#مهسا_امینی

معرفی تمام جهان‌های فیلم دکتر استرنج ۲ | مولتی‌ورس و جنون

فیلم دکتر استرنج ۲ ما را به دیدن ۲۲ جهان مختلف می‌برد

معرفی تمام جهان‌های فیلم دکتر استرنج ۲ | مولتی‌ورس و جنون نرگس کریمی پور ۰ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ مارول
معرفی تمام جهان‌های فیلم دکتر استرنج ۲

به نظر می‌رسد که جهان‌های فیلم دکتر استرنج ۲ بیشتر از آنچه که تصور می‌شود بوده و در این فیلم ۲۲ جهان مختلف معرفی می‌شود.

Multiverse of Madness دارای انبوهی از جهان های جدید برای کاوش در فراتر از MCU جهانی که در حال حاضر می‌شناسیم است. به لطف قدرت‌های ابرقهرمان جوان و تازه وارد، آمریکا چاوز (America Chavez) با بازی خوچیتل گومز (Xochitl Gomez)، او و دکتر استرنج (Doctor Strange) با بازی بندیکت کامبربچ (Benedict Cumberbatch) در فیلم دکتر استرنج ۲ به چندین جهان جالب سفر می‌کنند که هر کدام رمز و راز خود را داشته و ماجرای تازه‌ای برای روایت کردن دارد. مطابق با عنوان فیلم سفر در تعداد بی‌شماری جهان متناوب آن هم در مبارزه با جادوگری ترسناک بدون شک دیوانه کننده است.

آمریکا چاوز در فیلم دکتر استرنج 2 دختر نوجوانی است که قدرت سفر در مولتی‌ورس را دارد و از طریق پورتال‌هایی که خود ایجاد می‌کند، به واقعیت های دیگر سفر می‌کند. با این حال، او قادر به کنترل قدرت های خود نیست و یک نسخه متفاوت از دکتر استرنج که ظاهرا همان دیفندر استرنج در کتاب‌های کمیک است به او در فرار کردن از دست هیولاهای فضای بین مولتی‌ورسی کمک می‌کند. با این حال با توجه به این امر که او هنوز قادر نیست قدرت ساخت پورتال خود را کنترل کند، دیفندر استرنج تلاش می‌کند تا قدرت‌های او را از چاوز بگیرد. در نهایت او در این راه کشته می‌شود و آمریکای جوان به جهان دکتر استرنج از MCU فرار می‌کند. چاوز در مسیر فیلم درگیر بازی‌های جادوگر خطرناک بعد تاریکی و هرج و مرج اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) با بازی دیدنی الیزابت اولسون می‌شود و می‌آموزد که باید کنترل قدرت‌های خود را هرچه زودتر به دست بگیرد.

اگر چه آمریکا توسط دکتر استرنج اصلی MCU و استادان دیگر کامارتاج در برابر اسکارلت ویچ شرور محافظت می‌شود، چاوز و استرنج مجبور بودند به سرعت از واقعیت‌های متعدد فرار کنند. در این مسیر استرنج و چاوز مجبور می‌شوند تا به جهان‌های بسیاری سفر کنند که در ادامه به بررسی هریک از آن‌ها خواهیم پرداخت.

جهان چاوز

جهان دفندر استرنج 

در حالی که جهان استرنج مدافع در Doctor Strange 2 دیده نمی‌شود، اما اگر کمی دقت کنید در فیلم به آن اشاره می‌شود. اگر چه این جادوگر خیلی زود می‌میرد و به یک زامبی تبدیل می‌شود اما با توجه به همان چند صحنه کوتاه و صحبت‌های چاوز در رابطه با او مشخص می‌شود که این نسخه از استیفن استرنج نیز با معشوقه خود، کریستین پالمر (Christine Palmer) با بازی ریچل آدامز (Rachel McAdams) مشکلات زیادی داشته است. نکته جالب‌تر این است که دفندر استرنج علاوه بر داشتن موهای بلند و ظاهری به نسبت متفاوت، می‌تواند به زبان اسپانیایی صحبت کند، در حالی که استرنج دنیای سینمایی مارول چیزی از این زبان نمی‌داند.

جهان ۶۱۶

Multiverse of Madness به طور رسمی اعلام کرد که جهان اصلی دنیای سینمایی مارول مطابق با آنچه که در کتاب‌های کمیک وجود دارد و پیش‌تر نیز در سریال محبوب Loki به آن اشاره شده بود، زمین اصلی این دنیای فانتزی زمین شماره ۶۱۶ است. با این حال جالب است بدانید که میستریو (Mysterio) چندی پیش در فیلم Spider-Man: Far From Home زمین MCU را زمین شماره ۶۱۶ خطاب کرده بود. این موضوع می‌تواند باعث سردرگمی مخاطبین شود زیرا اکنون همه می‌دانند که داستان‌های میستریو از جهان‌های موازی حقیقت نداشتند و او در رابطه با همه چیز دروغ گفته بود. مشخص نیست که آیا او کاملا به صورت اتفاقی این موضوع را بیان کرده بود یا به اطلاعات خاصی دسترسی داشت.

جهان‌هایی که دکتر استرنج و آمریکا چاوز از آن‌ها عبور کردند 

پس از آنکه اسکارلت ویچ به کامارتاج حمله کرد، قدرت اعضای این مکان باستانی کافی نبود و وحشت چاوز باعث شد تا او پروتالی را به جهان‌های مختلف باز کرده و سپس خود و دکتر استرنج را به فضای بین دنیای‌های مختلف پرتاب کند. آن‌ها با سرعت از چندین جهان عبور کردند و در طول این مسیر به وضوح تاثیر فضای هر دنیا بر این دو شخصیت قابل مشاهده بود. می‌توان تخمین زد که آن‌ها در این صحنه از فیلم به دست کم ۱۶ جهان مختلف سفر کردند که این امر تعداد جهان‌های فیلم دکتر استرنج ۲
را به ۲۲ عدد می‌رساند. بدون شک این صحنه یکی از زیباترین و منحصر به فردترین صحنه‌های کل فیلم به حساب می‌آید و در آن شاهد خودنمایی دنیا‌های مختلفی هستیم که هرکدام رنگ و طرح متفاوتی دارند. 

خانه آمریکا چاوز

نمای محل زندگی آمریکا چاوز را در حقیقت به کمک بانک حافظه‌ای که در جهان ایلمیناتی قرار دارد می‌بینیم. پس از پرتاپ شدن به فضای بین جهان‌های متفاوت دکتر استرنج و آمریکا چاوز در نهایت به جهان ایلومیناتی رسیدند. آن‌ها در این جهان به دنبال ورینت‌هایی از دکتر استرنج می‌گشتند تا به آن‌ها در یافتن کتاب ویشانتی کمک کنند. اما در این بین آنها با تکنولوژی جالبی مواجه شدند که در حقیقت به یک بانک حافظه شباهت داشته  و هنگامی که چاوز روی یکی از این بانک‌ها ایستاد خاطرات  او به شکل هولوگرامی به تصویر کشیده شدند. در این صحنه می‌بینیم که چاوز با کشف ناگهانی قدرت‌های خود باعث شده بود تا والدینش به جهان دیگری پرتاپ شوند. 

جهان Illuminati 

جهان ایلومیناتی یکی از جذاب‌ترین جهان‌هایی است که در این اثر به تصویر کشیده شده است. اگرچه گروه ایلومیناتی که در این فیلم معرفی شد بسیار نسبت به آنچه که در کتاب‌های کمیک وجود دارد متفاوت بود اما با این حال نمی‌توان شگفتی‌های این جهان پیشرفته را نادیده گرفت. علاوه بر بتکنولوژی بانک حافظه که پیش‌تر به آن اشاره شد، در این جهان شاهد حضور شخصیت‌هایی هستیم که شاید بزرگ‌ترین کراس‌اور استودیو مارول طی چند سال اخیر را رقم زده باشد.

در این جهان شاهد حضور پروفسور ایکس از فرنچایز ایکس من، بلک بولت از سریال ناانسان‌ها، آقای شگفت انگیز از فرنچایز چهار شگفت انگیز و کاپیتان کارتر  که پیش‌تر او را در سریال انیمیشنی ?…What If دیده بودیم. در این جهان که ظاهرا یونیورس ۸۳۸ نام دارد با نسخه‌ای متفاوت از بارون موردو (Baron Mordo) روبه‌ر می‌شویم که به همتای کمیک خود شباهت زیادی دارد. همچنین در این جهان با نسخه‌ای از کریستین پالمر (Christine Palmer) آشنا می‌شویم که رفته رفته در پیشروی داستان نقش مهمی پیدا می‌کند. 

 

جهان کتاب ویشانتی

معرفی تمام جهان‌های فیلم دکتر استرنج ۲

به دنبال به دست آوردن کتاب ویشانتی برای مقابله با اسکارلت ویچ قدرتمند، استرنج، آمریکا و کریستین پالمر در جهان 838، به فضای بین کیهان‌ها سفر می‌کنند. مکانی که می‌توان در آن کتاب ویشناتی را پیدا کرد. این کتاب دقیقا نقطه مقابل کتاب دارک هولد بوده و استرنج می‌توانست از آن به عنوان وسیله‌ای استفاده کند که جادوی واندا را خنثی می‌کرد. با این حال، این کتاب در نهایت توسط واندا نابود شد. این مکان را پیش‌ از این صحنه در ابتدای فیلم هم دیده بودیم و همان مکانی است که دفندر استرنج در آن کشته شد.

جهان استرنج شرور 

پس از آنکه اسکارلت ویچ آمریکا چاوز را گروگان گرفت، کریستین و دکتر استرنج را به جهان تقریبا نابود شده‌ای فرستاد تا از ورود آن‌ها به جهان ۶۱۶ جلوگیری کند. به این ترتیب، دکتر استرنج و کریستین خود را در دنیایی یافتند که نسخه دیگری از استرنج در آن وجود داشت که خطرات زیادی را به جان خریده بود. در این جهان خاص، نسخه تاریک‌‌تری از دکتر استرنج وجود داشت که به کتاب دارک هولد دسترسی پیدا کرده بود. استرنج جهان ۶۱۶ در نهایت طی یک مبارزه جذاب با استرنج شرور به وسیله نت‌های موسیقی موفق شد تا خود را به چاوز رسانده و او را نجات دهد.

آمریکا چاوز از ۷۳ جهان مختلف عبور کرده است

چاوز خود به دکتر استرنج می‌گوید، از همان ابتدا که او قابلیت سفر در مولتی‌ورس را پیدا کرده بود در مجموع به ۷۳ جهان مختلف سفر کرده است. در حالی که او جزئیات زیادی در مورد مجموعه واقعیت‌هایی که دیده است ارائه نمی‌کند، اما به مکانی اشاره می‌کند که در آنجا با دفندر استرنج آشنا شد. علاوه بر این، آمریکا نکته جالبی را نیز اضافه می‌کند که غذا در جهان‌هایی که به آن‌ها سفر کرده، اغلب رایگان بوده است، یا دست کم او اینگونه فکر می‌کند.

نظر شما در رابطه با جهان‌های مختلفی که در فیلم دکتر استرنج ۲ وجود دارد چیست؟ شما کدام جهان را بیشتر دوست داشتید؟


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا