌سایت گیمزرادار+ برگزار می‌شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر خبر، اینجــــا کلیک کنید.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا