دواین جانسون، بازسازی The Scorpion King را تولید می‌کند

راک اینبار نقش اصلی را بر عهده نخواهد داشت

بازسازی The Scorpion King

طبق گزارشی که در فضای مجازی منتشر شده، دواین جانسون و استودیوی یونیورسال پیکچرز قصد دارند بازسازی The Scorpion King را تولید کنند.

در پی موفقیت‌های The Mummy محصول ۱۹۹۹، یونیورسال پیکچرز دو سال بعد قسمت بعدی را به سینماها فرستاد. این اثر که The Mummy Returns نام داشت علی‌رغم نقدهای متوسطش موفق شد توجه مخاطبان را به خود جلب کرده و به فروش بالایی دست یابد. تولید قسمت سوم قطعی بود. با این حال، سازندگان ترجیح دادند نخست یک پیش درآمد با نام The Scorpion King ساخته و به واسطه‌ی آن ریشه‌های داستانی ماتیس را به تصویر بکشند. او در The Mummy Returns یکی از آنتاگونیست‌های قصه بود اما چند قرن پیش، یک قهرمان به شمار می‌رفت.

دواین جانسون (Dwayne Johnson) که نقش اصلی The Scorpion King را ایفا کرد، ارزش بسیار بالایی برای آن قائل است. او تاکید دارد اکران این فیلم اکشن و فانتزی باعث شد مورد توجه دیگر فیلمسازان قرار گرفته و در آثار بیشتری حاضر شود. از آن‌جایی که اسپین‌آف The Mummy عملکرد قابل‌قبولی در باکس آفیس داشت، یونیورسال پیکچرز تصمیم گرفت قسمت دومش را با نقش‌آفرینی جانسون جلوی دوربین ببرد اما حضور این بازیگر در پروژه‌های مختلف و تداخل در برنامه‌ها جلوی این اتفاق را گرفت. با این حال، تهیه‌کنندگان نسبت به ساخت دنباله مصمم بودند. از همین رو، فرنچایز را بدون این چهره‌ی ورزشی ادامه داده و چهار دنباله و دو بازی ویدیویی ساختند. البته دنباله‌های The Scorpion King هیچ کدام روی پرده‌ی نقره‌ای نرفته و همگی در سینمای خانگی منتشر شدند.

با توجه به گزارشی که وب سایت Deadline منتشر کرده، یونیورسال پیکچرز با همکاری دواین جانسون و دنی گارسیا (Dany Garcia) بازسازی The Scorpion King را جلوی دوربین خواهد برد. جانسون و گارسیا قرار است به عنوان تهیه‌کننده‌ی اجرایی در پروژه حضور داشته باشند. اینکه چه کسی به نمایندگی از یونیورسال روی روند ساخت نظارت دارد فعلا مشخص نیست. جاناتان هرمن (Jonathan Herman) هم که نام Straight Outta Compton در پرونده‌‎ی حرفه‌ایش دیده می‌شود به عنوان نویسنده به تیم پیوسته و روی فیلمنامه کار می‌کند. در ضمن، جانسون قرار نیست نقش اصلی را بر عهده داشته باشد. یکی از پردآمدترین بازیگران هالیوود درباره‌ی پروژه‌ی جدیدش گفت:

The Scorpion King، اولین حضور من روی پرده‌ی نقره‌ای بود. نه تنها باعث افتخار من است، بلکه بسیار هیجان‌زده هستم تا این افسانه‌ی جذاب را برای نسل جدیدی از مخاطبان به ارمغان بیاورم. همچنین خوشحال هستم که سون باکس پروداکشنز (شرکت مشترک دواین جانسون و دنی گارسیا) می‌تواند فرصت‌هایی را برای بازیگران سختکوش مهیا کند.

خبرنگار Deadline در بخش دیگری از مطلب خود نوشت از آن‌جایی که The Scorpion King اهمیت بالایی برای دواین جانسون دارد، احتمالا یکی از ستاره‌های هالیوود را برای نقش اصلی در نظر می‌گیرد. او همچنین مدعی شد برخلاف فیلم اصلی که تمام داستانش در دوران ماقبل تاریخ روایت می‌شد، بخشی از فیلمنامه‌ی بازسازی در دوران معاصر جریان دارد.

در حال حاضر نه تنها نمی‌دانیم چه کسی روی صندلی کارگردانی بازسازی The Scorpion King می‌نشیند، بلکه مشخص نیست این فیلم برای اکران در چه سالی برنامه‌ریزی شده یا چه زمانی فیلمبرداری خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا