کارگردان فیلم Dune برای رعایت جزئیات وسواس زیادی به خرج داده است

دنیس ویلنوو برای یکی از المان‌های مهم فیلم به‌تنهایی یک سال وقت گذاشته است

کارگردان فیلم Dune

دنیس ویلنوو کارگردان مشهور کانادایی که جدیدترین اثر او یعنی فیلم Dune قرار است امسال اکران شود، برای رعایت تمام جزئیات و وفاداری به اثر اصلی وقت زیادی صرف کرده است.

فیلم سینمایی Dune اثری علمی تخیلی و اقتباسی از کتابی به همین نام نوشته‌ی Frank Herbert در سال ۱۹۶۵ میلادی است که یکی از مهم‌ترین آثار ادبی تاریخ در سبک علمی تخیلی به شمار می‌رود. در سال ۱۹۸۴ یک اقتباس سینمایی از این اثر توسط «دیوید لینچ» ساخته شد که در زمان خودش نه فروش خوبی داشت و نه منتقدان از آن استقبال کردند. البته به‌مرور این اثر طرفدارانی را به خود جذب کرد.

حال دنیس ویلنوو کارگردان آثار تحسین شده‌ای چون Prisoners، Sicario، Arrival و Blade Runner 2049 قصد دارد تا در این اقتباس تازه، در عین وفاداری به اثر اصلی، درخشش آن را هم با خود به ارمغان آورد. وسواس در ارائه‌ی تمام المان‌ها از کارهایی است که کارگردان فیلم Dune در مدت تولید انجام داده است.

در سیاره‌ی Arrakis که محل وقوع اتفاقات فیلم است، موجوداتی به نام Sandworm وجود دارد که یکی از موجودات اصلی سیاره محسوب می‌شوند و در اتفاقات هم ظاهرا نقش مهمی خواهند داشت. ویلنوو برای نمایش این موجودات بسیار وسواس به خرج داده است، طوری که یک سال زمان صرف کرد تا مطمئن شود نمایش آن‌ها به‌درستی انجام می‌شود. او در مصاحبه با مجله‌ی Empire درباره‌ی این وسواس و اشتیاق خود صحبت‌هایی کرد.

ما درباره‌ی هر جزئیاتی که منجر به خلق چنین هیولایی می‌شود، صحبت کردیم. این شامل یک سال کار برای طراحی و یافتن شکل بی‌نقصی بود که به اندازه‌ی کافی ماقبل تاریخی به نظر برسند.

کارگردان فیلم Dune
تصویر اختصاصی مجله‌ی Empire از فیلم Dune

او در ادامه از داستان فیلم هم جزئیاتی را ارائه داد. داستانی که درباره‌ی سفر Paul Atreides و خانواده‌اش به سیاره‌ی Arrakis برای مدیریت و محافظت از باارزش‌ترین ماده‌ی کل جهان است که تنها در این سیاره وجود دارد و در عین حال دشمنانی در سر راه آن‌ها قرار می‌گیرند.

پل در یک محیط بسیار محدود با تمرینات بسیار رشد کرده است؛ چرا که او پسر Duke است و تمرین می‌بیند تا یک روز Duke شود اما هر چه‌قدر که بیشتر برای آن نقش آماده می‌شود و تعلیم می‌بیند، این سوال برایش پیش می‌آید که آیا این واقعا چیزی است که رویای اوست؟ چنین چیزی تناقض این شخصیت است. چیزی مثل «مایکل کورلئونه» در «پدر خوانده». کسی که یک سرنوشت بسیار تراژیک دارد و به چیزی تبدیل خواهد شد که آرزویش را نمی‌کرد.

گروه بازیگران فیلم سینمایی Dune شامل مجموعه از ستاره‌های مشهور مثل «تیموتی شالامی»، «ربکا فرگوسن»، «اسکار آیزاک»، «جاش برولین»، «زندایا» و «جیسون موموآ» می‌شود. این فیلم در تاریخ ۱۸ دسامبر سال جاری میلادی (مصادف با ۲۸ آذر) امسال اکران خواهد شد.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا