نمایش مفصلی از گیم‌پلی بازی Star Wars: Squadrons در رویداد EA Play

خاطره‌بازی با سفینه‌های آشنای جنگ ستارگان

الکترونیک آرتز مطابق وعده‌اش اولین ویدیو از گیم‌پلی بازی Star Wars: Squadrons را در جریان رویداد آنلاین خود به نمایش گذاشت.

طرفداران پرشمار جنگ ستارگان می‌توانند خوشحال باشند که دستپخت جدید EA برای آنها هیجان مضاعف نبردهای فضایی را با سفینه‌های نمادین و خاطره‌انگیز این مجموعه ترکیب خواهد کرد. Star Wars: Squadrons یک بازی متفاوت از فرنچایز جنگ ستارگان است که روی چالش‌های خلبانان کهکشان در نبردهای عظیم فضایی تمرکز دارد. بازی که کاملا به‌صورت اول شخص است، بازیکنان را در کابین خلبانی سفینه‌هایی چون X-Wing و TIE Fighter نشانده و در قالب نبردهای ۵ به ۵ رو‌به‌روی هم قرار می‌دهد.

در جریان ویدیوی مفصل گیم‌پلی بازی Star Wars: Squadrons در رویداد EA Play با مودها به‌علاوه‌ی جزئیات فراوانی از شخصی‌سازی، چگونگی ارتقای سفینه، کلاس‌های آن و کنترل‌های متعدد کابین آشنا شدیم. بازی مودهای مختلفی دارد اما برجسته‌ترین آن، حالت Fleet Battles است که تیم‌های پنج نفره را در مسابقه‌ای چند مرحله‌ای در مقابل هم قرار می‌دهد. بازیکنان ابتدا باید سفینه‌های کوچک حریف را نابود کرده و سراغ کشتی فضایی سایز متوسط آنها بروند. در صورت موفقیت در از پا درآوردن آن، کشتی فرماندهی جوخه‌ی حریف انتظارشان را می‌کشد که انواع و اقسام قابلیت‌های دفاعی و سلاح‌های قدرتمند در اختیار دارد. تیم‌ها در قالب یکی از دو فکشن New Republic یا Empire قرار خواهند گرفت و سفینه‌های مختص هر گروه در چهار کلاس جنگنده، ساپورت، بمب‌افکن و رهگیر (Interceptor) در اختیارشان قرار می‌گیرد.

یکی از گسترده‌ترین بخش‌های بازی، قابلیت شخصی‌سازی خلبان و سفینه است که گزینه‌های بسیار زیادی برای آن در بازی تعبیه شده؛ چهره، لباس خلبان و طرح و رنگ سفینه در بازی کاملا قابل شخصی‌سازی است. به‌علاوه سفینه ده‌ها قابلیت مختلف دارد که انتخاب آنها در عملکرد آن تاثیر می‌گذارد. خلبان در کابین به جزئیات و اطلاعات مختلفی از سفینه همچون وضعیت شیلد، سلاح‌ها و… دسترسی دارد و باید از امکانات خود در ترکیب با استراتژی تیمی، مرحله به مرحله کشتی دشمن را نابود کند.

با آنکه به نظر تمرکز بازی Star Wars: Squadrons روی حالت چندنفره است، اما یک کمپین داستانی کامل نیز برای آن ساخته شده که وقایعش کمی پس از پایان بازی Star Wars Jedi: Fallen Order و پس از نابودی دومین Death Star اتفاق می‌افتاد. بازیکن در نقش خلبانی از «جوخه‌ی تایتان» امپراطوری یا «جوخه‌ی ونگارد» جمهوری جدید به انتخاب خودش قرار می‌گیرد.

Star Wars: Squadrons در ۱۱ مهر سال جاری برای پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و پی‌سی با قیمت ۳۹.۹۹ دلار عرضه می‌شود که قابلیت کراس‌پلی در تمام نسخه‌های آن وجود دارد. به‌علاوه می‌توان تمام بازی را از طریق PSVR و هدفون‌های واقعیت‌مجازی روی PS4 و پی‌سی تجربه کرد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا