1%
  • 0/10

الکترونیک آرتز ۶۷۰ نفر از کارمندهای خود را اخراج کرد

تعدیل نیروها ادامه دارد

الکترونیک آرتز ۶۷۰ نفر از کارمندهای خود را اخراج کرد ۰ ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ اخبار بازی کپی لینک
اخراج الکترونیک آرتز

شرکت الکترونیک آرتز ساعاتی پیش در پیامی رسما از اخراج ۶۷۰ نفر از کارمندهای خود (۵ درصد اعضای شرکت) خبر داد.

چند ماهی است که وضعیت شغلی در صنعت بازی‌های ویدیویی بسیار نگران‌کننده بوده و در طول ماه‌های اخیر شماری از شرکت‌های ناشر و استودیوهای بازی‌سازی بخش قابل توجهی از کارمندهای خود را به خاطر کاهش هزینه‌ها و تداوم رشد مجموعه خود اخراج می‌کنند.

در همین راستا، ساعاتی پیش شرکت الکترونیک آرتز در پیامی رسما اعلام کرد که حدود ۶۷۰ نفر از کارمندهای خود را اخراج می‌کند. به عبارتی، این کمپانی با ۵ درصد از اعضای خود خداحافظی می‌کند که شامل بازی‌سازها در استودیوهای زیرمجموعه خود می‌شود. یکی از این افراد، مارکوس لتو، کارگردان بخش داستانی بازی جدید بتلفیلد بوده که جدا از آن، فهرست دقیقی از مدیران و افراد اخراج شده در دسترس نیست.

در پی این اتفاق، الکترونیک آرتز رسما خاطرنشان کرد که استودیو تازه تاسیس ریج‌لاین گیمز، سازنده بخش داستانی بتلفیلد بعدی تعطیل شده است. از طرفی، روند ساخت بازی جدید سری جنگ ستارگان تحت عنوان Star Wars Mandalorian در استودیوی ریسپاون اینترتینمنت نیز لغو شده است. با این حال، تولید پروژه‌های دیگر همچون Iron Man و Black Panther طبق روال گذشته ادامه دارد.

بهتر است بدانید که مایکروسافت مدتی قبل نزدیک به دو هزار نفر از اعضای خود در ایکس باکس، اکتیویژن و بتزدا را اخراج کرد. از طرفی، چند روز پیش بود که بخش سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی نیز از اخراج ۹۰۰ نفر از کارمندهای خود نظیر اعضای استودیوی ناتی داگ، گوریلا گیمز و اینسامنیاک گیمز خبر داد.

بر اساس گزارش‌ها، در طول سال ۲۰۲۴ میلادی بالغ بر ۱۰ هزار نفر از توسعه‌دهندگان بازی‌های ویدیویی از کار برکنار شده‌اند. بدون شک، این آمار و ارقام‌ها نگران‌کننده هستند و انتظار می‌رود که چنین تعدیل‌هایی روی تنوع و تعداد بازی‌ها در سال‌های آینده تاثیر منفی نگذارند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments