#مهسا_امینی

بازی Elder Scrolls 6 در انحصار ایکس باکس خواهد بود!

صدای طبل و دهل جنگ به گوش می‌رسد

بازی Elder Scrolls 6 در انحصار ایکس باکس

شاید فاصله بسیار زیادی تا انتشار نسخه بعدی از سری بازی The Elder Scrolls داشته باشیم ولی اخبار آن داغ هستند. به گفته مایکروسافت، بازی Elder Scrolls 6 در انحصار ایکس باکس و مایکروسافت خواهد بود.

از اولین لحظه خریداری شرکت بزرگ Zenimax Media توسط غول نرم افزار جهان یعنی مایکروسافت، یک پرسش ذهن بسیاری را درگیر کرده است. آیا بازی مورد انتظار Elder Scrolls VI که اطلاعات ناچیزی از آن در دست داریم، فقط برای ایکس باکس انتشار خواهد یافت یا کاربران پلی استیشن نیز از این بازی بهره مند می‌شوند؟ ما می‌دانیم که دیگر بازی بزرگ بتزدا، مهم‌ترین زیر مجموعه زنی‌مکس، یعنی بازی Starfield در انحصار مایکروسافت و ایکس باکس خواهد بود.

طی سال اخیر بسیاری بر این باور بودند که مایکروسافت کاربران پلی استیشن را از چنین بازی بزرگ و البته سرگرم کننده‌ای محروم نخواهد کرد. حال اینگونه به نظر می‌رسد که این ذهنیت اشتباه بوده و فیل اسپنسر (Phil Spencer) رئیس تیم ایکس باکس مهر تاییدی بر انحصاری بودن بازی Elder Scrolls VI برای ایکس باکس زد.

این موضوع با توجه مصاحبه اخیر اسپنسر با وبسایت GQ تایید شد و در حقیقت بازی Elder Scrolls VI یکی از سلاح‌های ایکس باکس برای رویارویی با قدرت روز افزون سونی و پلی استیشن در عرصه بازی‌های ویدیویی‌ست. البته این نکته را نباید فراموش کرد که اسپنسر این موضوع را به طور مستقیم بیان نکرد. اسپنسر در این باره گفت:

چنین عملی در راستای مجازات کردن دیگر پلتفرم‌ها نیست. من کاملا باور دارم که هر پلتفرمی می‌تواند به رشد کردن ادامه دهد، ولی از این دید که ما در ایکس باکس هستیم، من می‌خواهم هر چیزی که داریم را به عنوان مجموعه‌ای کامل ارائه دهیم و چنین چیزی با فکر کردن به بازی Elder Scrolls VI عملی می‌شود. چنین چیزی با فکر کردن به همه فرنچایزهایمان حقیقت می‌یابد.

در سوی دیگر کاربران رایانه‌های شخصی از این بازی دور نخواهند شد. همانطور که طی سال اخیر مشاهده شده، مایکروسافت عناوین انحصاری خود را برای رایانه‌های شخصی نیز منتشر می‌کند و بدون شک بازی Elder Scrolls 6 یکی از همین عناوین خواهد بود.

اگر مسئله انحصاری سازی بازی Elder Scrolls 6 را از دید تجارت نگاه کنیم، بی چون و چرا حرکتی منطقی‌ست، با این حال کاربران بسیاری به تازگی نسخه جدید بازی Elder Scrolls V: Skyrim را در پلی استیشن خریداری کرده و شرکت Mojang هنوز بازی محبوب خود یعنی Minecraft را در پلی استیشن پشتیبانی می‌کند و پشتیبانی از بازی‌هایی چون Fallout 76 و The Elder Scrolls Online در پلی استیشن تایید شده است.

البته برخی قراردها میان بتزدا و سونی پیش از خریداری شدن زنی‌مکس توسط مایکروسافت بسته شد که بتزدا به طور کامل به آن‌ها پایبند مانده است. طی این قرارداد بازی Deathloop برای پلی استیشن و رایانه‌های شخصی منتشر شده و باید منتظر انتشار بازی GhostWire: Tokyo برای این پلتفرم نیز باشیم.

این مصاحبه اسپنسر تقریبا همزمان با مراسم بیست سالگی ایکس باکس صورت گرفت. طی مراسم #Xbox20 ما شاهد لانچ زود هنگام بخش آنلاین چند نفره بازی مورد انتظار Halo Infinite بودیم. لازم به ذکر است که تیم سونی و پلی استیشن تولد بیست سالگی ایکس باکس را تبریک گفتند، ولی باید دید در آینده چنین تبریک‌هایی پا بر جا خواهند ماند یا خیر! نظر شما درباره حرکت اخیر ایکس باکس مبنی بر انتشار بازی Elder Scrolls 6 به طور انحصاری چیست؟ منتظر نظرات شما هستیم.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا