برگزیده
📣 پخش زنده زولا هر روز ساعت 17 از آپارات
1%
  • 0/10

یک ویژگی گیم‌پلی Dragon’s Dogma 2 کاربران را پارانوئیدی ساخته است

سیستمی که می‌تواند باعث ایجاد فاجعه شود

یک ویژگی گیم‌پلی Dragon’s Dogma 2 کاربران را پارانوئیدی ساخته است ۰ ۲۳ فروردین ۱۴۰۳ اخبار بازی کپی لینک
گیم‌پلی Dragon's Dogma 2

یکی از بهترین ویژگی‌های گیم‌پلی Dragon’s Dogma 2 می‌تواند سبب شود به صورت پیوسته به خود و اطرافیان خود سوء ظن داشته باشید.

مدت زمانی از انتشار بازی Dragon’s Dogma 2 توسط کمپانی کپکام می‌گذرد و براساس استقبال صورت گرفته توسط منتقدان و مخاطبین آن، می‌توان مدعی شد با یکی از بهترین بازی‌های سال جاری مواجه هستیم. با این حال یکی از بهترین ویژگی‌های گیم‌پلی بازی که باعث متمایز شدن آن از دیگر عناوین نقش‌آفرینی بازار می‌شود، سبب شده تا کاربران این بازی، به مانند افراد پارانوئیدی دائما به خود و اطرافیان خود شک داشته باشند.

چنان‌چه صفحات مربوط به وبسایت ردیت بازی مذکور را مشاهده کرده باشید متوجه می‌شوید کاربران پست‌های بسیار زیادی در خصوص سیستم طاعون اژدها یا همان Dragonsplague منتشر کرده‌اند. همان‌طور که می‌دانید Dragonsplague یکی از ویژگی‌های موجود در سیستم گیم‌پلی Dragon’s Dogma 2 به شمار می‌رود و به شکلی، نوعی مریضی محسوب می‌شود که شخصیت‌های همراه شما تحت عنوان پان (Pawn) را می‌تواند آلوده و تضعیف کند بدون آن که علائمی از آن ثبت شود و تنها پلیرها باید بتوانند از وجود آن باخبر شوند.

پان‌هایی که به این بیماری مرموز مبتلا می‌شوند از وضعیت خود بی‌خبر بوده و تفاوت محسوسی نیز در رفتارهای آن‌ها به وجود نمی‌آید تا پلیرها بتوانند از وجود آن آگاه شوند. البته نشانه‌هایی برای تشخیص آن از جمله چشم‌های قرمز و یا نافرمانی از دستورات با رفتاری تهاجمی وجود دارد. تنها راه رهایی از آن نیز کشتن آن پان و یا انتقال بیماری به یک پان دیگر است. اگر به طرز صحیحی با این موضوع برخورد نشود، پان‌ها می‌توانند بازی شما را به صورت قابل توجهی تحت تاثیر قرار دهند.

اولین باری که این موضوع اتفاق می‌افتد، بازی از طریق بخش آموزشی توضیحات لازم و نحوه برخورد با آن را به پلیر آموزش می‌دهد. اما اگر باری دیگر یک پان به Dragonsplague مبتلا نشود، می‌تواند فاجعه اساسی به وجود بیاورد. برای مثال چنان‌چه هنگامی که چنین اتفاقی در حال وقوع است و پلیر در یک مسافرخانه بخوابد، زمانی که بیدار شود متوجه می‌شود تمامی اهالی شهر به قتل رسیده‌اند و پان نیز شهر را ترک کرده است.

این سیستم گیم‌پلی Dragon’s Dogma 2 اگرچه در نوع خود بسیار هوشمندانه طراحی شده و می‌تواند به شکل درخشانی بازی را جذاب کند اما همان‌طور که انتظار می‌رود باعث ترس بسیاری از کاربران شده و سبب شده تا آن‌ها دائما در حال چک کردن پان‌ها خود به منظور جلوگیری از وقوع هرگونه اتفاق ناخوشایند باشند.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments