آیا نسخه‌ی جدید Mirror’s Edge توسط EA Motive در حال توسعه است؟

طرفداران زیاد امیدوار نباشند

آیا نسخه‌ی جدید Mirror’s Edge توسط EA Motive در حال توسعه است؟ عرفان بدری ۰ ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ اخبار بازی
نسخه‌ی جدید Mirror’s Edge

استودیوی EA Motive، توسعه‌دهنده‌ی Star Wars: Squadrons اواخر سال گذشته‌ی میلادی تائید کرد که روی چندین پروژه‌ی معرفی‌نشده کار می‌کند. پس از این خبر بسیاری گمان کردند که نسخه‌ی جدید Mirror’s Edge توسط این استودیوی کانادایی در حال توسعه است، اکنون جف گراب در این رابطه اطلاعاتی منتشر کرده است.

در سال ۲۰۰۶، توسعه‌دهندگان مجموعه بازی‌های Battlefield در استودیوی DICE با الهام از صحنه‌های تعقیب و گریز فیلم Casino Royale و سبک مبارزه‌ی جیسون بورن در سری فیلم‌های Borne شروع به ساخت یک بازی جدید کردند که با ساخته‌های قبلیشان بسیار متفاوت بود. توسعه‌ی این عنوان جذاب که با اسم رمزی Project Faith در حال ساخت بود، نهایتا بعد از دو سال به پایان رسید و با نام Mirror’s Edge منتشر شد. سبک بصری و نورپردازی زیبای این بازی به همراه گیم‌پلی فوق‌العاده و متفاوت آن باعث شد تا بازیکن‌های زیادی جذب آن شوند. بازی Mirror’s Edge در زمان خود ایده‌های جذاب و نوآوارانه‌ای داشت و همین باعث شد که بتواند طرفداران زیادی پیدا کند.

بعد از این تا مدت‌ها از این عنوان خبری نبود تا این که استودیوی DICE در سال ۲۰۱۶، نسخه‌ی جدیدی از آن را با نام Mirror’s Edge Catalyst به طرفداران ارائه داد. این نسخه که به نوعی یک ریبوت برای بازی اول بود، به خاطر یکسری مشکلات و ضعف‌ها نتوانست چندان موفق باشد و طرفداران خود را راضی کند.

استودیوی EA Motive، سازنده‌ی بازی Star Wars: Squadrons و کمپین داستانی Star Wars Battlefront II پیش از پایان سال میلادی گذشته اعلام کرد که روی چند پروژه‌ی جدید و معرفی نشده کار می‌کند که البته مدتی بعد تائید شد این عناوین ارتباطی به Star Wars ندارند. بعد از این خبر، جف گراب که از خبرنگاران معروف رسانه‌ی GamesBeat است، گفت که یکی از پروژه‌های جدید EA Motive دنباله‌ای برای یکی از مجموعه‌های معروف شرکت Electronic Arts است و قطعا طرفداران از ساخته شدن آن خوشحال خواهند شد. بعد از این بسیار از هواداران حدس می‌زدند که این عنوان قرار است نسخه‌ی جدید Mirror’s Edge باشد.

حالا جف گراب اطلاعات بیشتری را در این رابطه به اشتراک گذاشته است. او  در پادکست GamesBeat Decides اعلام کرد که برخلاف آن چیزی که طرفداران فکر می‌کنند، این عنوان نسخه‌ی جدید Mirror’s Edge نیست و همچنین قرار نیست در رویداد EA Play Live شاهد رونمایی از آن باشیم، بنابراین باید مدت زمان بیشتری برای معرفی آن منتظر بمانیم. او دیگر چیزی در اینباره نگفت.

بعد از تکذیب ساخت نسخه‌ی جدید Mirror’s Edge عده‌ی زیادی گمان می‌کنند که EA Motive قصد دارد به سراغ Dead Space برود و دنباله‌ای برای آن بسازد یا شاید هم بخواهد به بازآفرینی آن بپردازد، هنوز چیزی نمی‌دانیم و احتمالا برای رونمایی از این بازی مورد انتظار باید تا سال آینده‌ی میلادی منتظر بمانیم.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا