#مهسا_امینی

نظرات کاربران راتن تومیتوز نسبت به فیلم Dolittle مثبت بوده است

اثری مناسب خانواده‌ها

بازخوردهای فیلم Dolittle

اگرچه اکثر بازخوردهای فیلم Dolittle در فضای مجازی منفی بوده است اما کاربران وبسایت راتن تومیتوز نظر مثبتی نسبت به محصول جدید یونیورسال پیکچرز دارند.

فیلم ماجراجویی Dolittle که براساس رمانی به همین نام ساخته شده است از هفته‌ی قبل در سینماها اکران شد. همان‌طور که انتظار می‌رفت، این فیلم سینمایی نتوانست عملکرد خوبی در هفته‌ی افتتاحیه‌ داشته باشد و در باکس آفیس آمریکای شمالی ۱۷ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار فروخت. وضعیت در بازارهای خارجی مقداری بهتر بود و جدیدترین محصول یونیورسال پیکچرز رقم ۲۲ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار را به ثبت رساند تا مجموع فروش در نخستین هفته‌ی اکران ۴۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار باشد.

چنین رقمی شاید برای یک فیلم با بودجه‌ی معمولی بسیار عالی باشد اما بودجه‌ی ساخت Dolittle بدون در نظر گرفتن هزینه‌های بازاریابی و پخش، حدود ۱۸۰ میلیون دلار گزارش شده است. سه عامل در رسیدن هزینه‌های تولید به چنین رقمی دخیل بوده‌اند: عامل اول، لیست بازیگران فیلم بوده که شامل اشخاص شناخته شده‌ی بسیاری می‌شود؛ عامل دوم، حجم بالای جلوه‌های ویژه برای خلق شخصیت‌های حیوانی بوده است؛ عامل سوم و پایانی هم فیلمبرداری دوباره‌ی برخی صحنه‌ها بوده است. سازندگان پیش از آغاز اکران رسمی، این اثر را برای تعداد محدودی از مخاطبان به نمایش گذاشتند. پس از دریافت بازخوردهای منفی، تصمیم گرفته شد تا تعدادی از صحنه‌ها در راستای بهبود کیفیت فیلم دوباره‌ ضبط شوند.

تا به اینجای کار، بازخوردهای فیلم در اکثر وب سایت‌های فیلم و سریال منفی بوده است. میانگین نمرات کاربران وب سایت آی‌ام‌دی‌بی ۵.۶ از ۱۰ بوده است که رقم بسیار پایینی محسوب می‌شود. نکته‌ی جالب اینجا است که تاکنون تنها ۳ هزار و ۳۰۰ کاربر رای داده‌اند. اگر همین روند ادامه داشته باشد، احتمال پایین‌ آمدن میانگین نمرات فیلم طی روز‌های آینده بسیار بالا است. وضعیت در وب سایت متاکریتیک هم چندان مساعد نیست و میانگین نمرات کاربران پس از ثبت ۳۱ نقد، رقم ۵.۳ از ۱۰ بوده است. در این میان، یک استثنا وجود دارد.

اگر به صفحه‌ی Dolittle در راتن تومیتوز مراجعه کنید، متوجه خواهید شد که میانگین نمرات کاربران در این وب سایت رقم ۷۷ درصد بوده است. تاکنون بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ کاربر نظر خود را پیرامون جدیدترین ساخته‌ی استیو گیگان (Stephen Gaghan) در راتن تومیتوز به ثبت رسانده‌اند. با این حال، نظر منتقدان وب سایت به هیچ وجه مثبت نبوده و میانگین نمرات آن‌ها پس از ثبت ۱۳۳ نقد، ۱۷ درصد است. با نگاهی به نظرات کاربران راتن تومیتوز می‌توان به این نتیجه رسید که فیلم Dolittle از ديدگاه آن‌ها اثر مناسبی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود. در این میان، برخی هم به تحسین نقش‌آفرینی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) در نقش دکتر جان دولیتل پرداخته‌اند.

از دیگر بازیگران و صداپیشه‌های حاضر در این فیلم سینمایی می‌توان به جان سینا (John Cena) در نقش جوشی، سلنا گومز (Selena Gomez) در نقش بِتسی، تام هالند (Tom Holland) در نقش جیپ، اما تامپسون (Emma Thompson) در نقش پولی، ماریان کوتیار (Marion Cotillard) در نقش توتو، رامی ملک (Rami Malek) در نقش چی-چی و کمیل نانجیانی (Kumail Nanjiani) در نقش پلیمپتون اشاره کرد. داستان این اثر حول محور یک دامپزشک با تجربه می‌چرخد که برای یافتن درمان بیماری ملکه‌ی جوان، به یک جزیره‌ی افسانه‌ای سفر می‌کند.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا