مسئولان کشور چین دوباره سینماهای خود را تعطیل می‌کنند

با وجود کاهش روند شیوع کرونا در چین، مسئولان این کشور ریسک بالای این اتفاق را به جان نمی‌خرند

سینماهای کشور چین

مسئولان کشور چین با وجود کنترل شیوع کرونا حاضر نشدند تا سینماهای خود را بازگشایی کنند و تصمیم به تعطیل کردن دوباره‌ی آن‌ها گرفتند.

تعطیلی سینماها در سراسر جهان، یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی بود که در پی شیوع ویروس کرونا اتفاق افتاد. کشور چین هم به عنوان مرکز اصلی شیوع آن، تصمیم گرفت تا بسیار از مراکز تفریحی و همچنین سینماهای خود را تعطیل کند تا بدین ترتیب مردم از گزند ابتلا به کرونا در امان باشند، اما حالا که آمار ابتلا در این کشور به طرز چشمگیری کاهش یافته است، مسئولان به این فکر می‌کنند تا مردم دوباره زندگی عادی را کم‌کم از سر بگیرند.

روز جمعه مسئولان شهرداری شانگهای اعلام کردند که از روز شنبه بیش از ۲۰۰ سالن در این شهر باز می‌شود، اما تنها در عرض چند ساعت این تصمیم لغو شد و مسئولان ریسک بالای آن را نپذیرفتند. قرار بود بیش از ۵۰۰ سالن سینما هفته‌ی گذشته در چین دوباره فعالیت خود را آغاز کنند، اما در کنار ریسک افزایش آمار شیوع عوامل دیگری هم باعث شد تا درب سینماها دوباره قفل شود. مثلا این‌که خود مردم هم استقبال بسیار ضعیفی از این جریان کردند و به طور میانگین کمتر از یک شخص در هر سالن حضور یافته بود. در نتیجه سینماها و پخش‌کنندگان فیلم ضرر مالی فراوانی را متحمل می‌شدند و بهتر بود تا روند تعطیلی ادامه پیدا کند.

البته این دلیلی نیست که مقامات چین به صورت رسمی اعلام کرده باشند. در واقع آن‌ها دلیل این تعطیلی دوباره را اعلام نکرده‌اند و حتی نگفته‌اند که چه زمانی را برای بازگشایی دوباره‌ی سالن‌ها در نظر گرفته‌اند. برخی خبرگزاری‌ها ادعا دارند که دلیل این اقدام، تایید یک مورد ابتلای به ویروس در منطقه‌ی ژی‌جیانگ است که در کنار مناطق پرجمعیت شانگهای و جیانگسو قرار دارد.

تدابیر ویژه‌ی حکومت چین همچون قرنطینه کردن برخی شهرها و بستن مرزهای بین‌المللی، تاثیر فراوانی روی آمار شیوع کرونا داشت. با این وجود هنوز این ویروس به طور کامل ریشه‌کن نشده و به همین خاطر هنوز هم نیاز است تا اقدامات حفاظتی ادامه پیدا کند.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا