1%
  • 0/10

فیلم کمدی Dolittle صدرنشین باکس آفیس چین شد

فروش خوب Peninsula در کره‌ی جنوبی ادامه دارد

فیلم کمدی Dolittle صدرنشین باکس آفیس چین شد ۰ ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ سینمای جهان کپی لینک
فیلم کمدی Dolittle

فیلم کمدی Dolittle موفق شد با ثبت فروشی معادل ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار در چین، رتبه‌ی نخست باکس آفیس این کشور پرجمعیت را به‌دست آورد.

پس از اینکه ویروس کرونا در چین شیوع یافت، مسئولان کشور تعطیلی بسیاری از مراکز تفریحی از جمله سینما را اعلام کرده و محدودیت‌های سفت و سختی را روی تردد شهروندان قرار دادند. با گذشت مدتی از اجرای این سیاست‌ها، شیوع کووید-۱۹ تا حدودی تحت کنترل قرار گرفت. از همین رو، برخی از محدودیت‌ها برداشته شد و تعدادی از سالن‌های تماشای فیلم اجازه‌ی فعالیت را به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی دریافت کردند. در حالی که علاقه‌مندان چینی خود را برای حضور دوباره در سینماها آماده می‌کردند، مسئولان دولتی از تصمیم اخیرشان منصرف شده و ریسک بالای بازگشایی سینماها را نپذیرفتند تا تعطیلی برای مدت بیشتری تمدید شود.

با گذشت تنها هفت روز از بازگشایی دوباره‌ی سینماهای چین، شرکت مایون آمار فروش را منتشر کرده است. بر این اساس، فیلم کمدی Dolittle با ثبت فروش ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار توانست رتبه‌ی نخست باکس آفیس پرچمعیت‌ترین کشور زمین را به‌دست آورد. تازه‌ترین ساخته‌ی استیون گیگان (Stephen Gaghan) حدودا در ۳ هزار سینما اکران شده است. رتبه‌ی دوم هم به فیلم کمیک بوکی Bloodshot رسید که وین دیزل (Vin Diesel) و ایزا گونزالز (Eiza González) را در تیم بازیگری خود دارد. در نگاه اول، چنین اعداد و ارقامی در باکس آفیس چین بسیار کم به نظر می‌رسند اما باید دو نکته را در نظر گرفت: نکته‌ی اول، به تعداد سینماهای فعال ربط دارد که تنها ۴۰ درصد از سینماهای چین را شامل می‌شود؛ نکته‌ی دوم و پایانی هم با ظرفیت سالن‌ها مرتبط است. مسئولان بهداشتی تصمیم گرفته‌اند به منظور حفظ سلامتی مخاطبان تمام سالن‌ها تنها با ۳۰ درصد ظرفیت خود فعالیت کنند.

سیاست‌های اتخاذ شده از سوی مسئولان دولتی چین برای حفظ سلامتی مشتریان سینما به همین موارد خلاصه نمی‌شود. در حال حاضر هیچ بلیطی در خود سینماها به فروش نمی‌رسد و تنها راه تهیه‌ی بلیت، مراجعه به وبسایت‌های مربوطه است. همچنین دمای بدن تمامی مخاطبان قبل از ورود به سالن بررسی می‌شود و همه‌ی آن‌ها در طول اکران باید از ماسک استفاده کنند. فروش مواد غذایی و نوشیدنی هم در سالن‌های سینما ممنوع شده و تنها آثاری اجازه‌ی اکران دریافت می‌کنند که کمتر از ۱۲۰ دقیقه زمان داشته باشند. پیش‌بینی می‌شود محدودیت زمانی طی روزهای آینده برداشته شده و فیلم‌های طولانی اجازه‌ی پخش دریافت کنند.

فیلم Peninsula در نخستین آخرهفته‌ی اکران خود در کره‌ی جنوبی ۹ میلیون ۹۲۰ هزار دلار فروخته بود. این رقم در دومین هفته‌ی اکران به ۴ میلیون و ۴۹۰ هزار دلار کاهش یافت. با این حال، جدیدترین ساخته‌ی یئو سنگ-هو (Yeon Sang-ho) توانست رتبه‌ی نخست باکس آفیس کره‌ی جنوبی را به‌دست آورده و مجموع فروش خود در این کشور را از مرز ۲۰ میلیون دلار عبور دهد. رتبه‌ی دوم به Aladdin رسید که تنها ۲۴۴ هزار دلار فروش داشت. فیلم کره‌ای #Alive هم با ثبت فروش ۱۱۰ هزار دلاری، رتبه‌ی سوم را به خود اختصاص داد. در ضمن، مجموع رکوردهای ۱۰ فیلم پرفروش این هفته‌ی کره ۵ میلیون و ۳۲۰ هزار دلار بوده که در مقایسه با هفته‌ی گذشته کاهشی ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار دلاری را تجربه کرده است.

پیش‌بینی می‌شود با اکران Steel Rain 2: Summit از فردا، باکس آفیس کره‌ی جنوبی جان دوباره گرفته و روند اعداد و ارقام سعودی شود.
نظرات

دیدگاه خود را اشتراک گذارید
اشتراک
به من اطلاع بده
guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments