دنباله فیلم Donnie Darko ساخته می‌شود؟

کارگردان که موافق است!

دنباله فیلم Donnie Darko ساخته می‌شود؟

ساخت دنباله فیلم Donnie Darko یکی از مورد انتظارترین‌هایی است که نزدیک به دو دهه طرفداران را منتظر گذاشته، اما اخیرا کارگردان قدیمی این اثر سینمایی، اعلام کرده که احتمال تحقق این مورد هم وجود دارد‌!

در سال ۲۰۰۱ فیلمی به نام Dannie Darko به کارگردانی ریچارد کلی (Richard Kelly) اکران شد که پس از پخش و تماشا توسط بینندگان، عملا شاید نیمی از افراد متوجه اتفاقاتی که داخل فیلم افتاد نشدند! در واقع داستان این فیلم به حدی عجیب و نامفهوم بود که سه سال بعد در یک نسخه Director’s Cut شاهد اکران مجدد آن با صحنه‌های بیشتر بودیم که همه چیز را توضیح می‌داد و بالاخره پاسخ سوال‌های بسیاری را می‌داد. با این حال نکته قابل توجه اینجاست که حتی پس از این فیلم نیز تئوری‌های بسیاری درباره نحوه پایان‌بندی آن وجود داشت که ذهن کاربران را درگیر می‌کرد و هنوز هم بعد از گذشت ۲۰ سال وجود دارند.

به هرحال دانی دارکو پسری بود که در خواب قدم می‌زد، در جهان موازی زندگی کرد و هر روز خرگوشی به نام فرانک رت می‌دید که به او گوشزد می‌کرد که جهان تا ۲۸ روز دیگر به اتمام می‌رسد! این‌ها همه خود به اندازه کافی عجیب و گیج کننده هستند تا هر کاربری را به فکر فرو برود. با این وجود پس از گذشت ۲۰ سال ظاهرا حال کارگردان اثر قدیمی تصمیم گرفته تا بالاخره داستانی که به حال خود رها شده بود را ادامه دهد.

صحبت‌های ریچارد کلی درباره دنباله فیلم Donnie Darko

به مناسبت ۲۰ سالگی فیلم Donnie Darko، ریچارد کلی، کارگردان این اثر سینمایی در جدیدترین مصاحبه خود درباره ادامه راه قبل و همچنین ارائه توصیحات بیشتر درباره جهان دانی دارکو گفته و چنان که پیداست، می‌توان حتی این فیلم را به داشتن یک سری جدید تبدیل کرد که اتفاقات جذاب‌تری را روایت می‌کنند. با این حال کلی هرگز به ساخت دنباله اشاره مستقیمی ندارد و صرفا اظهار کرده که این اثر پتانسیل ادامه دادن و گسترش جهان مستقل خود را دارد.

اطلاعات بسیار زیادی در جهان دانی دارکو وجود دارد که من طی بیست سال گذشته به آن فکر می‌کردم. با این وجود در پنج سال اخیر مدام این فکر را داشته‌ام که اگر جهان آن گسترش پیدا می‌کرد، چطور می‌شد!

به هر حال ساختن یک فیلم دنباله از دانی دارکو و پیشرفت داستان آن می‌تواند به شدت برای طرفداران قدیمی یک خبر خوشحال کننده باشد، اما باید بدانید که این اولین دنباله بر داستان این اثر سینمایی نیست! بلکه در سال ۲۰۰۹ یک فیلم دیگر به نام S. Darko عرضه شده بود که داستان سامانتا دارکو، خواهر دانی را دنبال می‌کرد. با این حال جالب است بدانید که این فیلم هم از نظر منتقدان و هم از نظر طرفداران یک اثر فوق‌العاده ضعیف و حتی بی‌استفاده تلقی شد که ارزش دیدن را ندارد! برخی از افراد حتی اظهار داشتند که این فیلم به شدت روی باور بیننده از اثر موفق اول نیز تاثیرگذار بوده و همه چیز را خراب می‌کند؛ کاری که به درستی هم انجام شد و فرنچایزی که پتانسیل تبدیل شدن به یک سری موفق را داشت به کلی با خاک یکسان شد.

با این وجود اگر در حال حاضر تصمیم نهایی برای ساخت دنباله فیلم Donnie Darko گرفته شود، سرویس‌های استریم به شدت از این ایده استقبال کرده و حتی ممکن است آن را به یک سریال دیگر تبدیل کنند که در کلکسیون خاص نتفلیکس، HBO یا هر سرویس دیگری قرار می‌گیرد. همچنین نکته قابل توجه اینجاست که حال کارگردان قصد دارد روی کدام شخصیت تمرکز کند، در حالی که سرنوشت نهایی کاراکتر اصلی مشخص نشده و ظاهرا از میان برداشته شده است. به هر حال گذشت ۲۰ سال هرگز مقدار کمی نیست و تاثیر بسیاری را روی روند ساخت فیلم خواهد گذاشت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا