قسمت دوم Dying Light هم تا تاریخ نامشخصی تاخیر خورد!

منتظر اطلاعات بیشتر طی ماه‌های آینده باشید

قسمت دوم Dying Light

استودیوی تکلند با انتشار یک توییت اعلام کرد عرضه‌ی Dying Light 2 با تاخیر مواجه شده است. قسمت دوم Dying Light قرار بود در بهار سال جاری میلادی عرضه شود.

پس از تاخیر در عرضه‌ی عناوین Final Fantasy VII Remake ،Iron Man VR ،Marvel’s Avengers و Cyberpunk 2077، حالا نوبت به Dying Light 2 رسیده است تا انتشار آن به تعویق بیافتد. استودیوی لهستانی تکلند که وظیفه‌ی ساخت این محصول را بر عهده دارد، با انتشار یک بیانیه اعلام کرد قسمت دوم Dying Light تا تاریخ نامشخص تاخیر خورده است. این بازی اکشن و نقش‌آفرینی قرار بود در بهار سال جاری میلادی عرضه شود.

پاول مارچوکا (Paweł Marchewka) مدیرعامل استودیوی تکلند در بخش‌های آغازین بیانیه نوشت که آن‌ها برای دست یافتن به چشم‌اندازی که برای Dying Light 2 تعیین کرده‌اند، به زمان بیشتری نیاز دارند. مارچوکا در ادامه گفت طی ماه‌های آینده اطلاعات بیشتری را درباره‌ی روند توسعه به اشتراک خواهد گذاشت. مدیرعامل تکلند در پایان بیانیه‌ی خود ضمن عذرخواهی بابت تاخیر، تاکید کرد اولویت آن‌ها ارائه‌ی محصولی است که مطابق انتظارات طرفداران باشد.

داستان این نسخه ۱۵ سال پس از اتفاقات قسمت اول جریان دارد. شخصیت اصلی بازی ایدن کلدوال نام داشته و از مهارت بالایی در ورزش پارکور برخوردار است. ایدن می‌تواند با استفاده از حرکات مختلفی از جمله آویزان شدن از لبه‌ها، دویدن روی دیوارها، پرش‌های بلند و سُر خوردن روی زمین از موانع عبور کرده و به گشت و گذار در محیط بازی بپردازد. طبق گفته‌های سازندگان، تعداد حرکات پارکوری که کاربر در طول بازی قادر به انجام آن‌ها خواهد بود نسبت به گذشته دو برابر شده است.

در این میان، دو ابزار گراپلینگ هوک و پاراگلایدر هم برای ایدن کلدوال در نظر گرفته شده است تا سرعت عمل او برای جابجایی میان نقاط مختلف نقشه افزایش یابد. همانند نسخه‌ی اول، اکثر مبارزات بر پایه استفاده از سلاح‌های سرد طراحی شده است. با این حال، سلاح‌های گرم از جمله شاتگان هم در Dying Light 2 قرار گرفته که کاربر می‌تواند با استفاده از بلوپرینت‌ها و آیتم‌هایی که در طول بازی پیدا می‌کند ارتقا دهد. در ضمن، سلاح‌های سرد طول عمر محدودی داشته و پس از مدتی کارایی خود را از دست می‌دهند.

نقشه‌ی Dying Light 2 چهار برابر بزرگ‌تر از نقشه‌ی قسمت اول بوده و به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود. تصمیماتی که کاربر در طول بازی اتخاذ می‌کند، روی نقشه تاثیر مستقیم و قابل‌توجهی می‌گذارند؛ به‌طوری که ممکن است برخی بخش‌ها تا پایان داستان غیرقابل دسترس باقی بمانند. در پایان، لازم به ذکر است که قسمت دوم Dying Light برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و رایانه‌های شخصی توسعه می‌یابد. در ضمن، سازندگان تایید کردند این بازی یک عنوان میان نسلی خواهد بود. در نتیجه، نسخه‌های پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس احتمالا مدتی بعد از نسخه‌های نسل هشتمی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا