صحنه حذف شده دکتر استرنج 1 از گذشته این شخصیت می‌گفت

سکانس مرگ حذف شده، تاثیرات زیادی داشته.

صحنه حذف شده دکتر استرنج 1 از گذشته این شخصیت می‌گفت آیدا امشاسفند ۰ ۰۲ خرداد ۱۴۰۲ مارول
صحنه حذف شده دکتر استرنج 1

بازیگری که در این فیلم ساخت ۲۰۱۶ بازی کرده، در مورد صحنه حذف شده دکتر استرنج 1 و چرایی حذف این سکانس صحبت کرد. قبل از این مسئله هم، دارل وارن (Darrell Warner) در اینستاگرام خود به این نکته اشاره کرده بود که فیلم Doctor Strange in the Multiverse of Madness سکانسی را در خود داشته که دکتر استرنج در آن خواهر خود دونا (Donna) را به دلیل هیپوترمی (افت شدید دمای بدن) از دست می‌دهد. 

البته این سکانس در مقابل Nightmare به عنوان ابرشرور داستان رخ می‌دهد نه اسکارلت ویچ (Scarlet Witch). گذشته غم‌انگیز استرنج در ابتدا بخشی از اولین فیلم اصلی او نیز بود و لولو ویلسون (Lulu wilson) در مصاحبه‌ای با رسانه ComicBook.com در مورد سکانسی از خود در فیلم Doctor Strange در سال ۲۰۱۶ صحبت کرد که فیلمبرداری شد، اما هرگز به فیلم نهایی راه پیدا نکرد.

شخصیتی که من بازی می‌کردم یعنی دونا استرنج مرده بود و دکتر استرنج اینطوری بود که «‌خواهرم مرده!» یادمه عصبی‌ام بودم که چرا همچین اتفاقی افتاده چون یه موقعیت خوب برام بود ولی بالاخره کاری بود که شده بود. اما اگه الان ازم بخوان برگردم حتما این کارو انجام می‌دم. اون موقعا خیلی سنم کمتر بود و کلاس پنجم بودم. اولین روزایی بود که سر ست بودم و بخاطر همین نمی‌گم چه کارایی کردیم.

در سال ۲۰۱۶، اسکات دریکسون (Scott Derrickson) کارگردان فیلم گفت که «احتمالا مرگ دونا در پزشک شدن دکتر استرنج نقش داشته است»:

اگه کمیک‌ها رو خونده باشین، می‌دونین که دکتر استرنج قبلا یه خواهر داشته که از دستش داده و ما اون سکانسو فیلم‌برداری کردیم. دونا غرق شد و احتمالا مرگش اونقدری روی استرنج تاثیر گذاشته که به سمت پزشکی رفته.

مرگ دونا در کمیک‌های دکتر استرنج

همچنین دریکسون در مورد چرایی این صحنه حذف شده دکتر استرنج 1 هم صحبت کرد:

ما سکانس رو فیلم‌برداری کردیم و خیلی خوب از آب دراومد ولی من نتونستم توی فیلم جاش بدم. فقط… با بقیه فیلم هماهنگی نداشت. ولی خود سکانس به تنهایی چیز خیلی خوبی بود، همینطور بازیگرش، لولو هم خیلی عالی بازی کرد. تنها مشکلش این بود که سکانس توی فیلم کار نمی‌کرد.

البته از دست دادن دونا برای استفان استرنج خیلی موضوع مهمی بوده و احتمالا در این قسمت از داستان استرنج محوریت بیشتری هم پیدا می‌کند ولی با این حال تنها اشاره‌ایی که به این جریان شد، سکانسی در Multiverse of Madness بود که استرنج در حال صحبت با نسخه دیوانه شده خودش بود. با نحوی که فیلم به اتمام رسید، احتمالا مارول نقشه‌های بیشتری برای دکتر استرنج در ذهن دارد. حداقل برای Clea با بازی شارلیز ترون (Charlize Theron) که در صحنه پس از تیتراژ این فیلم حضوری کوتاه داشت اینطور به نظر می‌رسد.

 

4.8 5 آراء
امتیاز مطلب


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا