فیلمنامه‌نویس Doctor Strange از خاطره‌ی ملاقاتش با استن لی می‌گوید

افراد بسیاری به مناسبت نود و هفتمین سالگرد تولد استن لی، خاطرات‌شان را به اشتراک گذاشتند

فیلمنامه Doctor Strange

امروز در آمریکا سالروز تولد Stan Lee اسطوره‌ی فقید صنعت کمیک و شرکت مارول است و به همین مناسبت، افراد بسیاری از جمله فیلمنامه‌نویس فیلم Doctor Strange خاطرات خود از استن لی را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشتند.

استن لی، خالق بسیاری از شخصیت‌های محبوب شرکت مارول مثل Spider-Man و Iron Man و X-Men اگر امروز زنده بود، تولد ۹۷ سالگی خود را جشن می‌گرفت. به مناسبت سالروز تولد لی، افراد مختلفی در شبکه‌های اجتماعی مختلف مثل توییتر، خاطرات‌شان از ملاقات با لی را به اشتراک گذاشتند. یکی از این افراد C. Robert Cargill است که فیلمنامه‌نویس فیلم Doctor Strange با بازی بندیکت کامبربچ محسوب می‌شود. کارگیل خاطره‌ی جالبی از ملاقات با لی در توییتر به اشتراک گذاشت که مربوط به فرش قرمز اولین اکران دکتر استرنج است.

استن: یک رشته‌ی کوتاه در روز تولدش

من استن لی را از بین خیلی جاها، در فرش قرمز برای دکتر استرنج دیدم. یک دستیار به سراغ من آمد و گفت «ببخشید آقای کارگیل، استن می‌خواهد شما را ببیند.»

به عنوان یک کودک مارولی از زمان ماقبل تولد، قلبم ایستاد.

او گفت: «تو نویسنده هستی»

«یکی از آن‌ها. بله»

«من فقط می‌خواستم به تو بگویم که چه‌قدر فیلم را دوست داشتم. تو استیفن را درست فهمیدی.»

بووم. تمام تاییدی که من تا به حال برای استرنج نیاز داشتم در دو جمله خلاصه شد. اهمیت نداشت که منتقدان یا دوستانم چه فکر می‌کردند. استن آن را دوست داشت.

من از او تشکر کردم و گفتم که کمیک‌های مارول چگونه من را به شکل نویسنده‌ای که حالا هستم درآوردند و از او برای همه چیز تشکر کردم.

او گفت: «من همه این‌ها را برای تو انجام دادم کارگیل»

«تو دروغ می‌گویی، ولی من قبول می‌کنم.»

سپس او از من خواست تا چند تا از حرکات دست دکتر استرنج را نشان‌اش دهم.

ما مقداری بیشتر صحبت کردیم و چند تا عکس گرفتیم. این‌ها مهم‌ترین لحظات آن شب بودند.

این ویژگی خاص استن بود. او می‌دانست که چه چیزی برای نسل ما که پا جای قدم‌هایش گذاشتیم معنی دارد. او می‌توانست برای مدرسه خیلی بی‌تفاوت باشد، اما در عوض مهربان بود و این لحظات را به ما هدیه داد.

هر آدم خلاقی که می‌دانم استن را دیده است، داستانی شبیه به این دارد. او از ما دعوت کرد و به ما این احساس را داد که انگار بخشی از دنیای مارول بودیم. جادویی که او نوشت و از آن مراقبت کرد، آدم‌های خلاق بسیاری را شکل داد و او راهی برای دعوت از ما به این گروه داشت که غیر قابل وصف است.

او در یادها مانده است.

تولدت مبارک، استن.

لازم به ذکر است که استن لی در سن ۹۵ سالگی و در سال ۲۰۱۸ میلادی، در شهر لس‌انجلس ایالت کالیفرنیا دار فانی را وداع گفت.

0 0 آراء
امتیاز مطلب

guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا