1%
  • 0/10

احتمال اکران سنتی Dune بیش از پیش قوت گرفته است

مدیران لجندری پیکچرز به بهبود شرایط اطمینان دارند

احتمال اکران سنتی Dune بیش از پیش قوت گرفته است ۰ ۰۳ دی ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
احتمال اکران سنتی Dune

وب سایت Deadline با انتشار یک گزارشی اختصاصی از احتمال اکران سنتی Dune در ایالات متحده‌ی آمریکا خبر داده است.

استودیوی برادران وارنر بعد از بررسی شرایطی که به واسطه‌ی همه‌گیری ویروس کرونا بر جهان حاکم است تصمیم گرفت تمامی فیلم‌های خود در سال ۲۰۲۱ میلادی را همزمان در سینماها و HBO Max منتشر کند؛ زیرا با وجود اختراع واکسن و تولید انبوه آن، زندگی مردم جهان تا اواخر سال آتی به حالت عادی بازنمی‌گردد. در نتیجه، تعطیلی سینماها در شهرهای مهم مانند نیویورک و لس آنجلس حدودا یک سال دیگر ادامه خواهد داشت. اتخاذ چنین تصمیمی از سوی وارنر، انتقاد گسترده‌ی فعالان را به همراه داشته است. عده‌ای از آنان اکران آنلاین فیلم‌ها را به ضرر سینماها دانسته و عده‌ای دیگر هم نگران دستمزدهای خود بوده‌اند. در این میان، لجندری پیکچرز هم بیکار ننشست و اعتراض خود را نشان داد.

لجندری پیکچرز ۷۵ درصد از بودجه‌ی مورد نیاز برای ساخت Dune به کارگردانی دنی ویلنوو (Denis Villeneuve) را فراهم کرده بود. با در نظر گرفتن این موضوع، انتظار می‌رفت نماینده‌ی لجندری در جلسه‌ی اخیر استودیوی برادران وارنر حضور یافته و در روند تصمیم‌گیری تاثیرگذار باشد اما چنین اتفاقی رخ نداد. در نتیجه، مدیران لجندری همزمان با مردم عادی از تصمیم وارنر برای انتشار همزمان فیلم‌ها در سینماها و HBO Max باخبر شدند. این اتفاق به هیچ وجه به مذاق مدیران لجندری خوش نیامد و تصمیم گرفتند شکایتی را علیه شریک تجاری خود تنظیم کنند. در ضمن، اقتباس سینمایی تل‌ماسه تنها پروژه‌ی مشترک این دو شرکت نیست که در سال ۲۰۲۱ قابل‌تماشا خواهد بود.

طبق گزارشی که وب سایت Deadline کار کرده، احتمال اکران سنتی Dune بیش از پیش قوت گرفته است. ظاهرا تنظیم شکایت از سوی لجندری پیکچرز تاثیر خود را گذاشته و این شرکت آمریکایی در آستانه‌ی رسیدن به توافق با استودیوی برادران وارنر قرار داد. در صورتی که توافق حاصل شود، اقتباس سینمایی تل‌ماسه در سینماها اکران شده و خبری از انتشار همزمان در HBO Max نخواهد بود. مدیران لجندری اطمینان دارند شرایط طی ماه‌های آینده بهبود یافته و تمایل مردم برای تماشای فیلم‌ها در سالن‌های سینما افزایش می‌یابد. آن‌ها همچنین واکسیناسیون مردم جهان و ایمنی جمعی در آینده‌ای نزدیک را دور از ذهن نمی‌دانند. در ضمن، این توافق شامل Godzilla vs. Kong دیگر اثر مشترک این دو شرکت نمی‌شود.

اگر Dune نتواند عملکرد تجاری مناسبی را به ثبت رسانده و نظر مثبت لجندری پیکچرز یا استودیوی برادران وارنر را برای ساخت قسمت دوم جلب کند، به  طور حتم شاهد اعتراض گسترده‌ای از سوی طرفداران رمان‌های تل‌ماسه خواهیم بود. دنی ویلنوو کارگردان و یکی از اعضای تیم نویسندگی Dune تصمیم گرفت جلد اول را به دو قسمت تقسیم کند؛ زیرا کتاب مزبور حجم بالایی داشته و امکان پوشش تمامی اتفاقات مهم در قالب یک فیلم وجود نداشت. به بیان دیگر، محصول مشترک لجندری و وارنر یک داستان نیمه‌کاره را روایت می‌کند.

فیلمنامه‌ی تل‌ماسه در آینده‌ی دور جریان دارد. دوک لتو آترایدز وظیفه‌ی حکمفرمایی بر آراکیس را بر عهده می‌گیرد. این سیاره، تنها منبع استخراج ماده‌ای ارزشمند به نام ملانژ است که می‌تواند طول عمر انسان را افزایش داده، قابلیت‌های ذهنی را بهبود بخشد و همچنین قابلیت تله‌پورت را در او ایجاد کند. همین ویژگی‌ها هم باعث شده تا گروه‌ها و فرقه‌های مختلفی برای دستیابی به آن تلاش کنند. دوک لتو شرایط را تحت کنترل خود دارد تا اینکه یک خیانت رخ می‌دهد. اکنون همه چیز به پال آترایدز فرزند دوک بستگی دارد تا بتواند جلوی اتفاقات تلخ آینده را بگیرد.

در انتها، لازم به ذکر است فیلم Dune از تاریخ ۹ مهر سال ۱۴۰۰ (مصادف با یک اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی) در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments