#مهسا_امینی

تصویر حذف شده دکتر استرنج 2 سکانس بریده شدن سر موردو را نشان می‌دهد!

سکانس خشنی که ابتدای فیلم بود

تصویر حذف شده دکتر استرنج 2

در یک تصویر حذف شده دکتر استرنج 2 که به تازگی منتشر شده است، می‌توان تقابل موردو (Mordu) اصلی جهان ۶۱۶ را با واندا (Wanda) مشاهده کرد.

از همان زمانی که ساخت فیلمی تحت عنوان Doctor Strange: In The Multiverse of Madness توسط کوین فایگی اعلام شد، می‌دانستیم که این اثر قرار است اولین اثر ترسناک در دنیای سینمایی مارول باشد. با این وجود، دو سال پیش واقعا هیچ ایده‌ای نداشتیم که شخصیت منفی این فیلم قرار است تا کدام کاراکتر باشد و از جهتی هم طبق داستان لو رفته آن، حدس‌هایی برای تبدیل شدن واندا به اسکارلت ویچ (Scarlet Witch) و به بار آوردن یک نابودی بزرگ شنیده می‌شد؛ موردی که در نهایت هم در فیلم اصلی عملی شد.

در واقع در فیلم Doctor Strange 2 ما شاهد سکانس‌هایی بودیم که عملا با سبک فیلمسازی سم ریمی (Sam Raimi)، کارگردان این اثر و فیلم‌های ترسناکی مانند The Evil Dead ساخته شده است؛ از پریدن واندا روی صفحه بگیرید، تا زمانی که با یک ظاهرا فوق‌العاده ترسناک، پروفسور ایکس (Professor X) را کشت. با این وجود همین روایت هیجان‌انگیز و ترسناک، برنامه اصلی ریمی برای این اثر سینمایی نبوده است.

کارگردان فیلم دکتر استرنج 2 مدتی پیش درباره اینکه چه برنامه‌هایی را برای این اثر سینمایی داشته توضیحاتی را ارائه داده و ما در کانال یوتوب رسانه سرگرمی این موضوع را طی یک ویدیو پوشش داده بودیم. برای مثال، یکی از این موارد درباره شخصیت موردو بود که پس از فیلم Doctor Strange 1 ناگهان ناپدید شد، در حالی که قرار بود تا ابتدای Doctor Strange 2 در مقابل واندا قرار بگیرد.

در حقیقت موردو کسی بود که با استفاده از جادو تاریک مخالفت می‌کرد، به همین خاطر هم با انشنت وان (Ancient One) به مشکل خورد و در نهایت، دکتر استرنج را رها کرد. اما در صحنه بعد از تیتراژ Doctor Strange 1 دیدیم که ظاهرا او به دنبال افراد مختلف می‌گردد تا کسانی که از جادوی تاریک استفاده می‌کنند تا یکی را پس از دیگری نابود کند؛ در حالی که آگاتا هارکنس (Agatha Harkness) و واندا از دسته افرادی هستند که حجت را بر استفاده از جادوی تاریک تمام کردند! به همین دلیل نیز منطقی بود که موردو نسخه جهان اصلی MCU، در مقابل اسکارلت ویچ حاضر شود و سعی کند تا جلوی او را با نابود کردن دارک هولد بگیرد؛ صحنه‌ای که می‌توانید در سکانس زیر ببینید.

تصویر حذف شده دکتر استرنج 2

در این تصویر همانطور که می‌بینید، موردو در همان باغی که واندا آن را با جادو خود ساخته بود حاضر شده و در مقابل او قرار گرفته است. این تصویر در واقع داخل یکی از والپیپرهای تبلیغاتی فیلم Doctor Strange 2 هم به صورت نامحسوس وجود داشت؛ اما جالب است که سازندگان مجبور شده‌اند تا آن را به دلیل خشونت بالا حذف کنند!

چنان که در داستان اصلی فیلم نوشته شده، ظاهرا ابتدای فیلم دکتر استرنج 2 قرار بوده تا موردو در مقابل خانه واندا حاضر شود و او را به خاطر استفاده از جادوی تاریک متهم کند. سپس او با واندا وارد مبارزه می‌شود و در نهایت، اسکارلت ویچ سر موردو را می‌برد! این حرکت خود نشان دهنده خشونتی بسیار بالا خواهد بود، اما داستان وقتی تاریک‌تر می‌شود که بدانید واندا قرار بوده تا کله بریده شده موردو ۶۱۶ را به استرنج نشان دهد؛ درست وقتی که استیون استرنج برای درخواست کمک سراغ او رفته بود.

به هر حال اینکه فیلم با بریده شدن سر موردو شروع شود (جدای از خشونتی که دارد)، می‌توانست پتانسیل خیلی خوبی برای ادامه داستان پس از وقایع Doctor Strange 1 باشد. اما نکته قابل توجه اینجاست که در صورت دیدن چنین صحنه‌ای در ابتدای فیلم، ما دیگر با تبدیل شدن واندا به یک ابرشرور در ادامه فیلم تعجب نمی‌کردیم و تبدیل کردن یک باغ پر از گل به یک جهنم جذابیتی نداشت. همچنین در نظر داشته باشید که کشته شدن موردو نسخه ۶۱۶ همان ابتدای کار، می‌توانست مانع حضورش در فیلم‌های آینده شود و حال این امکان وجود دارد که ما در آینده شاهد او باشیم؛ آن هم در وضعیتی که سعی می‌کند تا جلوی استرنج و کلیا (Clea) را بگیرد.


guest

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
بالا